PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Podwójne ryglowanie - popsiuło się Jak to naprawić ??



benekb
03-08-2007, 15:30
Witam.

Jakiś czas temu posuło mi się podwójne ryglowanie a mianowicie po wykonaniu zamykania tak jak to wymaga ryglowanie jest slychac pojedynczy ciągły dzwięk zamiast kilku piknięć.

Czemu tak sie stało i czy ktoś wie jak to naprawić.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

fuel111
03-08-2007, 19:03
Napisz do Straitsa lub poszukaj w historii było o ponownym programowaniu podwójnego ryglowania.

STraits
03-08-2007, 21:49
Nie pomoge raczej - nie znam tego typu usterki... albo sobie nie przypominam..

Virus500
03-08-2007, 23:20
Napewno nic nie pomogę koledze w sprawie ryglowania ale przy okazji chciałem się tylko dowiedzieć gdzie dokładnie znajduję się brzęczyk informujący o ryglowaniu ? :pad: Mnie jak na razie wszystko działa oprócz sygnalizacji dzwiękowej jeśli chodzi o centralny zamek i chciałbym ustalić co jest przyczyną. Za wszelkie info bardzo dziękuję. :)

fuel111
04-08-2007, 09:29
Dobra znalazłem
Podwójne ryglowanie
Podwójne ryglowanie można uruchomić na dwa sposoby.
Pierwszy to pilota centralnego zamka, w kluczyku - naciskasz szybko dwa razy przycisk zamykania drzwi.
Drugi to poprzez szybkie przekręcenie kluczyka z pozycji neutralnej na pozycje otwórz a nastepnie zamknij (w czasie około 1-2 sekundy ).
Sygnalizacją podwójnego ryglowania jest:
- podwójne błyśnięcie kierunkowskazów lub
- jak wyżej plus sygnał dźwiękowy lub
- tylko sygnał dźwiękowy

Henryk
04-08-2007, 14:22
Napewno nic nie pomogę koledze w sprawie ryglowania ale przy okazji chciałem się tylko dowiedzieć gdzie dokładnie znajduję się brzęczyk informujący o ryglowaniu ? :pad: Mnie jak na razie wszystko działa oprócz sygnalizacji dzwiękowej jeśli chodzi o centralny zamek i chciałbym ustalić co jest przyczyną. Za wszelkie info bardzo dziękuję. :)

Znajduje się pod plastikowym podszybiem mniej więcej w środku

Virus500
04-08-2007, 18:36
Wielkie dzięki za info ! Myślałem że gdzieś w bardziej dostępnym miejscu to będzie. Jak mam tak, aż się dokopywać to narazie dam se spokój skoro central działa prawidłowo.