PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] gdzie ma centralke zamka?



tom_tr
17-08-2007, 09:37
Witam

Mam mały problem z centralnym i postanowiłem znaleźć centralkę za schowkiem pasażera a tu echo...
Otwiera mi drzwi kierowcy bagażnik i drzwi pasażera po prawej stronie tylne a reszta martwa.
Chciałem sprawdzić czy mam alarm i też nie wiem gdzie mam to sprawdzić bo nie widzę centralki

rocznik 97 2.5 V6 Ghia

Andrzej10
17-08-2007, 10:35
Centralka znajduje się za schowkiem po prawej stronie jak patrzysz na grodź. Przymocowana jest do takiej czarnej blachy nad EEC. Centralka od centrala to jest to samo co centralka od alarmu. Pozdrawiam

tom_tr
17-08-2007, 10:45
ale ja tam nic nie widzę macie może jakieś fotki tego ustrojstwa, bo albo ja nie umiem szukać na forum albo nie wiem co

Andrzej10
17-08-2007, 10:50
Co do fot ustrojstwa to dopiero wieczorkiem może udało by mi się coś zrobić. Ale jeszcze może głupie pytanie wyjołeś schowek przed zaglądaniem. Do centralki można równieżsię dostać od spodu po zdjęciu wygłuszenia dmuchawy (4 zatyczki i wygłuszenie jest twoje). Pozdrawiam

tom_tr
17-08-2007, 10:51
schowek wytargałem i widze dmuchawę a po obu stronach pustka jakieś tylko tam plastiki

Andrzej10
17-08-2007, 10:53
Centralka to plastikowa skrzyneczka wymiarów ok 15x15x3. Znajduje się w głąbi tak za dmuchawą po prwej. Dostęp do tego jest ciut niełatwy.

Blejdzik
17-08-2007, 18:46
ale ja tam nic nie widzę macie może jakieś fotki tego ustrojstwa, bo albo ja nie umiem szukać na forum albo nie wiem co
Może masz przeróbkę z anglika i masz centralkę po stronie kierowcy? :bajer:

gregor00
17-08-2007, 19:44
jak zajrzysz pod schowek to zobaczysz trzy wtyczki w
sterowniku centralnego TU FOTO (http://www.datelnet.pl/003) za wtyczkami niebieskimi i brazowymi ktore widac po zdjeciu schowka w tym przypadku TU FOTO (http://www.datelnet.pl/001)

gregor00
17-08-2007, 19:47
ale ja tam nic nie widzę macie może jakieś fotki tego ustrojstwa, bo albo ja nie umiem szukać na forum albo nie wiem co
Może masz przeróbkę z anglika i masz centralkę po stronie kierowcy? :bajer:


moim zdaniem anglik dmuchawe ma po lewej stronie
moge sie mylic

Andrzej10
17-08-2007, 20:59
ale ja tam nic nie widzę macie może jakieś fotki tego ustrojstwa, bo albo ja nie umiem szukać na forum albo nie wiem co
Może masz przeróbkę z anglika i masz centralkę po stronie kierowcy? :bajer:


moim zdaniem anglik dmuchawe ma po lewej stronie
moge sie mylic
Wszystko wiem z autopsij.
Centralka zamka i sterownik silnika są tak jak w europejczykach. Skrzynka bezpieczników, wiązki podłogowe to standard we wszystkich.
Główne zmiany jakie są to nagrzewnica dmuchawa po lewej, sterownik Airbag no i oczywiście kierownica, pedały i zegary. Wiązki pod dechą są ciut inne i inaczej lecą.

Więc nie siejcie zamętu na forum pisząc takie informacjie. Ogulnie angielskie Mondki są prawie takie same jak europejskie. Niedługo ktoś napisze że silniki są odwrotnie i skrzynia biegów jest po prawej a rozrząd po lewej. Pozdrawiam

pleban
17-08-2007, 21:43
Niektóre wersje(europejskie miały centralkę po stronie kierowcy).
A w angielskich jest normalnie po stronie europejskiego pasożyta :)

pleban
17-08-2007, 21:44
Niektóre wersje(europejskie) miały centralkę po stronie kierowcy.
A w angielskich jest normalnie po stronie europejskiego pasożyta :)

Andrzej10
17-08-2007, 22:00
Niektóre wersje(europejskie) miały centralkę po stronie kierowcy.
A w angielskich jest normalnie po stronie europejskiego pasożyta :)
O tych niektórych to jeszcze nie wiedziałem. Szakunec
Wreszcie ktoś mondrze gada i nie wymyśla farmazonów o przekładce i centralce po "angielsku".
Pozdrawiam

pleban
18-08-2007, 16:13
Wczoraj ktoś będący w tej chwili w Anglii pisał o problemach z centralnym.
Chłopaki wysłali go szukać centralki za schowkiem pasażera :)) :))
I znalazł pod kierą :)

Andrzej10
18-08-2007, 17:19
Wczoraj ktoś będący w tej chwili w Anglii pisał o problemach z centralnym.
Chłopaki wysłali go szukać centralki za schowkiem pasażera
I znalazł pod kierą
Akurat w tym przypadku to jest prawda. Sam widziałem przez 2 miesiące w tym miejscu centralkę a bezpieczniki pod schowkiem. Pozdrawiam

jedrek_G
18-08-2007, 19:12
Centralka od centrala to jest to samo co centralka od alarmu. Pozdrawiam

Nie zawsze
Wszystko zależy jakie ma oznaczenia

Może jej również nie być a centralny będzie działał

Andrzej10
18-08-2007, 19:55
Centralka od centrala to jest to samo co centralka od alarmu. Pozdrawiam

Nie zawsze
Wszystko zależy jakie ma oznaczenia

Może jej również nie być a centralny będzie działał
Możliwe bo ja się sugerowałem tym że w moim jest alarm + central + bajery w 1 centralce a w srebrnym Taty jest centralka (taka mniejsza) ale w tym samym miejscu lecz steruje tylko i wyłącznie centralnym bez wypasów. Pozdrawiam