PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problem z zegarami Mondeo III



Robi1802
11-08-2007, 01:35
Witam wszystkich .
Jestem posiadaczem MondeoIII rok.2001 1.8B angola
Mam problemik z licznikiem [chyba] ,a objawy sa nastepojace,
po przekreceniu kluczyka na zaplon zero reakcji po 20min tak jak by test zegarow, wskazniki dostaja swira ,wszystkie lecą od zera do końca skali i po tym wszystko zaczyna działać normalnie,z tym że przebieg dzienny sie kasuje do zera, po chwili pala sie katrolki i wszystko wraca do normy.
A poza tym niedziala pare zeczy:ogzewanie szyby przod i tyl,kierunkowskazy,wycieraczka tyl,wycieraczka przod czacowa.
Czytalem podobny temat ,te same objawy po napelnianiu klimy(ja mialem przetarty przewod od klimy,pocztm musiala byc napelniona) ale tam kolega mial spalone bezpieczniki, a moje sa ok .
Masa zostala wszedzie sprawdzona .
Teorie mechanikow to,modul GEM do wymiany,jakis modul na tablicy uszkodzony.
Dodam ze przed naprawa przewodu klimy i wymiana tarcz/klockow (tyl),
locznikow stabilizatora wszystko bylo ok ?
Alto ma przejechane 49 000 mil.
prosze o rade co dalej robic ,bo porady mmechanikow przekrocza nie dlugo wartosc alta.
Pozdrawiam.
Sorki za bledy. :)

krzys-68
11-08-2007, 09:02
To sie nie da tak na odleglosc niestety.
Problemy z pradem sa to oczywiste( w przypadku liczników),sama "masa" to malo.trzeba sprawdzic jeszcze przewodu "+".Ze wzgledy na koszta pewnie taniej bedzie przyjechac do Polski na urlop i zrobic autko :satan:
Jesli przewody klimy byly ruszane to mozliwe ze jakis przewód pradowy jest poruszony przy tym i niedokladnie zamontowany.Zeby wykluczyc jedna przypadlosc: naladuj dobrze akumulator i zamelduj o efektach

Robi1802
11-08-2007, 22:40
Witam dzieki za zainteresowanie moja sprawa.
Zrobilem jak pisales napiecie na aku 12V a na wolnych obrotach13,6V,niedawno wymienilem alternator na nowy, bo staryslabo ladowal (11.4V)

krzysiot
12-08-2007, 00:14
Sprawdź pod maską i w środku fury czy wszystkie kostki masz dociśnięte i czy przy wymianie przewodu klimy nie została uszkodzona jakaś wiązka.
Skoro nie działa kilka rzeczy naraz to warto posprawdzać zanim polecisz w koszta :metal:

Ja z powodu braku połączenia w instalce omal nie osiwiałem-miałem
zaj....okropne problemy z klimą.

Najpierw oblookaj i wymacaj a dopiero potem wymieniaj podzespoły :beer:

STraits
12-08-2007, 11:49
U mnie zegary startowały po 10-15 sekundach od odpalenia autka. Problemem był przepalony bezpiecznik pod deską rozdz. Sprawdź je.

Robi1802
12-08-2007, 17:06
Bezpieczniki sa ok ,ale (Masa zostala wszedzie sprawdzona ) :glupi: nie wszedzie pod aku straszliwie zasniedzialy przewod ,zrobiony musze czekac do jutra zobaczymy jaki bedzie efekt.
Niewiem tylko czy wystarczy odlaczenie aku ,czy trzeba kasowac bledy u mechanika.
Sorki za pomylke.
Pozdrawiam.

Netoper
12-08-2007, 18:53
Niewiem tylko czy wystarczy odlaczenie aku ,czy trzeba kasowac bledy u mechanika.
Wystarczy jak komp będzie odłączony na ok 30 min a potem zerknij Tutaj (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=145)
Netoper

Robi1802
13-08-2007, 00:09
Dalej to samo :wall: ,rece opadaja.
Jak silnik ostygnie cyrk odnowa,rownomiernie z skaczacymi wskazowkami mrugaja obie sniezynki,kontrolka od recznego pali sie raz ciemniej raz jasniej.
Jakies pomysly?

STraits
13-08-2007, 00:33
Dalej to samo :wall: ,rece opadaja.
Jak silnik ostygnie cyrk odnowa,rownomiernie z skaczacymi wskazowkami mrugaja obie sniezynki,kontrolka od recznego pali sie raz ciemniej raz jasniej.
Jakies pomysly?

Szukaj dobrego elektryka.

krzys-68
13-08-2007, 13:16
podlaczenia pradowe do skrzynki bezpiecznikow pod deską sprawdzic.Tam jest tez slaby punkt :satan:

Robi1802
14-08-2007, 20:06
Sprawdzone jest ok .
Szukam dalej.