PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] centralny-problem



TIGER
31-07-2007, 00:22
witam kloedzy jak można sprawdzić centralke czy jest dobra czy nie ,bo niemoge ustalić czy to wina siłowników (niedziała zaden} czy wina centralki . Siłownki czyściłem smarowałem i nic kopletna cisza ,centralny niedziała ani z kluczyka ani z pilota .

zbigniew
31-07-2007, 00:35
raczej to nie będzie wina centralki bo bez niej c.z. też działa, sprawdź czy na przewodach idących z 10-cio pinowej wtyczki przy centralce, pojawia się (+) przy zamykaniu na przewodzie żółto/fioletowym i przy otwieraniu na przewodzie biało/fioletowym

TIGER
31-07-2007, 01:05
rozumie z twojego opisu że ma się pojawić napięcie na ów przewodach czy tak?

zbigniew
31-07-2007, 02:12
tak, dokładnie

TIGER
31-07-2007, 10:10
OK . będe dzisiaj z tym walczył , dzięki za podpowiedz za co mam się zabrać bo już mie wkurza zamykanie karzdych drzwi z osobna.

RockFord
31-07-2007, 10:12
Nie jest tak do końca, że bez centralki działa. Po przekręceniu kluczyka zwiera się w zamku włącznik i podaje sygnał na centralkę która zamyka pozostałe drzwi. Jeśli ani z drzwi kierowcy ani pasażera nie można zamknąć centralnego to najpierw sprawdziłbym bezpiecznik nr 25 (20A żółty) w skrzynce pod kierownicą.

TIGER
31-07-2007, 10:44
kolego RockFord - Spradziłem bezpiecznik na samym początku jak zaczołem przygode z centralnym a trwa już prawie rok , bezpiecznik jestk ok. Ale dzięki Ci za zainteresowanie moim problemem.

RockFord
31-07-2007, 11:37
W takim razie sprawdź czy napięcie dochodzi do centralki, jeśli dochodzi to dalej spróbuj na krótko doprowadzić napięcie bezpośrednio do przewodu silnika zamka, w ten sposób wykluczysz badź potwierdzisz awarię centralki. Miałem w Escorcie kiedys taki przypadek, w jednym momencie wszystkie siłowniki zdechły tyle że nie były to oryginalne siłowniki tylko tzw. uniwersalne. Rozumiem, ze schematy elektryki Mondeo posiadasz?

TIGER
31-07-2007, 14:03
właśnie że nieposiadam takiegop schematu, i niewiem na które kable podać napięcie na krótko , może ktoś wie jakie kabelki koloreystycznie są odpowiedzialne za zamek centralny?

RockFord
31-07-2007, 14:59
Musisz zaopatrzyć sie w TIS-a, tam są wszystkie schematy. A co do kolorów kabelków to zależne są one od modelu, rocznika a nawet miesiąca produkcji, FORD bardzo mieszał w tej dziedzinie także bez schematu ani rusz (moim zdaniem).

TIGER
31-07-2007, 16:10
na krótko działa ,ale dzie się wpiąć z napięciem to niewiem.

TIGER
31-07-2007, 16:14
żółto fioletowy pin podałem plusa na biały filet minus i w tedy zaczoł otwierać a biało foletowy plus pomarańczowozielony minus podanie napięcia zamyka central wszyskie siłowniki działają . tyko niewiem dzie podać napięcie bezpośrednio. centralka ma taki oznaczenia-93 BG 15K 600 GE. CL DL RC AS IS -Co to oznacza.

TIGER
31-07-2007, 19:46
nikt mi niepomoże już.

RockFord
31-07-2007, 23:20
Czyli centralka i siłowniki sprawne? No to dlaaczego nie działa? Czyżby walniete przełączniki w zamkach? A może poluzowane/zaśniedziałe wtyczki? Rozbierz drzwi i sprawdź, w mk1 do zamka dochodzą dwie wtyczki. Podaj jeszcze rocznik swojego samochodu, oblukam schemat i postaram się pomóc.

Paolo
31-07-2007, 23:30
Kto potrzebuje jakiś schemat centrala walić do mnie drzwiami i oknami - podać rok , silnik i czy jest centralka za schwokiem oraz czy szyby elktryczne czy "dłoniowe" :) - problem opisać da się ustalić na odległość :)

TIGER
01-08-2007, 08:56
ja robiłem próbe na tej wtyczce od centralki-i działał jak mu podałem zewnętrzne zasilanie druga sprawa jest taka że allarm tez w nim nedziała Mi się wydaje albo centralka niedostaje prądu albo jest walnięta ale to sa tyko moje przepuszczenia ,drzwi rozbierałem wszyskie i czyściłem zamki smarowałem WD40

TIGER
01-08-2007, 09:02
POLO - Rok auta to 1995. 1.8 TD ma szyby elek. klime centralka za zchowkiem i przed centralką jest jeszcze jedna skrzynka to chyba imo . problem opisany powyżej.

Paolo
01-08-2007, 09:09
Nie zapominajcie o kostkach na słupkach , często się zdarza że np. zaśniedzieją albo wysunął się pin z kostki.

TIGER
01-08-2007, 09:21
Też to sprawdzłem czyściłem takim sprajem do styków wyglądają na dobre.Zastanawia mie ta centralka czy ona niejest przyczyną

carambaa
01-08-2007, 11:41
Ja też mam identyczny problem. Jeszcze się nie zabierałem za to, ale mam jedną dziwną rzecz.

Zamek w drzwiach przednich od kierowcy po otwarciu drzwi da się normalnie zamknąć , czyli można wcisnąć klamkę i zamknąć drzwi. Centralny nie działa ani z pilota ani z kluczyka. Lewe drzwi przednie już się tak nie da zamknąć , klamki nie można wcisnąć przy otwartych drzwiach..

Czy ktoś moze mi powiedzieć co jest spiepszone w tych drzwiach od kierowcy ?