PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Niezapalające się kontrolki :(



janosikk
27-07-2007, 10:17
Witam
Moje autko stało tydzień w garażu i nie było ruszane, wczoraj wsiadłem żeby sprawdzić czy bidula zapali i owszem zapaliła bez problemu, ale pojawił sie problem kontrolki od ABS, poduszek czy np jak zaciągnę ręczny wogólę sie nie zapalają jakby ich nie było. Jedyne co zapali się to ładowanie i kontrolka od świec żarowych pozatym ciemno. Wstępnie bezpieczniki sprawdziłem jeden był przepalony ale po wymianie dalej ciemnica. Co to może być Panowie, bo ja już nie ma siły do rana siedziałem i już powoli mnie nerwica bierze.

zbigniew
27-07-2007, 11:03
w profilu masz auto 1,8 B, czyli chyba benzyna, a piszesz że pali się kontrolka świec żarowych, coś tu nie tak,
proponuję zdjąć obudowę licznika, wyjąć licznik i posprawdzać żaróweczki, mogły się poprostu spalić, nawet 2-3 naraz

janosikk
27-07-2007, 11:17
W zasadzie mój błąd bo nie określiłem się jasno mam 2 mondki jeden 1.8 benzyna i drugi to sedan 1.8 TD oba mk1. A może mieć coś do tego że przez kilka dni odłączony był akumulator ?

zbigniew
27-07-2007, 11:23
odłączenie aku nie ma na to wpływu, musisz posprawdzać same żaróweczki

janosikk
27-07-2007, 11:43
Ok jak tylko wrócę z pracy :) to posprawdzam żaróweczki. W zasadzie w aucie wymieniłem tylną oponę i akumulator a tutaj taka niespodzianka ale sprawdzę żaróweczki, bo może to być tylko taka błahostka. Ręczny na początku mi zaświecił ale po ponownym odpaleniu już się nic nie zaświeciło.

janosikk
08-08-2007, 11:46
Wznawiam temat bo dopiero znalazłem czas żeby pogrzebać i okazało się że żaróweczka od poduszek była spalona a od abs-ów jest ok po skręceniu poduchy świecą ale na okrągło bez migania itp porostu świecą i już a kontrolka abs-u w ogóle nie chce się zaświecić. Poradźcie coś