PDA

Zobacz pełną wersję : Manualna na atomatyczną, ktoś próbował?



Malutki
05-07-2005, 19:12
Czy ktoś próbował przerobić klimę manualną na automatyczną lub półautomatyczną. Zastanawiam się nad tym czy to jest możliwe, napewno potrzebne będzie parę gratów jak termometry serwo regulacji temperatury, nowa konsola i... no właśnie co jeszcze?

v1tek77
05-07-2005, 19:23
Pomysl godny zastanowienie chociaz ja bym juz przy zakupie sie dobrze zastanowil, a nie potem kombinowal :satan:
W mkI przydalby mi sie cilmatronic :))

vMZe
06-07-2005, 15:36
Czy ktoś próbował przerobić klimę manualną na automatyczną lub półautomatyczną. Zastanawiam się nad tym czy to jest możliwe, napewno potrzebne będzie parę gratów jak termometry serwo regulacji temperatury, nowa konsola i... no właśnie co jeszcze?
Ja się zastanawiałem, jak zobaczyłem ile trzeba gratów i co trzeba przerobić to odsprzedałem panel. Było o tym na forum.
Pozdro
vMZe

waldemarz
09-07-2005, 23:30
Czy ktoś próbował przerobić klimę manualną na automatyczną lub półautomatyczną. Zastanawiam się nad tym czy to jest możliwe, napewno potrzebne będzie parę gratów jak termometry serwo regulacji temperatury, nowa konsola i... no właśnie co jeszcze? Kiedys chcialem to zrobic w swoim ale brat mi odradzil, poniewaz klima automat ma bardziej zaawansowana elektonike i jak padnie klima to zaraz wariuje cala elektonika, dlatego dalem sobie spokoj. :satan:

Pablo81
10-07-2005, 21:29
Przeróbka jest możliwa. Ja mam MDO po jakimś dyrektorze Forda w Polsce i on przerobił klimę manualną na Climatronic. Podobny do tych jakie są w VW. Działa idealnie. Jak będę miał chwilkę to zapodam jakieś foto.

krzys-68
10-07-2005, 22:36
Czy ktoś próbował przerobić klimę manualną na automatyczną lub półautomatyczną. Zastanawiam się nad tym czy to jest możliwe, napewno potrzebne będzie parę gratów jak termometry serwo regulacji temperatury, nowa konsola i... no właśnie co jeszcze?Przerobic sie nie da.Jedynie wymontowac kpl i zamontowac kpl klimatronica,ale zabirg drogawy,potrzeba wszystko łacznie z kireownicami nadmuchów,bo one są elektrycznie sterowane w automacie :metal

waldemarz
13-07-2005, 19:02
Ja tylko tak sie zapytam a po diabla chcesz to przerabiac, czy nie szkoda pieniedzy, lepiej wydac czesc na komputerek pokladowy i juz. Prawie wszystko bede mial jak przy automacie i mniej klopotow gdy cos nawali.

HEVA
13-07-2005, 21:36
Wygodniej byłoby auto zmienić niz przerabiać swoje :satan:

vMZe
14-07-2005, 08:33
Znalazłem co potrzeba:
-sterownik (panel)
- być może nowe przewody podciśnienia (chyba ze masz jeden wolny gdzieś za radiem)
- silniczek sterujący (97BW 19E616 AA) - być może jest ten sam co w manualu
- czujnik obciązenia słonecznego (80 PLN w ASO)
- czujnik temperatury (200 PLN w ASO)
- w układzie z climatronic nie ma rezystora wstępnego dmuchawy - ten możesz odsprzedać.
- sterownik nagrzewnicy - (550 PLN w ASO) (F5LF 19E624 AC)
- dodatkowy przewód podciśnienia (F5LF 19E624 AC) - ( w ASO ~550 PLN)
- elektromagnes (97BW 19E616 BA)
- przekaźnik (97BW 19E616 BA)

Składasz razem do kupy i masz -> kolejne urządzenie, któego nikt nie potrafi naprawić.
Pozdrawiam i odradzam
vMZe

Pablo81
23-07-2005, 19:03
Jak będę miał chwilkę to zapodam jakieś foto.

No i Climatronic :) wyglądam tak:

STraits
28-07-2005, 15:45
vmze : czy to nie ja kiedyś robiłem tą liste ?? Tak pytam z ciekawości. Bo juz kiedyś o tym pisałem co i jak :)

davcio
28-07-2005, 17:30
widze ze gra jest nie warta swieczki kompletenie taka klime jak Pablo77 to chyba malo kto ma.
kazdy ma climatronica takiego z trzema koleczkami :))
Straits: mam pytanko ile moze kosztowac przeglad zawieszenia w Podkowie w Lublinie bo wiem ze Ty masz tam dobre układy :))
Pozdrawiam

STraits
28-07-2005, 17:48
Podejrzewam że nic jak będziesz u nich robił zawieszenie ;) Jakby co ja jutro u nich bede po 12-tej...

davcio
28-07-2005, 17:56
Tak sam na razie nie wiem, gdzie robic, chcialem zoabczyc co tam kurcze stuka !! potrzebna mi jakas daignoza jak narazie co do wymiany i ile to bedzie kosztowalo i czekac az pieniaki wpłyna do portfela !!
Jutro to nie dam rady !! Sam jeszcze nie wiem kiedy bede w Lublinie !!

espe1
30-07-2005, 15:00
Koszt przeróbki to ok. 200-300 zł. Mam zamiar zrobić u siebie. W mondeo II jest bardzo łatwo przerobić manuala na automat.

STraits
30-07-2005, 21:12
espe : chyba żartujesz :) Sam czujnik temp. wewnętrznej kosztuje 200 PLN.

espe1
31-07-2005, 21:42
To zależy gdzie i jaki się kupi. Rozmawiałem ostatnio z fachowcami, którzy zakładali klimę na firmie i dodatkowo z kumplem, który jest dobrym elektronikiem i potwierdził, że w Mondeo taka przeróbka jest bardzo łatwa i jej koszt to koszt max 300 PLN (zależy co i za ile się kupi) a potrzebny jest czujnik temperatury wewn. i jakis moduł do sterowania (robi się go samemu) i już mamy klimatronic :metal

Pozdro.

STraits
01-08-2005, 00:53
ROTFL. Powiedz fachowcom niech sie tak nie wymądrzają. Na górze ktoś podał pisaną kiedyś przeze mnie liste rzeczy potrzebnych do montażu climatronica. Wiesz.. nie na darmo sie kiedyś dopłacało do tego prawie 6000. Oprócz modułu i czujnika temp. wewnętrznej, potrzebny jest jeszcze czujnik nasłonecznienia, inne wężyki podciśnienia, dodatkowe serwomechanizmy, silnik sterujący nawiewem (montowany na nagrzewnicy) którego nie ma w zwykłej wersji klimy, sterownik klimy (dodatkowe pudełko montowane na nagrzewnicy), elektromagnes sterujący, nie mówiąc o tym że trzeba totalnie pruć wiązke elektryczną.

pdolar
04-08-2005, 15:26
Koszt przeróbki to ok. 200-300 zł. Mam zamiar zrobić u siebie. W mondeo II jest bardzo łatwo przerobić manuala na automat.

chcialem zapytac jak twoje zamiary przerobienia klimy, masz moze juz jakis postep?

Mam podobny pomysl ... ':bigok:'

Andy
06-08-2005, 10:57
300 zeta to chyba za robociznę i to z wielkim rabatem :(

Malutki
09-08-2005, 21:43
Tak tylko pytałem, bo wkurza mnie to ciągłe kręcenie temperaturą nawiewu, ale chyba się przyzwyczaiłem. Tylko nie wiem co ma do tego komputerek pokładowy?

mikruss
22-08-2005, 18:52
Ja to przerobiłem i bangla że hoho. Potrzeba:
Czujnik temperatury umieszczony przy stacyjce (ten jest najważniejszy)
Silnik od climatronika (tam też jest czujnik)
Panel sterujący
Kable

Czujnik nasłonecznienia nie jest aż tak potzrebny.

Malutki
22-08-2005, 21:31
Ja to przerobiłem i bangla że hoho. Potrzeba:
Czujnik temperatury umieszczony przy stacyjce (ten jest najważniejszy)
Silnik od climatronika (tam też jest czujnik)
Panel sterujący
Kable

Czujnik nasłonecznienia nie jest aż tak potzrebny.

Może coś dokładniej, czyli co i jak, koszty. Najlepiej jakiś opis! :pad:

mikruss
24-08-2005, 14:25
Części kupiłem na allegro (jakieś 800 pln - nawiew, silnik, dwa czujniki i przełaczniki). To wszystko oddałem do mechanika który dokonał przemiany z manuala na climatronik. Ot wszystko.

vMZe
28-09-2005, 16:06
vmze : czy to nie ja kiedyś robiłem tą liste ?? Tak pytam z ciekawości. Bo juz kiedyś o tym pisałem co i jak :)
A jakże Ty. :beer:

DIGITAL
28-09-2005, 16:34
Przeróbka jest możliwa. Ja mam MDO po jakimś dyrektorze Forda w Polsce i on przerobił klimę manualną na Climatronic. Podobny do tych jakie są w VW. Działa idealnie. Jak będę miał chwilkę to zapodam jakieś foto.

w sumie to nawet estetyka ciekawie wyglada ten panelik od sterowania klimy w kokpicie jak widze na twojej fotce nigdy jeszcze nie widzialem czegos takiego 8O

vMZe
14-10-2005, 13:12
Halo Panowie zapraszam TUTAJ (http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6827&sid=83f9f810cb5f46be3bebc6915a0cdee9)

vMZe
18-10-2005, 14:33
Halo Panowie zapraszam TUTAJ (http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6827&sid=83f9f810cb5f46be3bebc6915a0cdee9)

Dodane zostały zdjęcia tego co jest w sprzedaży.

Dyzio
02-12-2005, 10:13
Części kupiłem na allegro (jakieś 800 pln - nawiew, silnik, dwa czujniki i przełaczniki). To wszystko oddałem do mechanika który dokonał przemiany z manuala na climatronik. Ot wszystko.

Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Piszę bo przymierzam się do takiej operacji w swoim mondziaku (Mk III przed liftingiem).
Zastanawiam się dlaczego konieczna jest wymiana nawiewu i silnika (domyślam się, że chodzi o silnik wentylatora nawiewu). Na pierwszy rzut oka operacja wydaje się bardzo prosta. Sterownik klimy automatycznej idelanie wpasowuje się w otwory po pokrętłach sterownika manualnego. Złącza elektryczne w obu sterownikach są identyczne. Nawiewy sterowane są elektrycznie. Wydaje się, że powinna wystrczyć sama wymina sterowników i dołożenie czujnika temperatury i nasłonecznienia. Czy mógłbyś rozbić te 800 pln na składniki. Sam sterownik widziałem gdzieś za 160 pln.

vMZe
02-12-2005, 10:50
Dyzio, nie wystarczy sam sterownik, i nie działa on eletrycznie (przynajmniej nie w mk2).
Jest tak:
1. sterownik na działanie nagrzewnicy wpływa poprzez zaawansowaną pneumatykę.
2. w ręcznej klimie to właśnie plneumatyka powoduje że zmienia się kierunek nawiewu itp.
3. w automacie wszystkie te czynności są realizowane poprzez odpowiednie silniki więc... trzeba je dołożyć do nagrzewnicy
4. sam silnik dmuchawy jest ten sam, ale łatwiej wymienić jest całą nagrzewnicę, niż dokładać poszczególne części.
5. co do ceny - bywa różnie. Ja miałem do MK2 za 400 PLN komplet

Dyzio
02-12-2005, 12:42
Pisząc o sterowaniu elektrycznym miałem na myśli brak linek czy czegoś takiego. Natomiast obydwa sterowniki (manualny i automatyczny) mają identyczne złącza elektryczne właśnie. Sterownik manualny jest również podzespołem elektronicznym. Dlatego dziwię się, że elementy wykonawcze regulacji nawiewu są różne dla każdej odmiany klimy. Nie chciałbym rozbierać połowy samochodu aby się o tym przekonać.

vMZe
02-12-2005, 13:11
Nie chciałbym rozbierać połowy samochodu aby się o tym przekonać.
Niestety będziesz musiał jak się uprzesz. Ja miałem możliwość zanabycia za dobrą cenę części i zrezygnowałem właśnie z tego powodu.

STraits
02-12-2005, 14:57
vmze : szkoda że nie wziąłeś. Ostatecznie za 600 znalazł bym Ci kupca na cały komplet ;) Ale climatronic to jest super sprawa.

konio
20-12-2005, 00:23
Można sobie przerobić np za pomocą takiego sterownika
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77520942
Możecie sobie poczytać na temat tego bajerka w necie - jego koszt to 70 euro około.