PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Tajemniczy kabel - ktoś wie co i jak ?



partner
30-07-2007, 17:09
Będąc w piwnicy znalazłem kabel ( na 230v do gniazdka,)który otrzymałem od sprzedającego mi gościa . Tłumaczył, że jest to jakiś system podgrzewania silnika –miski olejowej. Generalnie chciałbym się dowiedzieć czy gość ściemniał czy takowy wynalazek był montowany w Fordzie. I jeśli tak to gdzie się wpina takową wtyczkę.
Vin: WFONXXGBBNVP77912
Pzdr

Kamil902
30-07-2007, 17:21
pierwsze słysze o czymś takim
niestety nie umiem Ci pomóc :beer:

partner
30-07-2007, 17:34
Generalnie z tego, co wiem to ma wszystko, co może być podgrzewane Ala pakiet zimowy. Może ktoś wyczyta coś z numeru Albo do ceny auta dostałem kabel i fajną bajkę :)) gratis

BartekM
30-07-2007, 17:40
W tym wątku (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=35136) ktoś ma gniazdo prawdopodobnie do tego kabla. Więc to chyba system podgrzewania silnika na zimę :palacz:

harnas1515
30-07-2007, 17:41
heh
Takie wynalazki były montowane samemu. Grzałka do miski olejowej. Jej zadaniem, było rozgrzanie oleju zimą, aby dało się odpalić diesla w duże mrozy. Bez urazy, ale spotkałem się tylko z czymś takim w silnikach które nie powinny już jeździć, i w żaden inny sposób nie mogą odpalić. Lub silnikach o bardzo dużych pojemnościach.
Moja Astra 1.7 D odpalała w mrozy ponad 30stopni stojąc na parkingu pod chmurką.
Jeśli chodzi o podłączenie to poszukaj po przewodach od miski olejowej. Jeśli to samoróbka to znajdziesz bez żadnego problemu.- wyciągnięte do samej góry aby podłączyć po otworzeniu maski.
Jeśli masz dobry motor to z tego przewodu nie będziesz korzystał.
Oczywiście to na 99%. Zostaje ten 1% ,że było coś takiego montowane- sam jestem ciekaw.
Pozdrawiam. :bajer: :bajer: :bajer:

BartekM
30-07-2007, 17:48
@harnas1515 Nie wiem, jak w fordach, ale w starszych mercach (W123) na rynek skandynawski były montowane podgrzewacze miski olejowej. Na bloku było gniazdo, do którego podłączałeś kabel ze zwykłej, domowej instalacji elektrycznej i grzało. Czy taki patent był montowany w fordach :niewiem:

fuel111
30-07-2007, 18:17
Sporo aut w wersji skandynaskiej ma takie rozwiązania.

radeq
30-07-2007, 18:27
Sporo aut w wersji skandynaskiej ma takie rozwiązania.

yap, albo grzalka w misce olejowej, albo w obiegu wody, w drugim przypadku, dodatkowo byl wymuszany obieg cieczy chlodzacej :)

fuel111
30-07-2007, 19:14
No nie powinna to być grzałka jak do wody w szklance. :)

partner
30-07-2007, 20:01
Czyli powinienem szukać gniazda gdzieś pod zderzakiem po prawej stronie – jak sądzę powinno być łatwo dostępne.

_keriM_
30-07-2007, 21:31
Kolega ma takie cos w scorpio i jest to fabryczny patent ktory ma pomagac w uruchamianiu silnika zima. gniazdko jest z przodu na zderzaku. jest to oryginalne gniazdko i oryginalna instalacja. Auto nie ma silnika diesla tylko 2,9 24V w wersji ghia ale nie pamietam skad sprowadzone :niewiem:

Fredee
30-07-2007, 21:34
dokładnie tak - patent zdaje się wymyśliła firma volvo - dokładnie jak pisali przdmówcy - wiele aut na rynek skandynawski ma takie grzałki. pozdro :bigok:

pawcio1017
30-07-2007, 21:46
ale z tego co wiem to takie coś b yło montowane jako "pakiet" w klekotach... ale chyba w wersji nordic?? Stawiam ? fgdyż "nordic" nadal nie jest rozszyfrowany ani jako kolor ani jako wersja :wall:

Antek_
31-07-2007, 01:20
W Pł rejonach państw skandynawskich na parkingach są gniazdka i jak jakiś jegomość przyjeżdża do pracy to podłącza sobie autko pod prąd, robi sobie herbatę z prądem :) i wtedy to już nie musi sie martwić o nadmierne zużycie silnika spowodowane rozruchem na zimno. Tylko czy z powodu grzałki w oleju, czy też rozluźnienia po herbacie tego to już nie wiem :))

GrekuPL
04-08-2007, 00:16
u mnie też coś takiego gość mi mówił ale podobno kabla nie miał (zgubił belg czy coś ... albo wkręcał...) również mam wersję nordic jakiś tam...liczę że nie będę musiał używać tego typu urządzeń zimą bo mój stoi na parkingu pod gołym niebem...

LaBobas
04-08-2007, 01:25
W renowce nevadzie wujo mial wtyczke.Podgrzewalo solnik,ladowalo akumulator.........wszystko robilo to co moze pomoc 2.1l dieslowi odpalic w wielkie mrozy u naszych europejskich ziomali z polnocy :satan: