PDA

Zobacz pełną wersję : Wyposażenie dodatkowe



mareckis
05-07-2005, 00:04
Po rozszyfrowaniu wyposażenia dodatkowego w moim mondku (werc :pad: ), oprócz poduszek bocznych które muszę odszukać bo jakoś mi się nie rzuciły w oczy :) zauważyłem takową rzecz:
"podgrzewacz świeżego powietrza na paliwo Pb"
Czyżby to było poczciwe, zwyczajne ogrzewanie wnętrza tzn. dmuchawa?

werc
05-07-2005, 00:40
Ad. airbag zobacz oznaczenie na podszybiu jest taka ewentualność że ich poprostu nie ma.
Wyposażenie dotyczy serii - pojedyncze egz mogły się nieco różnić
podgrzewacz świeżego powietrza to jedno - rzeczywiście chodzi o dmuchawę
na paliwo Pb - chodzi to silnik zasilany benzyną bezołowiową

Siłą rzeczy musiałem pisać skrutami bo dosyć tego dużo :)) i stąd wzięło ci się ogrzewanie na Pb :banan:

Slavol
05-07-2005, 11:52
Hej - a może masz zainstalowane coś typu Webasto - ogrzewanie postojowe :banan:
Tylko to paliwo... Pb/ chyba ... :))
Ale sprawdź dokładnie - ten program Werca podaje rózne rzeczy, czasem próżno ich szukać - tak jakby uwzględniał wszystkie możliwe opcje.. ale jest faktycznie baaaardzo dokładny.

mareckis
11-07-2005, 18:11
Na podszybiu jest napisane tylko o jednym airbag'u (choć sa na mur-beton mam dwa). Cóż, bez bocznych poduszek też da się jeździć (choć pod zewnętrzną (od strony drzwi) tapicerką oparcia wyczuwa sie coś twardego 8O ).

waldemarz
11-07-2005, 22:08
Jezeli masz poduszki boczne to sa one ulokowane w slupku miedzy siedzeniami przednim i tylnym tam skad wychodzi pasek bezpieczenstwa. Od gory masz oslone slupka taka szeroka wiec tam jest airbag boczny. Jesli masz boczne poduszki to powinienes miec nalepke po jednej i drugiej stronie auta na slupku przy zamku drzwi. :satan:

Na tym zdjeciu pod zamkiem widzisz u mnie naklejke o bocznych poduszkach??
http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050709144802.JPG[/quote]

Chinol
11-07-2005, 23:09
Witka. No napewno masz WEBASTO. Są WEBASTA zasilane naftą ale akurat nie w tym przypadku. A co do poduszek to tak jak mówią przedmówcy musisz mieć naklejki na słupkach. Zawsze w ten sposób tak je oznaczają. Brak naklejek oznacza brak poduszek bocznych. Nie sądzę żeby poprzedni właściciel je zdrapał :)) Pozdro... :)

v1tek77
12-07-2005, 08:54
Mozliwe, ze to webasto. Bardzo fajna rzecz w zimie bo odrazu masz piekarnik w autku :satan: :beer:

ujemny
12-07-2005, 10:43
oprócz poduszek bocznych które muszę odszukać bo jakoś mi się nie rzuciły w oczy :)

Poduszki boczne to powinienes raczej namacac... :zaklopotanie:

waldemarz
12-07-2005, 10:52
oprócz poduszek bocznych które muszę odszukać bo jakoś mi się nie rzuciły w oczy :)

Poduszki boczne to powinienes raczej namacac... :zaklopotanie:Chyba ze sa z pierza :)) Nie namacasz bocznych poduszek bo one sa za takim plastikiem gumowatym w slupkach bocznych tu gdzie wychodza pasy bezpieczenstwa.

HEVA
12-07-2005, 11:28
A jak są poduszki kierowcy i pasażera to jest to onaczone na podszybiu po obu stronach auta? Czy tylko po jednej?

ujemny
12-07-2005, 11:29
Yyyyyyyyyyyy. W moim mondeo sa w oparciach......

Graluu
12-07-2005, 11:35
no właśnie też tak myślałem że w oparciach a w słupkach to chyba ewentualnie kurtyny :niewiem:

waldemarz
12-07-2005, 11:37
A jak są poduszki kierowcy i pasażera to jest to onaczone na podszybiu po obu stronach auta? Czy tylko po jednej? Ja mam tylko po jednej, ale przeciez jak jest poducha tez pasazera to przeciez tam gdzie jest poducha powinien byc napis Airbag. :satan:

waldemarz
12-07-2005, 11:39
no właśnie też tak myślałem że w oparciach a w słupkach to chyba ewentualnie kurtyny :niewiem:Kurtyny z tego co widzialem sa montowane nad drzwiami. Kurcze zmusilicie mnie do zobaczenia w aucie i u mnie jest tak fakt mam napis na oparciach siedzen z boku Airbag , ale i przy okazji mam tez napis na slupkach Airbag, wiec sam nie wiem gdzie sa poduchy, nie bede walil autem zeby sie dowiedziec :))

Graluu
12-07-2005, 11:41
no fakt :pad:

HEVA
12-07-2005, 11:53
Ja mam tylko po jednej, ale przeciez jak jest poducha tez pasazera to przeciez tam gdzie jest poducha powinien byc napis Airbag. :satan
Nooo, tak też mam :) Ale zawsze to różnie bywa z tymi poduchami. Kolega mój miał atrapę :satan:

ujemny
12-07-2005, 11:57
Poduche pasazera tez mozna namacac; wyjmij schowek i wsadz reke pod spod. Bedziesz juz wiedzial!

badger6
12-07-2005, 12:03
Waldemarz, to może masz też kurtyny :) . Ja mam kutryny u siebie, montwane są w podsufitce nad drzwiami tak jak napisałeś i mam napisy na słupkach właśnie, z przodu i z tyłu :palacz:

mareckis
17-07-2005, 21:29
Sorki, że się troche nie odzywałem ale byłem "out of komp". Dzięki za posty.
Natomiast b. zainteresował mnie temat ogrzewania Webasto.
Jak sie to "obsługuje" i jak sprawdzic czy mój mundek to ma?

STraits
17-07-2005, 21:32
Waldemarz : poduszki są montowane w fotelach i to na 100000%. Co do tego "ogrzewacza" to zapomnijcie o Webasto. Ford nie montował webasto w tamtym okresie. Ten "podgrzewacz" to nic innego jak po prostu ciepły nadmuch.