PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkIII] Dziwne zachowanie komputera podkładowego



KLUSEK
11-08-2007, 14:56
Witam serdecznie wszystkim.

Poruszam sie nowo zakupionym MKIII 2.0 TDCi z konca roku 2002. Do tej pory raz go zalałem do pełna i dzi¶ rano wyjeżdzaj±c spod domu według komputera mialem paliwa na okolo 150 KM jeszcze oraz skazówka zbiorniczka byla nieco poniżej 1/4 pojemnosci. Przebieg na baku wynosił 770 KM przy spalaniu 6.1 litra.

Zrobilem po miescie około 10 KM i gdy chcialem ponownie ruszyc, niestety zgasł silnik (no wiecie, zle puscilem sprzeglo - jeszcze nie przyzwyczajony do nowego smochodu :glupi: ) ... i teraz najdziwniejsze ... gdy odpalilem go ponownie odrazu zapaliła się rezerwa, wskazówka praktycznie na zero, a komputer pokazywał mi ze mam jeszcze paliwa na pokonanie 5 KM 8O

Czym predzej pojechalem na statoil i chcialem sie przekonac czy naprawde jest juz sucho w baku lecz nie mialem tyle gotówki aby zalac do pelna i sie przekonać ile wejdzie w bak.

Czym to moze byc spowodowane ? I czy takie bledy komus z Was sie zdarzały Panowie ?

Netoper
11-08-2007, 15:11
Pływak może się zawiesił, a po wstrz±sie przy zga¶nieciu silnika odwiesił.
Netoper

Exodos
11-08-2007, 15:37
Możliwe jest to co pisze Netoper.

Netoper
11-08-2007, 15:40
Najlepszym wyj¶ciem jest na razie nic nie robić tylko zalać gada do pełna i obserwować czy sytuacja powtórzy się.
Netoper

KLUSEK
11-08-2007, 16:00
tak zrobie, dzieki Wam.

Jezeli jednak ktos juz cos takiego spotkał to temat nadal pozostaje otwarty ;)

Pozdrawiam.