PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Nie działa pilot



pikus76
29-07-2007, 17:29
Na centralce Siemensa mam napisane CONTR-ASY-R/CONTR-LK&ALARM, na dole są następujące skróty CL DL RC, w kluczyku wymieniłem baterie i chciałem zakodować kluczyk według opisu z forum, niestety centralny nie działa. Kluczyk działa bo sprawdzałem i wysyła sygnały w drzwiach mam czujniki na podczerwień.

STraits
29-07-2007, 17:30
A jak go próbujesz kodowac ?

pikus76
29-07-2007, 18:49
Kodowałem według€g tego artykułu:
Niektóre modele Mondeo są wyposażone w centralny zamek którego sterowanie pilotem odbywa się przez podczerwień. Pilot jest umiejscowiony w obudowie kluczyka i posiada dwa przyciski oznaczone odpowiednio dwoma strzałeczkami (zamykanie z podwojnym ryglowaniem) oraz jedną strzałeczką (otwieranie). Dodatkowo pomiędzy tymi przyciskami znajduje się diodka sygnalizacyjna, która mruga podczas programowania oraz jej zapalenie się po dłuższym naciśnięciu przycisku zamykającego świadczy o dobrej kondycji baterii. Transmiter podczerwieni znajduje sie obok nóżki kluczyka którą wkładamy do zamka. Charakterystyczną rzeczą dla tego systemu są czujniki podczerwieni montowane w przedniej części klamek przednich drzwi. Pilot zasilany jest dwoma bateriami typu 2016 których wyczerpanie powoduje rozkodowanie pilota. W zależności od stopnia wyczerpania baterii a właściwie od czasu między zaprzestaniem działania a wymianą baterii, mogą zaistnieć następujące przypadki:
- jeżeli zaraz wymienimy baterie to dobrze to zrobić krócej niż w 15 sekund, ponieważ przez taki czas pilot bez zasilania trzyma kod,
- jeżeli robimy to po dłuższym czasie to konieczne bedzie kodowanie pilota.

Kodowanie pilota:
1 włożyć kluczyk do stacyjki i przekręcić o jedną pozycję,
2 poczekać aż zapali się dioda obok zegara świadcząca o rozpoczęciu procedury,
3 przekręcić z powrotem i wyjąć kluczyk ze stacyjki, wysiąść z samochodu i zamknąć drzwi,
4 zbliżyć i skierować transmiter podczerwieni w kierunku czujnika w klamce,
5 trzymając wciśnięty przycisk zamykania, nacisnąć cztery razy przycisk otwierania, przy czym po czwartym naciśnięciu puścić oba przyciski równocześnie.
Prawidłowość kodowania zostanie potwierdzona zamruganiem diody na pilocie i dopiero teraz można odstawić kluczyk od czujnika w klamce.
Pozostaje tylko włożyć kluczyk do stacyjki, przekręcić o jedną pozycję, wrócić i wyjąc. Dioda obok zegara powinna zgasnąć.
Jeśli wszystko było wykonane poprawnie pozostaje się tylko cieszyć z ponownie działającego pilota.