PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Centralny na podczerwień



Pawcioz109
29-07-2007, 21:05
Witam
Dziś wylukałem artykuł dotyczący kodowania kluczyka czyli ten:
Niektore modele Mondeo są wyposażone w centralny zamek którego sterowanie pilotem odbywa się przez podczerwień. Pilot jest umiejscowiony w obudowie kluczyka i posiada dwa przyciski oznaczone odpowiednio dwoma strzałeczkami (zamykanie z podwojnym ryglowaniem) oraz jedną strałeczką (otwieranie). Dodatkowo pomiędzy tymi przyciskami znajduje się diodka sygnalizacyjna, która mruga podczas programowania oraz jej zapalenie się po dłuższym naciśnięciu przycisku zamykającego świadczy o dobrej kondycji baterii. Transmiter podczerwieni znajduje sie obok nóżki kluczyka którą wkładamy do zamka. Charakterystyczną rzeczą dla tego systemu są czujniki podczerwieni montowane w przedniej części klamek przednich drzwi. Pilot zasilany jest dwoma bateriami typu 2016 których wyczerpanie powoduje rozkodowanie pilota. W zależności od stopnia wyczerpania baterii a właściwie od czasu między zaprzestaniem działania a wymianą baterii, mogą zaistnieć następujące przypadki:
- jeżeli zaraz wymienimy baterie to dobrze to zrobić krócej niż w 15 sekund, ponieważ przez taki czas pilot bez zasilania trzyma kod,
- jeżeli robimy to po dłuższym czasie to konieczne bedzie kodowanie pilota.

Kodowanie piota:
1 włożyć kluczyk do stacyjki i przekręcić o jedną pozycję,
2 poczekać aż zapali się dioda obok zegara świadcząca o rozpoczęciu procedury,
3 przekręcić z powrotem i wyjąć kluczyk ze stacyjki, wysiąść z samochodu i zmknąć drzwi,
4 zbliżyć i skierować transmiter podczerwieni w kierunku czujnika w klamce,
5 trzymając wciśnięty przycisk zamykania, nacisnąć cztery razy przycisk otwierania, przy czym po czwartym naciśnięciu puścić oba przyciski równocześnie.
Prawidłowość kodowania zostanie potwerdzona zamruganiem diody na pilocie i dopirero teraz można odstawić kluczyk od czujnika w klamce.
Pozostaje tylko włożyć kluczyk do stacyjki, przekręcić o jedną pozycję, wrócic i wyjąc. Dioda obok zegara powinna zgasnąć.
Jeśli wszystko było wykonane poprawnie pozostaje się tylko cieszyć z ponownie działającego pilota.


Zrobiłem tak jak kazali w tym artykule czyli wlozylem kluczyk przekrecilem klikalem 4 razy i.t.d.
Wszystko pokazała ze bylo ok przy kodowaniu dioda w pilocie mrygnela bodajze 4 razy ale jak wsiadlem do srodka przekrecilem znow kluczyk i wysiadlem z auta to ... nic nie działa

mam pytanie do Kolegów klubowiczów co moglem zrobic zle probowalem roznych opcji i nic .
A i jeszcze jedno ja nigdy nie obslugiwalem tego alarmu i moze po prostu nie umiem zamykac i otwierac auta poniewaz kupilem to auto z wyczerpanymi bateriami ale wyglada na to ze wszystko dziala
prosze o pomoc

dziekuje

STraits
29-07-2007, 21:17
Jest jeden problem - bardzo często te piloty ulegały uszkodzeniu i nie dało się ich wprogramować.

Pawcioz109
29-07-2007, 21:23
Hmm
Ale nawet ta dioda mrygala ktora oznacza o zakonczeniu programowania wiec raczej to powinno dzialac

A jakies inne sugestie moze rzeczywiscie nie umiem obslugiwac tego kluczyka.

STraits
29-07-2007, 21:34
Hmm
Ale nawet ta dioda mrygala ktora oznacza o zakonczeniu programowania wiec raczej to powinno dzialac

A jakies inne sugestie moze rzeczywiscie nie umiem obslugiwac tego kluczyka.


No wlasnie nie. On zawsze mrugnie. Naciśnij sobie te przyciski w domu zdala od samochodu i też mrugnie. Co nie znaczy że prawidłowo się zakoduje.

Pawcioz109
29-07-2007, 21:36
Sprawdzalem i NIE MRUGA

Pawcioz109
29-07-2007, 21:40
A jesli bylby zepsuty to gdzie i jak to naprawic i co sie zepsulo bo jednak p odluzszej zabawie z guzikami zamrygalo....
Ale czy to na 100 % jest to objaw ze jest ten modul zepsuty??

robocord
29-07-2007, 22:24
A jesli bylby zepsuty to gdzie i jak to naprawic i co sie zepsulo bo jednak p odluzszej zabawie z guzikami zamrygalo....
Ale czy to na 100 % jest to objaw ze jest ten modul zepsuty??

Jakbyś potrzebował to mam cały kluczyk (surówka + pilocik) do podczerwieni na zbyciu. Jak cię interesuje to zapraszam na PW.

Robo

robocord
29-07-2007, 22:25
A jesli bylby zepsuty to gdzie i jak to naprawic i co sie zepsulo bo jednak p odluzszej zabawie z guzikami zamrygalo....
Ale czy to na 100 % jest to objaw ze jest ten modul zepsuty??

Jakbyś potrzebował to mam cały kluczyk (surówka + pilocik) do podczerwieni na zbyciu. Jak cię interesuje to zapraszam na PW.

Robo

Pawcioz109
29-07-2007, 22:35
Ok jak cos to PW poszlo

STraits
29-07-2007, 22:36
Raczej nienaprawialne. Wszystko oprocz transmitera w 1 układzie SMD. Tylko nowy.

Pawcioz109
30-07-2007, 18:56
OK
A teraz mam prośbe do klubowiczow z Warszawy czy ktoś mógłby luknac na moje auto jakie ma alarmy bajery i.t.d. i czy na 100 % nie da sie tego zaprogramowac ????
Bardzo bym prosił o znalezienie wolnej chwili :pad: :pad:
DZIĘKUJE