PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] czujnik temp zew



duniek
15-08-2007, 22:39
Na poczatek witam wszystkich, to moj pierwszy post na tym forum :metal: . Od niedawna smigam mondkiem z siga (wczesniej MKII 1,8 pb), i mam male pytanie odnosnie czujnika temperatury zewnetrznej ktory nie dziala prawidlowo. Czy moze on miec wplyw na dzialanie innych podzespolow samochodu ??? (raz pokazuje -10 a kiedy indziej 63), chce go wymienic (nowy 260 PLN plus 80 PLN montaz) i nie wiem czy sie spieszyc z ta wymiana czy spokojnie moge jezdzic.
Tak na marginesie to calkiem sporo kosztuje taki czujniczek na allegro jak narazie nie znalazle a wszystkie sklepy z czesciami maja tylko w cenie jak powyzej, da sie jakos taniej??? ktos juz moze wymienial???

Netoper
15-08-2007, 22:52
zewnetrznej ktory nie dziala prawidlowo. Czy moze on miec wplyw na dzialanie innych podzespolow samochodu ???
Wpływa tylko na klimatronica jak jest w trybie auto.
Na 99.99% gdzieś kabelek jest przetarty albo na złączce zaśniedziały.
Netoper

duniek
15-08-2007, 23:02
Dzieki za szybka odpowiedz, klime mam reczna, co do czujnika to faktycznie moze jest po prostu zle podlaczony. Podczas przegladu w ASO przed kupnem auta mechanik pokazywal mi go, byl podlaczony poprzez skrecone kabelki (owiniete tasma) a sam czujnik byl nawiniety na jakims elemencie podwozia. Jutro wybiore sie do jakiegos mechanika zeby na to popatrzyl.

Netoper
15-08-2007, 23:07
podlaczony poprzez skrecone kabelki (owiniete tasma)
Myślę że jak paluchamy :)) pognieciesz tp połączenie to wszystko będzie OK, ja bym zdjął tę izolację oczyścił przewody i z powrotem zaizolował.
Netoper

dziki119
15-08-2007, 23:21
a czy taki czujnik będzie można założyć do Mk II bo poprzedni właściciel załozył mi w mondku komputerek ale ostatnio żonka rozwaliła mi autko i niestety czujnik też powiększył grono aniołkow :)

Netoper
16-08-2007, 00:51
a czy taki czujnik będzie można założyć do Mk II
Wnioskuję z:

rozwaliła mi autko i niestety czujnik też powiększył grono aniołkow

że był ten czujnik na aucie więc :niewiem: w czym problem.
Netoper

dziki119
16-08-2007, 08:29
no niestety nie wiem czy to był czujnik ok MkIII czy moze jakis inny...ale masz racje tez nie widze powodów czemu miałby nie pasowac....

vMZe
16-08-2007, 08:58
Myślę że jak paluchamy pognieciesz tp połączenie to wszystko będzie OK

a jeszcze lepiej jak zlutujesz przewody i dopiero zaizolujesz.

duniek
16-08-2007, 16:13
Tak czy siak bez wjazdu na kanal lub podnosnik sie nie obedzie, probowalem juz to zrobic lezac z przodu po mondkiem ale nie da rady tym bardziej gdybym chcial to polutowac.