PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] pytanie o stacyjke



mnhck
07-08-2007, 03:07
witam,
jestem po przesiadce z mkII do mkI i mam pytanie czy powinno byc tak, ze jak gasze auto kluczyk wraca mi od razu do pozycji 0 (nie moge wtedy zamknac okien i musze przekrecac z powrotem kluczyk do pozycji 1)?

druga sprawa jest zwiazana z radiem - podlaczylem blaupunkta (sd27) i tu mam problem odwrotny - po odpaleniu auta nie wlacza sie radio z automatu. tu musze pamietac o wcisnieciu guzika zasilania radia. czy jest na to lekarstwo (w mkII radio startowalo razem z autem)? dobrze by bylo tutaj zeby radio nie wylaczalo sie automatycznie po zgaszeniu auta. wykonalne?

LeoComp
07-08-2007, 08:27
Witam
Co do kluczyka to u mnie jest tak samo.
W radiu sprobuj zamienic kable czerwony z zoltym
ja mam u mnie Kenwood'a i startuje po odpaleniu sam.

Michal72
07-08-2007, 10:19
Radyjko mam podączone tak, że gra mi kiedy chcę, czy wyjmę kluczyk czy nie - nie wyłącza się automatycznie. O to mi chodziło, bo jak wyłączam silnik i czekam na moją lepszą połowę to sobie mogę posłuchać przy wszystkim wyłączonym. Oba kable zasilania do stałego "+" i ma fungować.

Blejdzik
07-08-2007, 11:08
Radyjko mam podączone tak, że gra mi kiedy chcę, czy wyjmę kluczyk czy nie - nie wyłącza się automatycznie. O to mi chodziło, bo jak wyłączam silnik i czekam na moją lepszą połowę to sobie mogę posłuchać przy wszystkim wyłączonym. Oba kable zasilania do stałego "+" i ma fungować.
Ale przecież nie musisz mieć włączonego silnika, ani nawet włączonego zapłonu, żeby słuchać radia 8O
U mnie jest fabryczne radio i wystarczy, że kluczyk jest przekręcony o jedną pozycję (bez włączania zapłonu), żeby działało :madrala:

kamil-plm9
07-08-2007, 11:34
witam. nie bede zakladal nowego tematu na propste pytanie. czy swiece i przewody mozna samemu wymienic? czy swiece maja byc mocno dokrecone czy nie??

Michal72
07-08-2007, 16:39
Radyjko mam podączone tak, że gra mi kiedy chcę, czy wyjmę kluczyk czy nie - nie wyłącza się automatycznie. O to mi chodziło, bo jak wyłączam silnik i czekam na moją lepszą połowę to sobie mogę posłuchać przy wszystkim wyłączonym. Oba kable zasilania do stałego "+" i ma fungować.
Ale przecież nie musisz mieć włączonego silnika, ani nawet włączonego zapłonu, żeby słuchać radia 8O
U mnie jest fabryczne radio i wystarczy, że kluczyk jest przekręcony o jedną pozycję (bez włączania zapłonu), żeby działało :madrala:
Zgadza się, ale ja chciałem żeby bez niczego działało. Jak wychodzę z samochodu, to mam zwyczaj brać kluczyki, a niekiedy zostają w samochodzie moje pociechy to mogą sobie posłuchać radyjka.

mnhck
07-08-2007, 21:20
doprecyzuje:
radio moge wlaczyc bez kluczyka w stacyjce - to jest ok i ma tak zostac.
radio nie zalacza mi sie samo po przekreceniu kluczyka - musze je wlaczac paluchem. chce zeby sie samo wlaczalo z uruchomieniem auta.
wiem, ze ma to cos wspolnego z logika zaplonu, ale nigdy sie w tym nie babralem wiec prosze o porady :)

Michal72
08-08-2007, 10:11
Jeżeli włączasz radio bez kluczyka w stacyjce, tzn., że masz ominiętą stacyjkę więc nie uruchomi Ci się radio pouruchomieniu samochodu czy przekręceniu stacyjki. ja mam tak samo i po prostu wyłączam radio ściągając panel, a uruchamiaim zakładając go. Panel zawsze biorę ze sobą odruchowo - nie chowam pod fotel :satan:

mad
08-08-2007, 10:44
Jeżeli włączasz radio bez kluczyka w stacyjce, tzn., że masz ominiętą stacyjkę więc nie uruchomi Ci się radio pouruchomieniu samochodu czy przekręceniu stacyjki. ja mam tak samo i po prostu wyłączam radio ściągając panel, a uruchamiaim zakładając go. Panel zawsze biorę ze sobą odruchowo - nie chowam pod fotel :satan:

Tylko jak masz radio Kenwood'a to wydoi Tobie akumulator, jak nie wyłączasz radia tylko wyciągasz panel.

Sam się zdziwiłem jak znajomemu w ten sposób padł akumulator :wow:

Michal72
09-08-2007, 13:17
Jeżeli włączasz radio bez kluczyka w stacyjce, tzn., że masz ominiętą stacyjkę więc nie uruchomi Ci się radio pouruchomieniu samochodu czy przekręceniu stacyjki. ja mam tak samo i po prostu wyłączam radio ściągając panel, a uruchamiaim zakładając go. Panel zawsze biorę ze sobą odruchowo - nie chowam pod fotel :satan:

Tylko jak masz radio Kenwood'a to wydoi Tobie akumulator, jak nie wyłączasz radia tylko wyciągasz panel.

Sam się zdziwiłem jak znajomemu w ten sposób padł akumulator :wow:
Wniosek jest prosty: nie kupować radia Kenwood :satan: