PDA

Zobacz pełną wersję : MKII - głośniki 6x9 na tył?



MaciekG
05-07-2005, 09:51
Witam :)

Ktoś ćwiczył taki temat? Przód zrobiony ale tył nie daje basu :| Kojarzę, że ktoś zeznawał, że można, tylko kwestia nawiercenia otworów na śruby. Pytania: tapicerka drzwi mieści taki głośnik? I co z szybą? Z góry dzięki za odpowiedzi.

pozdrawiam
MG

Lolo
05-07-2005, 11:33
Chcesz je umiescic w drzwiach tylnych ???? troche trudna sprawa ale wykonalna. Przeszkoda jest taka ze otwor standartowy to 5x7 ale jezeli zrobisz dystans z MDF bodajze 18 lub 20 to wtedy glosnik idealnie zmiesci sie. Nie jest to jednak moje rozwiazanie, jedynie zaslyszane. Jezeli cie sie to uda podziel sie z nami na ten temat na forum.


Pozdrawiam.

Oktan
05-07-2005, 11:43
głośniki 6 x 9 " wejdą w tylne drzwi, potrzeba tylko trochę podciąć blachę (ze względu na wymiary samego kosza głośników 6x9"), co do szyby nie powinieneś mieć problemów.

Jeśli chodzi o same głośniki to polecam JBL, model JBL GTO 936e (http://www.jbl.pl/Jbl/GTO936E.php), ale wybór należy do ciebie (to są jedynie moje subiektywne odczucia co do poziomu dźwięku jaki reprezntuja te głośniki).

Możę w tym sklepie znjadizesz coś dla siebie:

Sklep ze sprzętem Car-audio (http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/)

blech181
05-07-2005, 20:18
A co myślicie o głośnikach Pyle :hmm: ???? Firma ta produkuje głośniki 5x7 wiec pasowały by do naszych cudenek.Czy ma ktos może takie grajki w swoim Mondie????

v1tek77
05-07-2005, 20:21
A co myślicie o głośnikach Pyle :hmm: ???? Firma ta produkuje głośniki 5x7 wiec pasowały by do naszych cudenek.Czy ma ktos może takie grajki w swoim Mondie????
Ma je wiele osob i zdania sa raczej pozytywne :metal
Oczywiscie jezeli pragniesz lepszych wrazen, trzeba pomyslec o innym rozmiarze i firmie np. JBL :beer:

303Arturo
05-07-2005, 20:54
Witam:) mam dośc nietypowy rozmiar głośników... mowa o Mondeo w wersji Ghia rocznik 94, jest to cos pomiędzy 5x7 a 6x9 najchetniej chcialbym włożyć 6x9 HERTZa DX 690 głebokość 95mm albo JBL głebokośc 75mm, ale pytanie do jakiej głebokości można włóżyc głosniki w tylnie drzwi bez przeróbek? z Góry dzieki za pomoc:)

Lolo
05-07-2005, 21:18
Witam:) mam dośc nietypowy rozmiar głośników... mowa o Mondeo w wersji Ghia rocznik 94, jest to cos pomiędzy 5x7 a 6x9 najchetniej chcialbym włożyć 6x9 HERTZa DX 690 głebokość 95mm albo JBL głebokośc 75mm, ale pytanie do jakiej głebokości można włóżyc głosniki w tylnie drzwi bez przeróbek? z Góry dzieki za pomoc:)

Skoro zamierzasz włożyc tam głosniki 6x9 to tak czy inaczej nie obejdzie sie bez przerobek. Prosta sprawa zrobia ci to w kazdym serwisie caraudio za okolo 10PLN za sztuke. Mowa o przejsciowce z MDF o grubosci 16-20mm. Jeżeli posiadasz troche zdolnosci manualnych wyzynarke oraz plyte MDF nie bedzie to trudne. jak cos to zapraszam priv.

Pozdrawiam.

303Arturo
05-07-2005, 21:48
Dzięki za info Lolo:)) Również pozdrawiam:)

Lolo
05-07-2005, 22:02
Dzięki za info Lolo:)) Również pozdrawiam:)

Uzupełnij info w profilu. Do sedana taka polke z tymi głosnikami hertza instalowali ostanio chlopaki do cariny E i z polka, glosnikami, płoynem oraz robocizna wyszlo cos ok 300-320 zeta, wiec nie duzo. Efekt: 6-7/10. nie ma tragedii, wiec....

Pozdrawiam.

303Arturo
05-07-2005, 23:24
Super:)) Będe wdzięczny za info u kogo to robili i jak to naprawde gra:)) z przodu mam oryginalne głośniki, niskotonowe 20stki naprawde nieźle wymiatają jak na fabryczne wyposażenie, dorzuciłem jeszcze wysokotonowe HERTZy i jest elegancko,tylnie zostały niestety popalone przez poprzedniego właściciela... Pare dni temu kupiłem BOSCHMANNy 5x7 ale ich brzmienie to jakaś pomyłka, dlatego chce to zmienić.Radyjko mam JVC 4x45, jeśli ktoś ma jakąś rade dla mnie to będe wdzięczny ponieważ to moje pierwsze auto w którym coś działam muzycznie i nie siedze w tym za bardzo pomimo że na co dzień zajmuje sie realizacją dźwięku to kwestie dopasowania sprzętu w samochodach niestety są mi obce np: podobno JBLe mogą niezbyt dobrze współpracować z radiem JVCa... ile w tym prawdy to więdzą ci co sie znają:)

POZDRAWIAM:)

Lolo
05-07-2005, 23:42
Super:)) Będe wdzięczny za info u kogo to robili i jak to naprawde gra:)) z przodu mam oryginalne głośniki, niskotonowe 20stki naprawde nieźle wymiatają jak na fabryczne wyposażenie, dorzuciłem jeszcze wysokotonowe HERTZy i jest elegancko,tylnie zostały niestety popalone przez poprzedniego właściciela... Pare dni temu kupiłem BOSCHMANNy 5x7 ale ich brzmienie to jakaś pomyłka, dlatego chce to zmienić.Radyjko mam JVC 4x45, jeśli ktoś ma jakąś rade dla mnie to będe wdzięczny ponieważ to moje pierwsze auto w którym coś działam muzycznie i nie siedze w tym za bardzo pomimo że na co dzień zajmuje sie realizacją dźwięku to kwestie dopasowania sprzętu w samochodach niestety są mi obce np: podobno JBLe mogą niezbyt dobrze współpracować z radiem JVCa... ile w tym prawdy to więdzą ci co sie znają:)

POZDRAWIAM:)

Najpierw uzupelnij info w profilu. Ta polka jezdzi u mojego kumpla. jest wspomagana przez identyczne głosniki pionka co u mnie oraz skrzynie aplpinki na tokowym wzmacniaczu. Instalatorem tego cuda jest moj drugi kolega wiec wszystko zostaje w rodzinie. co do buszmenów - to nigdy sie nie spotkalem z pozytywna opinia na ten temat. sa bo są, ale jest milion dwiescie lepszych rozwiazan. To jest moja propozycja dla innego klubowicza....
http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3155

Pozdrawiam.

303Arturo
06-07-2005, 01:39
Info uzupełnione:)

Oktan
06-07-2005, 09:55
gdzie uzupełnione ?? :wow:

przynajmniej ja tego nie widzę :satan:

Lolo
06-07-2005, 11:50
Ponizej pola gdzie wstukujesz info do profilu jest opcja pokazuj moj profil do zaznaczenia. Domyslnie ona jest ustaiona zeby nie pokazywac.


Pozdrawiam.

303Arturo
07-07-2005, 02:22
Hmm... wszystke mam ustawione jak należy, mój profil jest bez problemu dostępny czyli GG i mail, jeśli coś jeszcze musze podać to powiedzcie prosze bo na moj gust jest ok:)

Pozdrawiam:)

v1tek77
07-07-2005, 08:25
Hmm... wszystke mam ustawione jak należy, mój profil jest bez problemu dostępny czyli GG i mail, jeśli coś jeszcze musze podać to powiedzcie prosze bo na moj gust jest ok:)

Pozdrawiam:)
Chodzi o to, zebys dodal podpis, a w nim napisal jakie masz autko, rok, silnik , wersja, popatrz na podpisy u innych :beer:

303Arturo
07-07-2005, 21:39
Teraz już na pewno uzupełnione:) a wracając do mojego dylematu głośnikowego:) to juz zakupiłem głośniki firmy MB Quart DTC169 6x9, podobno nieźle wymiatają jak donoszą moje nieoficialne źródła;) no ale to sie okaże w praniu :satan: jak mi nie podpasują to moge zwrócić, boje sie tylko czy nie będzie problemu z otwieraniem szyby... głębokość 77mm, chce je wsadzić w tylnie drzwi, czy ktoś sie orientuje w tym temacie? jeśli tak to będe wdzięczny za info, będe wtedy lepiej spał:) o ile informacja będzie korzystna dla otwarcia szyby :) z góry dzięki:)

Lolo
07-07-2005, 21:50
Witam ponownie.

Info jak nie było, tak nie ma. Poczytaj dokladniej poprzednie posty. Znajdziesz tam odpowiedz i na to jak info umiescic oraz jak zamontowac glosniki. Kilka uwag: Ciągniećie kabli z jednostki do glosnika - dluzszy temat... przygotuj sie na kilka godzin niezlej dlubaniny (konektory w drzwiach, zamiast wiązek kabli). Jezeli zastosujesz MDF grubosci 18mm pozostanie ci jedynie 50mm do schowania w drzwi (wejdzie spokojnie) oraz te 20mm a moze nawet wiecej gdyz sa to glosniki trójdrożne (miejsce na głośniczek wysokotonowy) tez powinno sie zmieścic w panelu drzwi.
I uzupełnij to info jak na prawdziwego użytkownika przystało....

Pozdrawiam serdecznie.

303Arturo
07-07-2005, 23:27
No tak... roztrzepaniec ze mnie niezly:) faktycznie jeśli chodzi o szybe chyba nie będzie problemu wystarczylo uważnie posty przeczytać:) jeśli chodzi o kable to nie zamierzam ciągnąć nowych tylko zostać przy oryginalnych, ale nasuwa mi sie wątpliwośc czy użycie MDFu nie spowoduje powstania prześwitów...?

P.S. jeśli chodzi o info w profilu to PODDAJE SIE :wall: mój profil i wasze są tak samo dostępne, V1tek77 napisał bardzo jasno, że chodzi o opis auta w podpisie, więc szybko to uzupełniłem, co jeszcze to nie już nie wiem. Sorki może jestem troszku za mało rozgarnięty :jezyk1: więc proszę o podpowiedź:)

Pozdrawiam cieplutko:)

Lolo
07-07-2005, 23:45
Bravo.
Info w koncu sie wyswietla. teraz juz wszyscy wiedza czym jezdzisz.
O jakich prześwitach piszesz, bo nie rozumiem o co chodzi ????

303Arturo
12-07-2005, 01:34
Witam wszystkich:) w dzisiejsze popłudnie to znaczy już wczorajsze;) kolega Lolo zlitował sie nad mą duszą niespokojną :bud: i zamontował mi za bardzo przyzwoite pieniążki głośniki w drzwiach tylnich :) miały być MB Quart 6x9 DTC 169 ale stanęło w końcu na Magnatach Stratos 162 16,5 :metal gra to na prawde nieźle w połączeniu z resztą głośników czyli w przednich oryginały Forda+cykacze Hertza:) nieźle jak za te pieniążki :) no i... nieźle jak na początek, bo chyba złapałem bakcyla na dalszy rozwój foniczny mojego Mondka :satan: Także wielkie dzięki Tomku za twą pomoc tak szybką i fachową za razem :) i maksymalne pozdrowienia dla ciebie i wszystkich Mondeowiczów :)

Lolo
12-07-2005, 23:02
Hehe. To była czysta przyjemnosc. Artur nie pisze ze non-stop mnie obskakiwal i spełanial kazda moja zachcianke. Robota z nim to czysta przyjemnosc. No i :beer: lało sie strumieniami. Tak jak lubie....

PS. Co powiedziala szanowna malzonka i koledzy w pracy na nowe brzmienie mondeusza ???

Pozdrawiam.

303Arturo
13-07-2005, 00:22
Hehe :) szanowna małżonka niestety jeszcze nie słyszała nowego brzemienia gdyż ponieważ późno wróciła od koleżanki :metal a kolegom bardzo sie podobało, że można dać w moim autku teraz niezłego czadu :banan: martwią sie troche o to że teraz będe całą ciężko zarobioną kase ładował w audio w mondku :jezyk2: gdyż nie omieszkałem wspomnieć, że wzmacniacz będzie kolejnym nabytkiem bardzo ważnym do tego zestawu :metal pozdrawiam cieplutko :)