PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Piszczenie przy zamykaniu drzwi (bez kluczyka)



Dark Man
11-08-2007, 03:36
Hej hej :)

Pewnego pięknego dnia myłem auto i postanowiłem spryskac wszystkie zamki WD40. Chciałem żeby się troche rozruszały zamki i wszedł dobrze olej, postanowiłem wielokrotnie otwierac i zamykac drzwi (nie chodzi o przekręcanie kluczyka tylko wychylanie tychże wrót :D).
Chodzi tu o każde drzwi. Co jakiś czas pikały przy zamknięciu a czasami nie. Dodam że nic nie mrugały kierunkowskazy ani nic innego się nie działo.

Mam założony alarm firm trzecich z podłaczeniem do centralnego zamka przez przkaźniki (zmieniające dwa minusy na dwa plusy). Elekktryk go montował.

O co chodzi z tym pikaniem (bez przekręcania kluczyka)?

Netoper
11-08-2007, 09:48
Nam też pikało ale nic nie spryskiwaliśmy myśleliśmy że to z pcm-a coś pika. Dalej nie wiemy o co chodzi Temat też zapodaliśmy na forum.
Netoper

pleban
11-08-2007, 15:34
Temat wielokrotnie poruszany na forum(choćby w tipsach i trikach MK2).
Jest to test prawdopodobnie krańcówek z tego co pamiętam

Netoper
11-08-2007, 15:42
U nas krańcówki są ok, z tym że zbiegło to się nam z przejściem skrzyni w tryb awaryjny i nie wiedzieliśmy co w ogóle pika. Wczoraj też nam piknęło, i nic poza tym się nie dzieje.
Netoper

Henryk
11-08-2007, 16:06
Hej hej :)

Pewnego pięknego dnia myłem auto i postanowiłem spryskac wszystkie zamki WD40. Chciałem żeby się troche rozruszały zamki i wszedł dobrze olej, postanowiłem wielokrotnie otwierac i zamykac drzwi (nie chodzi o przekręcanie kluczyka tylko wychylanie tychże wrót :D).
Chodzi tu o każde drzwi. Co jakiś czas pikały przy zamknięciu a czasami nie. Dodam że nic nie mrugały kierunkowskazy ani nic innego się nie działo.

Mam założony alarm firm trzecich z podłaczeniem do centralnego zamka przez przkaźniki (zmieniające dwa minusy na dwa plusy). Elekktryk go montował.

O co chodzi z tym pikaniem (bez przekręcania kluczyka)?

Właśnie poprzez takie szybkie "uchylanie wrót"wprowadza się centralny zamek w tryb serwisowy ( bodaj 4 razy w ciągu 3 sekund).Tryb ten pozwala przetestować sprawnośc zamków i krańcówek w poszczególnych drzwiach.Centralka zamka sama wraca do normalnego trybu pracy po 20 sekundach jezeli zaprzestaniemy "uchylać wrota".Kiedyś jeden z kolegów opisywał taki właśnie test na forum.Test ten działa oczywiście w wersjach z podwójnym ryglowaniem i tych zamkach które posiadają centralkę za schowkiem ( niektóre wersje nie posiadają centralki wcale a centralny jest spięty " na krótko".)

Dark Man
18-08-2007, 21:54
przetestowałem tak wszystkie drzwi i bagażnik, i okazało się że wszystkie krańcówki są sprawne oprócz pasażera z przodu - przy tych drzwiach nie zapiszczało nic, ale z kolei światło się zapala w aucie

Co może by nie tak?

pleban
18-08-2007, 22:28
Z tego co się orientuję to od światła jest inna krańcówka niż od centrala