PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] trip a włączone światła



marecek17
05-08-2007, 23:35
Witam, potrzebuje pilnej porady. Trochę grzebałem w elektryce i podczas jazdy testowej po robocie wyszło mi że jak wyciągnę kluczyk ze stacyjki a światła mam włączone to trip mi działa tzn mogę sprawdzić ilość przejechanych km, średnie zużycie paliwa itd Czy to jest normalne czy coś jednak źle podłączyłem?
pozdawiam
Marek

STraits
05-08-2007, 23:46
tak, jest to normalne.

marecek17
05-08-2007, 23:50
uffff :pad: dzięki STraits. Jutro wyjade na wakacje ze spokojną głową

STraits
05-08-2007, 23:52
uffff :pad: dzięki STraits. Jutro wyjade na wakacje ze spokojną głową

No przecież od tego autko sie nie spali :) No chyba że nie chcesz żeby ktoś niepowołany odczytał Ci średnie spalanie :satan: :satan: :metal :metal

marecek17
06-08-2007, 00:13
Po robocie, jak chciałem wjechać do garażu to sie okazało że padł mi aku (testowałem podłaczenie i pracę grzanych stołków bez właczonego silnika :wall: ) i niby byłem pewien że instalacja jest dobrze podciągnięta ale wątpliwości napędził mi ten trip (jakbym zasilił cała elektrykę bezpośr z aku przez pomyłkę a jutro pojechał na wakacje i postawił samochód na kilka dni to pewnie bym o własnych siłach nie wrócił) a jadę pod poł-wschodnią granicę więc wolałem się upewnić że wszystko jest ok

lyssy
06-08-2007, 09:26
Trzeba by jeszcze uściślić...
Po wyłączeniu zapłonu trip też się wyłącza (pokazuje tylko zegarek), ale jak się go "pobudzi" naciśnięciem któregoś funkcyjnego, to można sprawdzić parametry trasy czy np. datę :)
Ale jeśli mimo wyłączenia zapłonu trip dalej pokazuje dane po swojej lewej stronie, to coś jest nie bardzo... :satan:

Ale kolega i tak już pojechał, więc... :))

marecek17
06-08-2007, 11:26
No jeszcze nie pojechał :zly: firma nie daje o sobie zapomnieć :ass: U mnie układ jest taki uściślając :wyłączone światła i wyciągnięty kluczyk - trip pokazuje tylko zegar. Włączone światła i wyjęty kluczyk - stan na tripie jak przy odpalonym silniku.

STraits
06-08-2007, 11:47
No jeszcze nie pojechał :zly: firma nie daje o sobie zapomnieć :ass: U mnie układ jest taki uściślając :wyłączone światła i wyciągnięty kluczyk - trip pokazuje tylko zegar. Włączone światła i wyjęty kluczyk - stan na tripie jak przy odpalonym silniku.

Podłaczałeś go sam czy juz był fabrycznie w autku ?

marecek17
06-08-2007, 12:03
Sam ale instalacja była i mam go już od dobrych kilku tygodni. Ostatnio grzebałem tylko przy grzanych fotelach a tam jeden kabelek od przekaźnika podłącza się do stacyjki i dlatego tu miałem wątpliwości

lyssy
06-08-2007, 14:34
Aż poszedłem do samochodu...
I rzeczywiście, u mnie jest tak samo 8O
Cóż, człowiek ciągle poznaje swój samochód :))