PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Problem z napięciem... :(



graba_rg
12-08-2007, 21:55
Witam kolegów.Od tygodnia mam problem ze napięciem w aucie.Tydzien temu słuchalem radyjka w aucie w taki sposób,że wycuckalem aku na maksa. Ładowałem 12 godzin małym pradem, aku naładowany na 90% na więcej nie byó czasu. Dwa dni jeździłem odpalałem było oki.Aż 3 dnia po pracy wsiadłem i BUM... :wall: ani drgnie. Znowu naładowałem, wtedy juz pojechałem na diagnostyke akumulatora, bo i po co wydawać kase jak sie nie zna przyczyby. Po tescie okazuje sie ze akumulator, dobry, rozrusznik dobry, ładowanie dobre , jakas tam dioda czy cus tez w normie.Wczoraj jezdziłem autem do 21-szej a w Niedziele, o 11-stej nie zapalil :wall: . Dodam że wczesniej juz wyciagłem wtyczki od podgrzewania siedzeń na wszelki wypadek ,bo moze przekaźnik fiksuje, jednak nic to nie pomogło. Może mamy wśród Nas szpeca od błądzacych elektronów w naszych mundkach , może ktoś juz to przezywał ????

Netoper
12-08-2007, 22:12
Wiesz co? miałem podobny przypadek i winowajcą jednak okazał się akumulator, pożycz od kogoś na 100% sprawny akumulator i wtedy zobacz.
Netoper

bary
12-08-2007, 22:14
Wiesz co? miałem podobny przypadek i winowajcą jednak okazał się akumulator, pożycz od kogoś na 100% sprawny akumulator i wtedy zobacz.
Netoper

Dobra myśl.

graba_rg
12-08-2007, 22:22
pożycz od kogoś na 100% sprawny akumulator i wtedy zobacz.
nie bardzo jest skąd, pozostaje zakup nowego.Gorzej jednak jak to nie będzie to. A tak wogóel to jest jeszcze jakieś możliwe urządzenie w mondkach które może sprawiac takie niespodzianki ??No jesli to mus to kupie nowy aku,ale wolabym przeznaczyć ta kasę na cos innego :)

Netoper
12-08-2007, 22:32
A tak wogóel to jest jeszcze jakieś możliwe urządzenie w mondkach
Alternator, regulator napięcia, ślizgający się pasek pod obciążeniem prądowym (włączone światła, wentylatory, nadmuch)
Rozejrzyj się za pożyczeniem akumulatora może jakiś znajomy jedzie na urlop bez auta.
Netoper

graba_rg
12-08-2007, 22:37
Rozejrzyj się
Napewno bede sie rozglądał ale czy dojrze :) .Dzięki za rade,czas pewnie pokaże co tam go boli.

radeq
12-08-2007, 23:02
tez tak mialem, cos mi prad przez noc zrzeralo, okazalo sie ze wzmak sie wysypal i nie wylaczal sie po wylaczeniu radia zabierajac caly prad :satan:

graba_rg
12-08-2007, 23:13
Ja chyba nie mam wzmaka,tak mio sie wydaje,bo i radio nie jest forda

Fire Crow
13-08-2007, 04:09
To będzie aku! Na testach miernikiem pokazywał niby wszystko w porząsiu, ale był martwy jak Stalin!

Netoper
13-08-2007, 18:36
ale był martwy jak Stalin!
Hehe nasz jak Kopernik
Netoper