PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] nie odpala



ezi000
12-08-2007, 13:42
Witam wszystkich. Mam problem z moim mondkiem. Wyjechalem dzis rano po strasznej ulewie i w pewnym momecie auto mi zgaslo i nie chcialo odpalic. Zlokalizowalem spalony bezpiecznik nr 4, 20A pod maska przez co nie chodzila pompka paliwa. wymienilem go i odpalil po czym znow go spalilo i teraz co wsadze nowy i przekrece kluczyk to pali go odrazu. Z opisu bezpiecznikow wynika ze to uklad zaplony. Moze ktos sie z takim problemem spotkal lub wie co moze byc powodem tej usterki. Bardzo prosze o pomoc. :pad:

ezi000
12-08-2007, 14:59
ok juz sie nie fatygujcie. Sytuacja opanowana. Moze sie komus przyda przyczyna owej usterki. Przewody idace do cewki przepalily sie o rurke od recyrkulacji spalin i robily z nia zwarcie.

pionia20
29-12-2007, 11:22
Witam mam identyczną sytuacje też pali mi sie bezpiecznik pod maską nr.4 .Gdzie lokalicować tą wiązke przewodów od tej cewli i na jakiej wysokości jest ta rurka.Dzięki z góry.

Netoper
29-12-2007, 21:19
Gdzie lokalicować tą wiązke przewodów od tej cewli i na jakiej wysokości jest ta rurka.Dzięki z góry
Przewody od cewki, idą od cewki i gdzieś się łączą dalej w wiązkę, znajdź przy cewce i po nich śledź.
Rurka idzie od zaworu EGR
Tu masz rysunki
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=151&mode=&order=0&thold=0
Zobacz też czy przy pompie paliwa przewody nie mają zwarcia, i tak jak Ci w innym poście pisałem o schemat się postaraj, co jeszcze zabezpiecza ten bezpiecznik
Netoper