PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problemy natury elektrycznej



Artech
09-08-2007, 22:15
Witam. Mój Mundek zaczyna mnie wkurzać :zly: , od czasu do czasu ma dziwne odpały, gd np. jadę w korku to po jakimś czasie zaczynają się palić kontrolki ABSu i ręcznego jak ruszam znowu trochę szybciej to gaśnie, dzisiaj jak chciałem zakodować pilota, co zresztą mi się nie udało, zapaliła się kontrolka ludzika z pasami (chyba poduszki, tak??) i nie zgasła do wyłączenia silnika i ponownego odpalenia. I właśnie odpalanie mnie najbardziej... :ass: czasami Mundzio kręci jakby mu akumulator siadał, miałem tak właśnie dzisiaj po próbie z kluczykiem. Ale wcześniej już tak było, myślałem że to wina akumulatora więc przełożyłem prawie-nówkę ze starego auta (wszystkie parametry akumulatora identyczne) początkowo było ok, ale po pewnym czasie znowu zaczął mieć takie odpały. Co to do cholery jest :placz: :wall: Doradźcie co z tym robić :pad:

BS
09-08-2007, 23:04
Kolego ... jak na mój gust to masz problemy z elektryką ... co do rozrusznika- czyszczenie, smarowanie i wymiana szczotek (ze szczotkotrzymaczem razem to koszt ok 100 złotych) - koszta nie duże, 2-3 godzinki spokojnej pracy a efekty wymierne.. dodatkowo pewnie pada aku skoro zapalają się kontrolki no i ... sprawdź ładowanie bo może go nie być a aku jest sprawny ...

Artech
09-08-2007, 23:12
Właśnie, ładowanie było sprawdzane i jest ok a akumulator ma raptem rok i wcześniej jeździł w Toyocie Corolli 1,8 d, więc za bardzo się nie napracował :)) z tym odpalaniem to nie jest zawsze tylko od czasu do czasu mu jakoś tak odwala :wall:

Netoper
10-08-2007, 09:11
Typowy objaw spadku napięcia, podepnij jakiś miernik i pojeździj kilka dni i zobacz co się dzieje z napięciem podczas jazdy.
Netoper

BS
10-08-2007, 09:13
u mnie np rozrusznik wykańczał aku- strasznie dużo prądu jadł pomimo tego ze szczotki były jeszcze w miarę, ale był zatłuczony brudem i ciężko chodził ... a co do aku-zmierz gęstość elektrolitu bo może zwyczajnie jest zasiarczony -wtedy zobaczysz czy w aku jest czysty elektrolit czy błocko...

Artech
10-08-2007, 10:40
Ok, dzięki za rady :beer: