PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Silniczek regulacji oświetlenia - nie działa?



basil
09-08-2007, 12:06
Witam.

Mam problem ze reflektorem . Jak wyłącze zapłon a światła mijania zostają włączone to dochodzi brzęczenie ( chyba silniczka) z lewej lampy.
Gdy mondek jest odpalony zauważyłem że na 80 % lewa lampa nie reaguje na sterowanie wysokością reflektora.

BS
09-08-2007, 12:12
Witam.

Mam problem ze reflektorem . Jak wyłącze zapłon a światła mijania zostają włączone to dochodzi brzęczenie ( chyba silniczka) z lewej lampy.
Gdy mondek jest odpalony zauważyłem że na 80 % lewa lampa nie reaguje na sterowanie wysokością reflektora.

silniczek do wymiany .. mozesz spróbować go przeczyścić -przede wszystkim suwak potencjometru ale gwarancji nie ma ze będzie działać ... u Mamuta próbowaliśmy reanimować ale zdechł i tak ...

jerry1304
09-08-2007, 12:19
moim zdaniem raczej masz jakieś małe zwarcie u mnie nic nie brzeczy chyba ze krece potencjometrem od regulacji śwaiteł

BS
09-08-2007, 12:52
moim zdaniem raczej masz jakieś małe zwarcie u mnie nic nie brzeczy chyba ze krece potencjometrem od regulacji śwaiteł

najprościej będzie przełożyć silniczek z drugiej lampy na próbę albo go po prostu podpiąć razem z lampą pod wiązkę z drugiej strony... jakby było zwarcie to by odfrunął bezpiecznik...

basil
09-08-2007, 14:55
dzięki wielkie.
Jak pomyślę o dostępie do tych lamp to nerw mnie bierze :zly:
To jakiś pianista wymyślił albo anorektyk :wall:

BS
09-08-2007, 14:56
dzięki wielkie.
Jak pomyślę o dostępie do tych lamp to nerw mnie bierze :zly:
To jakiś pianista wymyślił albo anorektyk :wall:

ja nie mam problemu z dostępem do lamp :satan:

basil
09-08-2007, 15:04
dzięki wielkie.
Jak pomyślę o dostępie do tych lamp to nerw mnie bierze :zly:
To jakiś pianista wymyślił albo anorektyk :wall:

ja nie mam problemu z dostępem do lamp :satan:

To jak wykręcasz je jak mówi wielka księga? Bo ja nie wykręcam , a tam strasznie ciasno, zwłaszcza przy lewej gdzie akku i puszka bezpieczników siedzi.

BS
09-08-2007, 15:17
To jak wykręcasz je jak mówi wielka księga? Bo ja nie wykręcam , a tam strasznie ciasno, zwłaszcza przy lewej gdzie akku i puszka bezpieczników siedzi.

powiem tak ... ja jestem takich gabarytów, że i łączniki stabilizatora z tyłu wymieniam bez lewarka i kanału ... nawet bez wjeżdżania na cegły :satan: :))

Jasiu
25-03-2008, 12:19
a który to bezpiecznik od regulacji wysokości bo chce tą regulacje wyłączyć ponieważ lampy mi pływają.
Pozdrawiam

Szala855
09-08-2015, 10:28
Witam.

Mam problem ze reflektorem . Jak wyłącze zapłon a światła mijania zostają włączone to dochodzi brzęczenie ( chyba silniczka) z lewej lampy.
Gdy mondek jest odpalony zauważyłem że na 80 % lewa lampa nie reaguje na sterowanie wysokością reflektora.

Witam mam podobny problem u mnie nie ma moze brzęczenia ale fakt faktem regulacja wysokosci swiatel mi nie dziala. Jest to uciązliwe szczegolnie po zmroku czy w nocy bo swiatla nie siegają za daleko. Moze to bezpiecznik? gdzie moglbym cos takiego znalesc ?? Tzw ktora skrzynka itp. mam 2.0 TDCi 2002r. Z gory dzienuje za wsparcie tech.
:)

Michaś_1
09-08-2015, 18:22
u mnie nie ma moze brzęczenia
Hej, nie wiem czy od tego jest osobny bezpiecznik, ale sprawdź najpierw, czy dochodzi prąd i czy same silniczki są sprawne. U mnie np też nie działały i okazało się, że jest tam układ elektroniczny który był wybuchnięty. Niestety trzeba je wyciągnąć i rozebrać, albo sprawdź które piny są od silnika i podłącz je na krótko od akumulatora.