PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka instalacja Gazowa Do Mondeo 2.0 z 1993 - wiem juz bylo



titawa
04-07-2005, 17:17
Witam jestem nowy Mondka mam 2 tygodnie silnik 2.0 z 1993 roku licze na kazda pomoc jezeli ma ktos ksiazke na kompie niech wysle na moj adres titawa2@plusnet.pl

a moje pytanie chce zalożyc instalacje gazowa i nie wiem gdzie interesuja mnie okolice Środy wlkp i Poznania.
jaką założyć II gen czy IV ale za czwarta chcą 4900 a tyle to nie chce inwestować.
Licze na odpowiedz doświadczonych użytkowników Mondeo

HEVA
04-07-2005, 17:40
Witam jestem nowy Mondka mam 2 tygodnie silnik 2.0 z 1993 roku licze na kazda pomoc jezeli ma ktos ksiazke na kompie niech wysle na moj adres titawa2@plusnet.pl

a moje pytanie chce zalożyc instalacje gazowa i nie wiem gdzie interesuja mnie okolice Środy wlkp i Poznania.
jaką założyć II gen czy IV ale za czwarta chcą 4900 a tyle to nie chce inwestować.
Licze na odpowiedz doświadczonych użytkowników Mondeo

No było, było. Po co chłopaki mają pisać to samo. Zerknij na poprzednie posty.
Witaj w klubie :bigok:

titawa
04-07-2005, 17:43
Dzieki czytalem ale może ktoś doświadczony może polecic gdzie zalożyc ta instalacje.
pozdrawiam

waldemarz
04-07-2005, 17:47
A po co ci 4 generacja do mondka z '93

Ps.
Wez uzupelnij profil na stale wpisujac jakie masz autko.

titawa
04-07-2005, 17:52
Powiem szczerze nie znam sie na tym wiec nie wiem czy IV podobno II generacji jest ryzykowna i niebezpieczna.

waldemarz
04-07-2005, 17:56
Posluchaj za pomoca pewnej strony przesylam ci ksiazke " Sam naprawiam mondeo" wiec na email dostaniesz link aby z tej strony ja sciagnac ona spakowana jest Rarem i ma 17MB. Kazda instalacja jest ryzykowna, zalezy od kasy siedzacej w kieszeni :satan:

Pozdrawiam

titawa
04-07-2005, 17:58
Rewelka super dzieki.
A co z gazem? proponujesz coś? jaka instalacja?

waldemarz
04-07-2005, 18:01
Ja gazu wogole nie preferuje ale kilkunastu moich znajomych ma 2 generacje wiec nie wiem co ci zaproponowac, moze odezwa sie ci co maja taka instalke. Na email musisz troszke poczekac bo sie wrzuca na stronke, jak juz dostaniesz to w razie czego daj znac i nie zapomnij :bigok: na zakladke "pomogl" :)) Jesli jeszcze nie dotarlo do ciebie to masz tu link na sciagniecie tej ksiazki.

http://s35.yousendit.com/d.aspx?id=36MTAOIBCPZS024C5WYIP2IHWN

huamisoft
04-07-2005, 18:35
u mnie jest zwykla instalacja i zadnych problemow.

titawa
04-07-2005, 18:52
a moze ktos wie gdzie dobrze instaluja instalacje gazowe interesuja mnie okolice srody wlkp i poznania

rydzadam
04-07-2005, 23:59
Kosmiczna cena. Zakładaj IV generację, ale więcej jak 3600 bym nie dał. II gen. jest nieco ryzykowna, ale chodzi bez zarzutu, jeśli dobrze zrobiona i wyregulowana.

LaBobas
05-07-2005, 14:42
Kosmiczna cena. Zakładaj IV generację, ale więcej jak 3600 bym nie dał. II gen. jest nieco ryzykowna, ale chodzi bez zarzutu, jeśli dobrze zrobiona i wyregulowana.Swieta racja :beer: A tak propo sekwencji...to a jak rzemieslnik pozal Sie Boze zalozy IVgen to........no poprostu jestem ciekawy czy mozna cos spieprzyc zeby nie chodzila jak trzeba?Czy np.strzal jest calkowicie niemozliwy?

titawa
05-07-2005, 16:16
A wie ktoś gdzie dobrze i tanio założe instalacje gazowa

qulek
09-07-2005, 02:34
Witam.
Ja mam sekwencyjny wtrysk gazu i polecam taki wybór. moja montowana była w rzeszowie za 3000zł, zrobiłem juz na niej 13kkm i jest ok. Moja instalacja ma polską elektronike ale zawory "wtryskiwacze" sa włoskie. nie posiada wielkiego parownika pod akumulatorem, jedynie mały reduktor z zaworem.
Co bym w niej porawil to to , że przydałby sie magnes w obudowie filtra gazu bo kiedys po 3000km filtr nadawał sie do wymiany.
Samochód zapala na benzynie i jak płyn chłodniczy osiągnie temp.20 stopni C to przy 1500 o brotów przerzuca na gaz. Jak gaz sie skonczy to autom. przerzuca na benzyne.
spalanie w trasie to ok 8,5-9-10 litrów, przy dynamicznej jezdzie 11l. średno na 34l robie 320 340 km

kuba
15-07-2005, 10:58
Witam wszyskich
Do gulek
Gdzie montowałeś w rzeszowie tą instalkę i jakiej firmy?? , bo właśnie tez zamierzam załozyc sekwencyjna i szukam zakładu w Rzeszowie :banan:

tokocz
15-07-2005, 11:17
Ja u siebie mam polską sekwencję (jak w opisie), nie narzekam, polecam. Co do warsztatów montujących tą firmę to możesz zobaczyć na stronce www.elpigaz.com.pl
Ja za swoją rok temu dałem 4000 zł

Szczerze mówiąc - jestem zadowolony, ale z drugiej strony, tak jak koledzy mający II gen. mówią, trzeba pilnować świec i przewodów WN,
a ja i tak u siebie te rzeczy musiałem wymienić (zaczął mi szarpać).
Więc mając twój rocznik, to bym się jednak zastanawiał nad II gen.
Chociaż z drugiej strony pamiętaj, że IV gen. możesz wymontować i założyć w następnym autku, po wymianie obecnego (oczywiście na MKII lub III) :)

Graluu
15-07-2005, 11:20
Chociaż z drugiej strony pamiętaj, że IV gen. możesz wymontować i założyć w następnym autku, po wymianie obecnego (oczywiście na MKII lub III) :)

a co na to przepisy :)

da radę to poźniej zalegalizować, bo coś słyszałem ostatnio że chyba nie bardzo :(

tokocz
15-07-2005, 11:27
A to nawet nie wiem. Biorę to na chłopski rozum: jeśli jest możliwość, to jadę do warsztatu, gdzie była zakładana, demontują i do bagażnika, sprzedaję-kupuję samochód, przyjeżdżam-montują i już.

Ale zabiłeś mi ćwieka. :)
Muszę poszperać, bo w sumie faktycznie mam wystawiony certyfikat z numerami VIN samochodu, w którym jest zamontowana.

Ale wydaje mi się, że jeśli demontaż i montaż robiłbym w autoryzowanym warsztacie, to mogą taki certyfikat jeszcze raz przysłać z nowymi numerami.

tokocz
15-07-2005, 12:09
Zadzwoniłem do warsztatu, bo sam jestem ciekaw. Zaskoczyłem Pana, ma się dowiedzieć w firmie. Jeszcze nie miał takiego przypadku :)

qulek
15-07-2005, 23:52
Witam wszyskich
Do gulek
Gdzie montowałeś w rzeszowie tą instalkę i jakiej firmy?? , bo właśnie tez zamierzam załozyc sekwencyjna i szukam zakładu w Rzeszowie :banan:

Witam. Instalkę moją zakładałem w CZAKRAM`ie tj.wylotówka na warszawe , jak jestes z Głogowa to przejeżdżasz tamtedy jadąc do rzeszowa. Jadąc od Ciebie to przed komisem samochodowym w prawo-już prawie w mieście. Gdzieś tam jest reklama CZAKRAM . Chłopaki dobrze zakładaja , ja nie narzekam i z tego co wiem to inni też. Z tego coe wiem to juz coś nowszego maja za podobną kasę. Jedź zapytaj.
...pozdro....