PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] centralny i palenie bezpiecznika



zdzichop
27-07-2007, 22:09
Zaczęło sie od braku zamykania i otwierania centralnym tylnych drzwi.
Nastepnie , gdy sprawdziłem bezpiecznik(nr 25- 20A)okazał sie dobry, do momentu kolejnej próby zamknięcia i otwarcia drzwi, usłyszałem ciche pstryknięcie i bezpiecznik kaput!
Oczywiście, kontrolka centralnego zaczeła swiecic slabym, nieregularnym światłem.Kolejny bezpiecznik też poleciał.
Wcześniej ,gdy wszystko bylo OK działał centralny na 2 razy tj. pierwszy przycisk otwierał drzwi kierowcy a dłuższe przytrzymanie pilota otwierało pozostałe drzwi.
Co o tym sądzicie?

zdzichop
28-07-2007, 15:45
Krok I:
a) odkrecilem tapicerkę lewych tylnych drzwi i po sprawdzeniu prądem 12V silnik nadal sie nie odzywa,
b) wymontowałem zespół zamka z silnikiem centralnego zamka i stopniowy demontaż,
c) po rozmontowaniu mechanizmu ( teoretycznie nierozbieralny)dotarłem do silniczka zamykania lewych drzwi,
d) poruszyłem w palcach silnik i po przyłożeniu prądu silnik zagadał :metal
e) zabieram sie za montaż ale pewnie najpierw sprawdzę jego działanie instalacją samochodu- nie wiem co na to mój bezpiecznik :)

C.D.N.

Krok II:
a) zrobiłem analogicznie z drzwiami prawymi -tył,
b) niestety :zly: silniczek nie gada, a na dodatek w częsci obudowy tzw. elektrycznej przebicie, zwarcie- jak zwał , tak zwał,
c) na razie odłączyłem zasilanie elektryczne prawych tylnych drzwi i reszta działa jak należy- bezbiecznika nie wywala :metal

Ile moze kosztowac moduł zamka z centralnym do tyłu 99r.?
C.D.N.