PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Dwa pytaania o lampy przednie



Delfinek81
10-08-2007, 16:49
Witam
Jestem posiadaczem MK2 z 1997 roku i mam dwa pytania, jakie rodzaje lamp były montowane w MK2, bo prawdopodnie mam dwie różne pomijając róznice w kolorach obudowy (jedna czarna, druga siwa), to są znaczne różnica w szkle lampy, ta czarna ma gładki pas na wysokości żarówki od świateł długich, siwa ma całe szkło jednolite (grube), na marginesie dodam, że w obu mam żarówki H7+H1, ale nie wiem czy takie są dedykowane do oby tych lamp
Po drugie jak mogę zamontować el. regulacje lamp silniczki mam w lampach, nie mam pokrętła w kabinie. Co jeszcze potrzebuje?
Grzegorz

Netoper
10-08-2007, 17:06
Ktoś najprawdopodobnie po dzwonie wsadził taką jaką miał pod ręką.
Możesz mieć problemy z tymi lampami na przeglądzie.


jak mogę zamontować el. regulacje lamp silniczki
Jak są do nich podłączone przewody to w kabinie pod tablicą zobacz czy nie masz lużnej wtyczki. może wystarczy wtedy sam potencjometr dorzucić.
Netoper

GrekuPL
10-08-2007, 18:20
sprawdź czy to nie z anglika jest jedna ... bo inaczej to masz problem...bo na przeglądzie, policja i inni użytkownicy dróg będą niezadowoleni

Delfinek81
10-08-2007, 18:24
po czym rozróżnie lampe od anglika?

Netoper
10-08-2007, 18:26
Ktoś najprawdopodobnie po dzwonie
Znaczy się stłuczka mogła być zwykła o ktoś chciał grosza zaoszczędzić i wstawił taką jak Greku napisał.

Nie chciałem straszyć tylko ja tak mam że nawet jak lampa poszła przy cofaniu to mówię dzwon.
Netoper

wrozek
10-08-2007, 22:51
Jeśli dobrze pamiętam ....
Do końca 1997 roku w Mondeo były stosowane żarówki H7 do obydwu lamp ( mijania i drogowe) ( czarny tył lampy).
Od 1998 mijania H7, drogowe H1 (szary tył).
Stąd różnica w "rysunku na szkle". Masz niewłaściwą żarówkę w czarnej lampie na drogowych,.

Poświeć wieczorem na ścianę z odległości kilku metrów i będziesz wiedział jakie masz światła:

\__ __/ - lewa od anglika, prawa europejska

__/ \__ - lewa europejska, prawa od angola

__/ __/ - obie europejskie

Speedo
10-08-2007, 22:59
temat jest trudny, ja mam obie lampy h7+h7, jedna jest czarma oryginal a druga szara oryginal i przeprowadzalem eksperymenty ze szklami angolskimi i jewropejskimi, doszedlem do ciekawych wnioskow, obojetnie jakie obudowy i jakie szkla zastosowalem (a probowalem wszelkich kombinacji z 4 lampami) to za kazdym razem na scianie otrzymywalem wzor w postaci \_/ \_/

nie mogac uzyskac europejskiego wzoru _/ _/ zalamany pojechalem na stacje diagn. pan ustawil wysokosc swiecenia troszke w jednej lampie i gotowe, zapytalem go czy swieca prawidlowo na tym urzadzonku, stwierdzil ze rewelacyjnie, drazylem dalej temat ze nie mam wzoru _/ _/ na scianie, rzucil cos o zarnikach nadpalonych w zarowkach, jako ze mialem zalozone nowki filipsa power2night odpuscilem temat i jezdze \_/ \_/

GrekuPL
10-08-2007, 23:29
odpuscilem temat i jezdze \_/ \_/


i tak robi co drugi użytkownik autka...a nawet więcej osób...jak jedziesz w nocy równo mówią o Tobie kierowcy z naprzeciwka :boks:

ja Ci powiem tak ... ja miałem podobną sytuację do Twoich lampek...też świeciły \_/ \_/ i facet na diagnostyce po ustawiał i spytał się czy nie mam przypadkiem drugich żarników...ja mówię że chyba nie...to ten poleciał bo jakieś i zaraz przybiegł...zamontował mi nowe (nie wiem jakie - nie wnikam) i jest rewelka _/ _/

Crystoph
18-08-2007, 20:45
Moim zdaniem w układzie H7+H7 \_/ \_/ mogą być włożone żarówki do góry nogami. Przerabiałem ten temat parę dni temu. Podjeżdżając do ściany miałem układ \_/ _/. W każdym razie coś podobnego. Prawa lampa w porządku z lewą coś nie tak. Po kilku nieudanych próbach regulacji zacząłem oglądać żarówki. W każdej lampie była inaczej. Gdy odwróciłem żarówkę w lewej pojawił się układ _/ _/

Delfinek81
18-08-2007, 20:51
Dziękuje za sugestie, ta ostatnia o odwróconej żarówce... hmmmm mam teraz Philips NightGuite 3w1, mają świecić trzema rodzajami światła, ale miałem wrażenie, ze chyba żarówki źle włożyłem, bo efekt jest śmieszny... sprawdze
Dziękuje, za cenne rady

Speedo
18-08-2007, 21:40
Moim zdaniem w układzie H7+H7 \_/ \_/ mogą być włożone żarówki do góry nogami.

a jest taka mozliwosc? nie ma tam jakiegos zabka? bo nie pamietam?

LaBobas
18-08-2007, 21:52
Ktoś najprawdopodobnie po dzwonie wsadził taką jaką miał pod ręką.
Możesz mieć problemy z tymi lampami na przeglądzie.u mnie tez tak jest,we wloszech ktos zapodal jaka mial pod reka,przeglady spox.Lampy sa roznymi kolorami po rozne roczniki,podobnie jak z pokrywami zaworow,srebrna i czarna.

Crystoph
19-08-2007, 19:41
a jest taka mozliwosc? nie ma tam jakiegos zabka? bo nie pamietam?

Zgadza się 2/3 żarówki ma kołnierz z przetłoczeniami a 1/3 jest ścięta i ma wystający ząbek. Ale mimo to da się ją założyć do góry nogami. Wówczas bańka żarówki jest skierowana lekko w górę i spirala świecąca jest po niewłaściwej stronie. Z tego co pamiętam prawidłowo założnona żarówka ma ząbek na górze.