PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] problemy z kontrolka srs



ezi000
15-08-2007, 18:57
Ostatnio mialem problem z paleniem silnika co spowodowane bylo przebiciem na przewodach idacych do cewki zaplonowej. Przez to przebicie palilo mi bezpiecznik od ukladu zaplonu. Jednak nie o tym chcialem pisac. Przed awaria o ktorej wspomnialem bylo wszystko ok. Po usunieciu awarii zaczela swiecic kontrolka poduszki. Podkreslam swiecic, a nie mrugac. Nic nie bylo grzebane w okolicach poduszki. Sadze ze to przez to zwarcie na tych kablach sie takie jaja porobily. Czy moze mi ktos podpowiedziec jak sie pozbyc tej kontrolki nie wypinajac z niej zarowki :jezyk2: Czy mozna zrobic jakims sposobem domowym reset kompa poduszki, bo przez zlacze diagnostyczne silnika nie mozna sie polaczyc z srs. Bardzo prosze o pomoc, bo troche mnie to denerwuje. JAk wspomnialem swieci caly czas od wlaczenia zaplonu.

pleban
15-08-2007, 21:48
Odłącz aku na 30min. Może pomoże

Netoper
15-08-2007, 22:58
Odłącz aku na 30min. Może pomoże
A potem poprawna adaptacja coby auto obrotów i mocy nie straciło.

Chyba że jak ma poduszki boczne to może trzeba by kostki poprawić.
Jak te zabiegi nie pomogą to wizyta u "szczytywacza" błedów nie unikniona.
Netoper

ezi000
15-08-2007, 23:40
problem w tym ze aku odpinalem i nie pomoglo. Kumpel mi sie wpinal kompem i do poduchy sie nie polaczy. Do silnika bez problemu ale do poduchy nie wejdzie. Moze jest jakis lopatologiczny sposob na to typu "wlacz wylacz zaplon, dwa razy klasnij, zatancz kankana" :jezyk2: A poduszek bocznych nie ma. Ma tylko dla kierowcy.

Netoper
15-08-2007, 23:44
Kumpel mi sie wpinal kompem i do poduchy sie nie polaczy.

Zależy od tego jakie oprogramowanie miał. My w innym aucie mieliśmy też podobny problem, tylko pełny program mógł się "dogadać" "alternatywny" dawał ciała.
Jak nie masz bocznych a nie będzie"dogadania" to stawiałbym że masz uszkodzoną taśmę od kierownicy.
W ogóle kumpel jakieś błędy odczytał?

Spróbuj jeszcze aku odpiąć dłużej niż na 1/2 godziny

Netoper

ezi000
15-08-2007, 23:57
jutro w robocie odepne go jeszcze raz. Bledow nie bylo ale to tak jak wspomnialem w silniku.

Netoper
16-08-2007, 00:04
jutro w robocie odepne go jeszcze raz. Bledow nie bylo ale to tak jak wspomnialem w silniku.
Wszystko zależy od oprogramowania, jak jest "alternatywne" to często nie jest w stanie "dogadać" się z całością.
Netoper

ezi000
16-08-2007, 00:15
zobaczymy jutro jak go odepne. Dzis pojawil mi sie kolejny problem ale juz dolaczylem do tematu odnosnie centralnego zamka.

FALCON27
16-08-2007, 00:49
Nie sprawdziles podstawowej rzeczy, czyli BEZPIECZNIKA.
Od tego bylo zaczac, prawdopodobnioe masz spalony, brak zasilania sterownika > brak komunikacji > swieci kontrolka :)))

Netoper
16-08-2007, 00:53
Nie sprawdziles podstawowej rzeczy, czyli BEZPIECZNIKA.
He he ja już po paru :beer: i nie pomyślałem o tym :zaklopotanie:
Netoper

FALCON27
16-08-2007, 01:00
;)) kilku klientow juz mialem z takim objawem po roznych dziwnych awariach instalacji etc
elektrycy starej daty mysla tak - bezpiecznik chyba dobry bo sie pali kontrolka :)) a tu w druga strone :)

no i za gapistwo pozniej placa .....

ezi000
16-08-2007, 23:44
panowie, sprawdzilem bezpiecznik i jest ok. Natomiast zauwazylem dziwne zjawisko. Moze to cos wam powie. Postanowilem wyjac bezpiecznik i zrobic probe. po wlaczeniu zaplonu kontrolka zaczela pulsowac slabszym swiatlem niz swieci normalnie.

Netoper
16-08-2007, 23:49
Zresetuj auto może jak wyczyści się z błędów będzie OK.
Netoper

ezi000
17-08-2007, 00:15
problem w tym ze juz probowalem. Dzis nawet odpialem aku i zostawilem go na 3 godziny i nie pomoglo :( Chyba ze jest jakis inny sposob resetowania?

Netoper
17-08-2007, 00:18
Wygląda na to że musisz podjechać na odczytanie błędów.
Netoper