PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problem ze światłami drogowymi



MarioK
29-07-2007, 00:52
Witam
mam problem ze światłami drogowymi w moim MK III - po prostu nie działają :getsome:
Co sprawdzalem
- zarówki - obie OK
- bezpieczmiki 7.5 A od świateł drogowych w skrzynce głównej - oba OK
- przelacznik kierunkowsakazów/świateł - też OK, testowałem 2 rózne
- przekażnik od świateł drogowych tez OK, chyba ze testowałem przekażnik od czegoś innego. Założylem ze jest to kwadratowy, szary i najwiekszy przekaźnik w głownej skrzynce bezpeicznikowej. Jest on najniżej ze wszystkich przekazników, tuż nad bezpiecznikami.
Jako ciekawoski zauważyłem:
- kontrolka świateł drogowych świeci jak powinna
- przekaźnik ktory załozyłem ze jest od długich działa od razu po przekreceniu stacyjki, nie czeka na wajhe od długih. Wiec to jednak chyba nie ten przekażnik
macie jakies pomysły ???

adrianno
29-07-2007, 10:30
Poszukaj dobrze w.g. rozpiski ktory to przekaznik od swiateł drogowych. zakladam na 90% ze to jego wina.

STraits
29-07-2007, 13:13
Witam
mam problem ze światłami drogowymi w moim MK III - po prostu nie działają :getsome:
Co sprawdzalem
- zarówki - obie OK
- bezpieczmiki 7.5 A od świateł drogowych w skrzynce głównej - oba OK
- przelacznik kierunkowsakazów/świateł - też OK, testowałem 2 rózne
- przekażnik od świateł drogowych tez OK, chyba ze testowałem przekażnik od czegoś innego. Założylem ze jest to kwadratowy, szary i najwiekszy przekaźnik w głownej skrzynce bezpeicznikowej. Jest on najniżej ze wszystkich przekazników, tuż nad bezpiecznikami.
Jako ciekawoski zauważyłem:
- kontrolka świateł drogowych świeci jak powinna
- przekaźnik ktory załozyłem ze jest od długich działa od razu po przekreceniu stacyjki, nie czeka na wajhe od długih. Wiec to jednak chyba nie ten przekażnik
macie jakies pomysły ???


No to źle testowałeś. Ten przekaźnik którego szukasz jest pod deską rozdz., najwyżej po lewej stronie. W lewym górnym rogu.

MarioK
30-07-2007, 00:40
dzięki Stratis za odpowiedź :)
zrobiłem jak pisałeś. Skrajny przekaźnik, w górnym lewym rogu z oznaczeń wygląda na coś innego, niż przekaźnik od świateł drogowych. Ma on mianowicie 5 styków - 2 styki sterowania przekaźnikiem, 1 styk wspólny roboczy, oraz 2 styki robocze, z których jeden jest zwarty z wspolnym roboczym jak przekaźnik nie działa, a drugi jak przekaźnik działa. Ale oczywiście go sprawdziłem - był OK
Rozpędem sprawdziłem też wszystkie pozostałe - i też były sprawne ...
Juz nawet nie sprawdzałem czy długie świecą, ale jechałem wieczorem i tu niespodzianka - jednak zaświeciły....
Szczerze mówiąc już nic nie rozumiem.
Zewnętrzne styki przekaźników były w stanie idealnym, najmniejszego nawet zasniedzenia. Przekaźniki podpiete pod zewnętrzne 12V działały znakomicie, zerowa rezystancja zwartych styków roboczych.
Już nie wiem co myśleć - usterka która sie sama naprawia to najgorsze dziadostwo - pojawi sie na pewno znowu. :zly:
POwiedzcie - czy w mondeo w sterowaniu światłami drogowymi miesza tez moduł GEM ????

Jeszce raz Stratis dzieki za odpowiedz, :pub: :pub:

STraits
30-07-2007, 00:45
dzięki Stratis za odpowiedź :)
zrobiłem jak pisałeś. Skrajny przekaźnik, w górnym lewym rogu z oznaczeń wygląda na coś innego, niż przekaźnik od świateł drogowych. Ma on mianowicie 5 styków - 2 styki sterowania przekaźnikiem, 1 styk wspólny roboczy, oraz 2 styki robocze, z których jeden jest zwarty z wspolnym roboczym jak przekaźnik nie działa, a drugi jak przekaźnik działa. Ale oczywiście go sprawdziłem - był OK
Rozpędem sprawdziłem też wszystkie pozostałe - i też były sprawne ...
Juz nawet nie sprawdzałem czy długie świecą, ale jechałem wieczorem i tu niespodzianka - jednak zaświeciły....
Szczerze mówiąc już nic nie rozumiem.
Zewnętrzne styki przekaźników były w stanie idealnym, najmniejszego nawet zasniedzenia. Przekaźniki podpiete pod zewnętrzne 12V działały znakomicie, zerowa rezystancja zwartych styków roboczych.
Już nie wiem co myśleć - usterka która sie sama naprawia to najgorsze dziadostwo - pojawi sie na pewno znowu. :zly:
POwiedzcie - czy w mondeo w sterowaniu światłami drogowymi miesza tez moduł GEM ????

Jeszce raz Stratis dzieki za odpowiedz, :pub: :pub:


Miesza o tyle że po przekręceniu dźwigni na światła mijania - zaświeca kontrolke na desce. Jedyną rzeczą którą ze świateł zewn. może załaczyć GEM jest tzw. hazard flash - czyli światła awaryjne / kierunkowskazy.