PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Czujnik EVP



witoldolszewski
13-08-2007, 13:41
Koledzy co to jest Czujnik EVP (część recylkulacji spalin)? Serwis wycenił mi tą część na 1000zł :zly: Miało to kosztować około 200zł a tu ot... drobna korekta :los2:
Nazywają to potocznie elektrozaworem sterującym zaworem EGR.
Wyświatlił mi się błąd P0405 a ponieważ EGR jest sprawny chcą mi teraz wymienić ten czujnik (jeśli to jest czujnik to dlaczego mówią na to elektrozawór?).
Czy można coś takiego kupić poza ASO?

Sprawa dotyczy TDCI 2,0 z 2004r

witoldolszewski
17-08-2007, 20:36
Ponieważ nikt nie wypowiedział się na mój temat musiałem sam sprawdzić :jezyk2:
Część zwana tajemniczym czujnikiem EVP czy też elektrozaworem zawora EGR i nie wiem jak jeszcze... nosi symbol 4S7Q-9S468-AC i kosztuje w ASO 1024zł brutto. Nie udało mi się odszukać podróbki ani zamiennika.
Tak więć jeśli masz błąd P0405 to prawopodobnie chodzi o ten elektrozawór zaworu, lub przewody ciśnieniowe które idą do niego są walnięte lub coś zwiera ukłąd do masy.
Natomiast jeśli masz błąd P0401 to prawdopodobnie zacina się sam EGR i w najlepszym przypadku wystarczy go wyczyścić bądz zregenerować (koleś w Brzegu robi takie rzeczy za 160zł) lub kupić nowy koszt około 800zł.

Netoper
17-08-2007, 21:02
A jakie masz objawy że do serwisu zawitałeś?
Netoper

generalX
18-08-2007, 08:58
A jak już sprawdzałeś, to może i jeszcze sprawdź i to: O ile dobrze kojarzę to oczywiście za granicami polski była akcja serwisowa na ten zawór w TDCI-silnik lubił sobie nadmiernie podymiać przy przyśpieszaniu-oczywiście wadliwa konstrukcja zaworu-ale w polsce pewnie Ford się na nas wypioł. :guns: