PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] [b]podwójne ryglowanie[/b]



tedybear
10-08-2007, 14:36
witam.
wiem ze jest bardzo wiele informacji o podwojnym ryglowaniu i ewentualnej usterce tego systemu. ale jest to dla mnie dosc zawile poniewaz od niedawna jestem posiadaczem mondka.
dwa dni temu mialem podwojne ryglowanie ktore dzialalo mi tylko od strony pasazera. ostatnio przestalo mi to dzialac. kiedy wlaczam silnik czerwona dioda przy zegarku pali sie jednostajnie przez ok 11sekund (nie 5 ani nie 20 jak bylo w innych postach) potem gasnie. po 6 razach otwierania i zamykania drzwi slychac sygnal dzwiekowy i zapala sie na jakies 20s dioda kolo zegarka (system serwisowy?). no wlasie i co teraz mam zrobic, bo ogolnie immobilzer mi dziala, centralny mi dziala ogolnie wszystko ok. tylko jestem taka osoba ktora lubi miec wszystko dzialajace.
jakie byscie dali mi rady co dalej, gdzie lezy przyczyna. dodam ze mam czarny kluczyk a immo jest w bryloczku boscha. czy ewentualna usterka moze spowodowac dalsze usterki np zamka drzwi czy mozna sobie z tym jezdzic i nie przejmowac sie taka pierdułką??
prosze o rade

Nofy
10-08-2007, 14:46
po pierwsze primo uzupełnij profil :madrala:
po drugie primo jak masz immo w pilocie bosha to powinieneś miec dodatkową diodę po prawej stronie kierownicy oprócz tej przy zegarku.
Immo według mnie niewiele ma wspólnego z podwójnym ryglowaniem ale może się mylę

tedybear
10-08-2007, 14:55
zgadzam sie z Toba Nofy. mam osobna diode do immo. tylko pytanie co zrobic jesli padlo podwojne ryglowanie. czytalem wiele postów ale dla poczatkujacego to czarna magia ;)

Nofy
10-08-2007, 14:59
wydaje mi się że po pierwsze należałoby sprawdzić zamki, bo skoro wcześniej działało tylko od pasażera to już coś było nie tak. A może ryglowanie działa a tylko ten "jakże miły dla ucha" dźwięk zanikł?? Z tego co się orientuję to podwójne ryglowanie podpięte jest pod sterownik centralnego więc w ostateczności pozostanie ci podmiana centralki i sprawdzenie czy wtedy pójdzie.

tedybear
10-08-2007, 15:02
podwoje ryglowanie na 100% nie dziala. opuscilem szyby i zrobilem tak jak sie robi aby zaskoczylo podwojne ryglowanie. i nic. bez problemu otworzylem drzwi od wewnatrz. ogolnie mi to nie przeszkadza, nie mam zamiaru kogos zamykac w aucie a dziecko mam na tyle spokojne ze chyba mi nie ucieknie z auta ;) przyjamniej narazie spokojne.
tylko moje pytanie to czy z tym lub w sumie bez tego mozna jezdzic bez obawy ze cos sie popsuje?

Nofy
10-08-2007, 15:08
wydaje mi się że tak.
Gorzej sytuacja wygląda ze sławetnym immo bosha. Sam miałem z nim niezłe przygody włącznie z unieruchomieniem auta. Niestety ciężko znaleźć elektryka który chce to ustrojstwo wymontować. Na forum jednak można znaleźć opis jak to rozłączyć aby nie zrobiło kiedyś niespodzianki.

tedybear
10-08-2007, 15:29
co do immo to swieta racja. moj mondziak immo ma podlaczone i do rozrusznika i do pompy paliwa (teraz to wiem ;)). kiedys wsiadam wlaczam immo i przekrecam kluczyk. a tu tylko rozrusznik kreci a pompa nie daje cisnienia. pojechalem do specjalistow od forda i koles od razu ze immo padl. powiedzial mi ze te boschowskie immo do d..py sa bo sie sciezki przepalaja. nie chcial mi wylaczac bo to w koncu jakies zabiezpieczenie i dorobil mi sciezke i jak reka odjal. po sprawie

cirrus95
11-08-2007, 10:40
Z podwonym ryglowaniem to moze byc tak ze masz uszkodzona jedna z krancowek przy drzwiach i tez nie zalaczy podwojnego. Ja miałem tak u siebie.