PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Jak centralny reaguje na wypadek ?



krzysiot
12-08-2007, 01:53
Jak w temacie. Ruszamy - centralny się rygluje.
Czy Mondeusz posiada jakąś procedurę jego odblokowania w razie np. wystrzelenia poduchy(poduszek) ?

Co jeżeli trzeba otworzyć dzwi z zewnątrz i uratować nieprzytomnych nieszczęśników.

Czy może sami pakujemy się w pułapkę bez wyjścia??? :dres:

pleban
12-08-2007, 11:01
My w MK2 na szczęście nie mamy takich dylematów.
A właścicielom MK3 życzę aby nigdy nie musieli się przekonywać na własne skórze jak to działa :beer:

Exodos
12-08-2007, 11:14
Dla mnie to ryglowanie podczas ruszania jest głupim pomysłem, niby przed czym ma chronić ? Jedynie problemów robi.

marcin_s18
12-08-2007, 11:41
Dla mnie to ryglowanie podczas ruszania jest głupim pomysłem, niby przed czym ma chronić ? Jedynie problemów robi.

Może chronić np. przed otwieraniem drzwi na skrzyżowaniach, wyciąganiu kierowców lub ich dobytku ze środka pojazdu.

Netoper
12-08-2007, 17:44
U nas central zamyka się już w momencie włączenia tylko zapłonu.


Czy może sami pakujemy się w pułapkę bez wyjścia??? Nie ma problemu żeby po ruszeniu ręcznie odblokować.
Poza tym w razie takiego dzwona, że tracisz przytomność szyb raczej już nie ma, a gdyby nawet to zamknięta szyba to nie problem.
Netoper

ugni
13-08-2007, 00:20
mysle ze jezeli jest taka funkcja dostępna to raczej podczas wypadku drzwi sie otwierają.Mysle ze nad tym działa system IPS.

Beniamin
13-08-2007, 10:39
Jeśli bardzo się stresujesz, to możesz to ryglowanie wyłączyć - opis w Tips and Tricks dla MKIII.

krzysiot
13-08-2007, 21:28
Właśnie z Tips and tricks zaczerpnąłem wiedzy coby to ustrojstwo włączyć bo myślę że to przydatny gadżet, i nie stresuje mnie to :metal:

Pytam z czystej ciekawości i mam nadzieję że nigdy nie sprawdzę tego na własnej skórze.


Ani nikt z tego przefajnego forum :metal: :beer: :beer: :beer: :metal:

I niech rozważania pozostaną czysto teoretyczne. AMEN.

mmmk
13-08-2007, 22:00
moje mk2 sie zamyka po odpaleniu. a czy otwiera przy wypadku?? na tyle na ile znam forda to nie bo cos akurat nie zadziala...

pabloss
13-08-2007, 22:08
Dla mnie tez gadzet jest bardzo pozyteczny. Jak nie zamykaja sie Tobie drzwi podczas jazdy to kazdy z chodnika moze otworzyc drzwi lub bagaznik a Ty nawet nie zdazysz zareagowac. Tak wszystko masz pozamykane. W koncu to nie jest ryglowanie wiec zawsze po dzwonie mozna od srodka wszystko otworzyc

Pablo81
13-08-2007, 23:13
Też się nad tym zastanawiałem, w MKII ryglowało się po włączeniu zapłonu i otwierało po wyłączeniu. u działa tylko w jedną stronę.
U mnie (odpukać) w razie czego będzie problem z szybami ponieważ wszystkie są oklejone folią....

pabloss
13-08-2007, 23:22
Też się nad tym zastanawiałem, w MKII ryglowało się po włączeniu zapłonu i otwierało po wyłączeniu. u działa tylko w jedną stronę.
U mnie (odpukać) w razie czego będzie problem z szybami ponieważ wszystkie są oklejone folią....

Mi tez sie wczesniej ryglowalo po wlaczeniu zaplonu i otwieralo po wylaczeniu. Ale wylaczylem ta funkcje na rzecz zamkania po przekroczeniu 3 km/h.

krzysiot
14-08-2007, 00:20
mmmk baaaaaardzo mnie pocieszyłeś :hehe:

Beniamin
14-08-2007, 01:53
Mi tez sie wczesniej ryglowalo po wlaczeniu zaplonu i otwieralo po wylaczeniu. Ale ...

Podpowiedz jak uzyskać tę wersję z zamykaniem/otwieraniem uzależnionym od zapłonu.

krzysiot
14-08-2007, 21:35
Myślałem że tak może być w MkII tylko

Pablo81
14-08-2007, 22:56
Mi tez sie wczesniej ryglowalo po wlaczeniu zaplonu i otwieralo po wylaczeniu. Ale ...

Podpowiedz jak uzyskać tę wersję z zamykaniem/otwieraniem uzależnionym od zapłonu.

no właśnie powiedz jak... naprawdę jest to możliwe?

pabloss
15-08-2007, 01:14
bawilem sie alarmem bo byly w nim jakies niekontakty. Po podlaczeniu wszystkich kabli do centralki alarmu ryglowaly sie drzwi po przekreceniu zaplonu. Po odlaczeniu jednego z kabli od centralki ta opcja mi sie wylaczyla i tak juz zostalo.