PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Problem - światła mijania



masp58
04-08-2007, 23:02
Początkowo sprawa wyglądała banalnie. Kiedy kupiłem auto, paliła się kontrolka lewego światła na Check Panelu. Światła działały. Okazało się, że poprzedni właściciel (Belg) pociągnął napięcie z prawego światła do lewego. Po poważnym boju zdemontowałem światła i zabrałem się za sprawdzanie. Żeby nie przedłużać - Mam prąd na bezpieczniku (przekaźnik też OK), ale nie dochodzi do wtyczki włączanej w reflektor. Przewody wychodzące z wiązki wyglądają na zdrowe, wiązka nie ma żadnych widocznych uszkodzeń. Czy ktoś może zaoferować jakiś pomysł, co sprawdzić w następnej kolejności i jak to zrobić?
Pozdrawiam

Netoper
05-08-2007, 09:17
Skoro Belg pociągnął w ten sposób instalkę to widocznie przewód jest gdzieś uszkodzony między przekaźnikiem a wtyczką. Zlokalizować miejsce może być ciężko, bo jeśli nie jest to przy samym przekaźniku (np zsunięta końcówka lub upalona) to będziesz musiał rwać wiązkę.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby chyba pociągnicie dodatkowego przewodu od przekaźnika do wtyczki.
Netoper

masp58
06-08-2007, 09:47
Najlepszym rozwiązaniem byłoby chyba pociągnicie dodatkowego przewodu od przekaźnika do wtyczki.
Dzięki, tak chyba zrobię.
Pozdrawiam
Marek