PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Brak swiateł postojowych



kjofolek
16-08-2007, 17:47
Witam Was.
Mam taki problem w mym mondku zabrakło świateł postojowych a zarazem podświetlenia kokpitu i brak alarmu sygnalizującego nie wyłączenia świateł mijania.
Oczywiści e bezpieczniki sprawdzone, przekaźniczki wyczyszczone . To by było na tyle co zrobiłem. Miał ktoś kiedyś taki defekt.
Mój Mondek to 1.8TD rok 1996 kwiecień
Pozdrawiam i proszę o pmoc

Netoper
16-08-2007, 21:53
Bezpieczniki tylko oglądałeś czy sprawdzałeś jakimś przyrządem?
Niekiedy "na oko" bezpiecznik wygląda OK a potrafi być walnięty.
Netoper

kondon
17-08-2007, 13:56
sprawdziłeś wszystkie bezpieczniki , te w silniku i te pod kierownicą?? Poniewarz nie wszyscy wiedzą że bezpieczniki są w silniku i pod kolumną kierownicy z lewej strony w takiej białej skrzynce.

robocord
17-08-2007, 15:57
Witam Was.
Mam taki problem w mym mondku zabrakło świateł postojowych a zarazem podświetlenia kokpitu i brak alarmu sygnalizującego nie wyłączenia świateł mijania.
Oczywiści e bezpieczniki sprawdzone, przekaźniczki wyczyszczone . To by było na tyle co zrobiłem. Miał ktoś kiedyś taki defekt.
Mój Mondek to 1.8TD rok 1996 kwiecień
Pozdrawiam i proszę o pmoc

Przypuszczam że do naprawy (regeneracji) włącznik światełek (jego styki).

jachu
17-08-2007, 20:23
Miałem podobny przypadek i to ze dwa razy-brak postojówek,podświetlenia deski,brak podśw.klamek.Powodem był kabelek ,który nie łączył przy samym włączniku w kostce,bodajże czerwony ( był luźny zacisk),podgiąłem cienkim śrubokręcikiem blaszki we wtyczce i jest OK :bigok: (póki co :)) ). A poznalem to po tym, bo jak odczepiłem kostkę to jeden pin był "przykopcony" :fan: