PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Wskazania Trip-a, prawdziwe?



RockFord
31-07-2007, 23:32
Sytuacja taka, tankowanie LPG, skasowanie sredniego spalania w Tripie i krótka trasa ok. 20km. Średnie spalanie wg tripa 10l (trip przeskalowany pod LPG). Dalej ok. 3km jazdy typowo miejskiej, średnie spalanie wzrasta do 12l, wjazd na 1 biegu na piętrowy parking średnie spalanie już 13,2l. Postój 3h, odpalenie zimnego silnika i wyjazd z parkingu, średnie spalanie wzrasta do 16l. Dalej powrót tą samą trasą ale pustymi ulicami, średnie spalanie oscyluje wokół 15,5l i na koniec jazda poza miastem 20km, średnie spalanie na koniec trasy 15l. No i powiedzcie mi czy macie tak samo? Czy wasze tripy tak ochoczo podnoszą wartosć średniego spalania ale z jej obniżeniem mają kłopoty? Na odcinku poza miastem chwilowe spalanie oscylowało w granicach 6-8l ale 20km z takim spalaniem zdołało zbic średnie spalanie tylko o 0,5l. Dodam iż właściwa wartość na tej trasie to ok. 10-11l czyli tyle ile pokazywał trip przed wjazdem do miasta, później w szalonym tempie zaczął zwiększać średnie spalanie i nie miało dla niego znaczenia, że 20 km przejechane było ze średnim 10l a jedynie 3km ze średnim tak na oko w granicach 12-13l. Zaprawdę trip ma dziwny algorytm według którego liczy średnią.

Grzana
01-08-2007, 18:25
Witam, podłączę się do tematu i zadam pytanie. Czy ktoś może powiedzieć czy wskazania średniego spalania są wiarygodne ?? U mnie tylko na benzynce jeżdzę w większości po mieście i wskazania oscylują w granicach 10l. Czy można wierzyć tym danym :)

pzdr

leszcz
01-08-2007, 20:05
Witam, podłączę się do tematu i zadam pytanie. Czy ktoś może powiedzieć czy wskazania średniego spalania są wiarygodne ?? U mnie tylko na benzynce jeżdzę w większości po mieście i wskazania oscylują w granicach 10l. Czy można wierzyć tym danym :)

pzdr

tak....................... mi sie zgadza :P

Netoper
01-08-2007, 20:10
może masz źle wyskalowany-zaprogramowany.
U nas w innym aucie bez żadnego grzebania w tripie pokazywał prawidłowo.
A czy pokrywają Ci się wyniki spalnia z tripa z obliczeniami przy tankowaniu LPG?
Netoper

RockFord
01-08-2007, 23:24
Średnio na zbiorniku 36l LPG robię 300km +/- 30km czyli średnie spalanie na LPG to 12l przy jeździe raaczej miejskiej. Dziś w sumie przejechałem ok. 60km a średnie spalanie według tripa jak było ponad 15 tak jest co jest oczywistą bzdurą.

Henryk
02-08-2007, 13:38
Mój dla benzyny pokazuje bardzo wiarygodnie ( LPG nie posiadam).

Zorro
08-08-2007, 11:19
Jak przeskalowałeś trip z mkI na zasilanie gazem. W trybie serwisowym nie znalazłem takiej opcji...

norbi333
08-08-2007, 18:50
U mnie dla benzyny pokazuje prawidłowo,na gazie wyniki nie są wiarygodne.Zawsze więcej spala niż pokazuje średnie :satan:

RockFord
08-08-2007, 21:17
W trybie serwisowym można zmienić parametr FLOF w zakresie -15 - +15 przy czym nie są to raczej procenty. No i wartość 0 dla mojego silnika (1.6) zawyża spalanie o jakieś 10-15%. Na FLOF -7 mam realną wartość spalania LPG. BTW, przypadek który opisałem musiał być incydentalny bo obecnie średnie spalanie wzrasta i maleje jak należy, sprawdzone w ten weekend w górach także w zasadzie nie ma tematu, TRIP musiał chwilowo zwariować, może wirus? :)