PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] ABS I ASR oraz pare innych pytań



keso1
13-08-2007, 18:18
Witam.
Oto moich parę pytań co do mondka MkII V6 2.5 wersja z klimatronicem, ABS-em i ASR-em (chyba).

1. Podczas odpalania nie świeci się kontrolka ABS, natomiast pozostaje zaświecona kontrolka "hamulca ręcznego" przy której zauważyłem,że jak jest ręczny zaciągnięty to kontrolka świeci jaśniej a jak jest zwolniony to blednie ale sie nie wyłącza. Po testowałem autko na piasku i trawie i ABS nie wyczułem- nic pod pedałem nie drga, a koła się blokują. wstępna rozmowa z mechanikiem - możne brakuje bezpiecznika. Pytanko którego?

2. Autko posiada system ASR (tak doczytałem w instrukcji). jest przycisk kółeczka i jakby coś z pod niego uciekało. Ciekawe jest zachowanie tego przycisku: przy włączeniu samochodu zaświeci sie na kilka sekund podświetlenie w min i tyle. Naciśnięcie na niego nie przynosi efektu ani nic nie gaśnie ani nic nie świeci. Dla przykładu kiedyś jeździłem mercem z takim cudem i byłem w stanie go załączyć lub wyłączyć.

3. W centralce bezpieczników brak jest kilku. czy tak ma być czy też ktoś je po prostu usunął (podejrzewam że celowo). jak ktoś by mi przesłał od siebie z centralki które to u niego bezpieczniki są a których nie ma

Z góry dzięki

Netoper
13-08-2007, 18:31
ad3 napisz jakie numery bezpieczników siedzą a jakich brakuje.
Netoper

dave_go
13-08-2007, 21:10
Ad1. Od modułu ABS jest bezpiecznik nr 23 w skrzynce pod tablicą rozdzielczą oraz numer 7 w komorze silnika

A dmuchawa Ci działa ?

Ad2. Jeśli nie działa ABS to i TCS też nie będzie działać

Ad3. Numery podaj lub zdjęcie zrób

keso1
13-08-2007, 21:53
Oto one - wg mnie bo wg niemieckiej instrukcji takiego układu bezpieczników jak jest w tym aucie to nie ma:
1 - brak
2 - jest -7.5A
3 - brak
4 - brak
5 - brak
5 - brak
6 - jest -3A
7 - jest -20A
8 - brak
9 - jest -15A
10 - brak
11 - jest -20A
12 - brak
13 - jest -20A
14 - brak
15 - do 19 są -7.5A

są to jakieś takie mniejsze bezpieczniki niż normalne. Oto link do zdjęcia tych bezpieczników z silnika:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/70d37695feeea9a0.html

keso1
13-08-2007, 21:56
Ad1. Od modułu ABS jest bezpiecznik nr 23 w skrzynce pod tablicą rozdzielczą oraz numer 7 w komorze silnika

A dmuchawa Ci działa ?

Ad2. Jeśli nie działa ABS to i TCS też nie będzie działać

Ad3. Numery podaj lub zdjęcie zrób

Dmuchawa działa i klimatronik też, Jedynie co jeszcze zaobserwowałem to brak świtaeł przeciwmgielnych z tyłu. Co do tych pod tablicą rozdzielczą to jak tam sie dostać czy muszę odkreczić ten plastik i wtedy pociagnąć za uchwyt?