PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Czujniki cofania



Delfinek81
18-08-2007, 20:34
Z czego składa się zestaw czujników cofania motowany w niektórych MK2 orgialnie, chodzi mi o zestaw Boscha, 4 czujniki w zderrzak i zestaw dioidek montowany chyba na prawym słupku za kanapą tylną, ale czy to tylko tyle? Mam możłiwosć wymontowanie tego z uszkodzonego mondka i nie wiem co mi będzie jeszcze potrzebne. Czy dobrze kojarze miejsce zamontowania wyświetlacza?
z góry dziękuje za rady i sugestie
Grzegorz

Andrzej10
18-08-2007, 21:03
Wyświetlacz dobrze kojażysz. Do tego jeszcze kable i centralka z boku przedziału ładunkowego lewego. I chyba wszystko. Bieraj bo fajna sprawa takie cusik mieć. Sam planuję zakup. Jak byśmugł napisz ile za taki zestawik zawołali. Pozdrawiam

Delfinek81
18-08-2007, 22:16
Gdzie dokładnie znajduje się centralka i jaki ma kształ? Wchodzą do niej zapewne przewody od czujników, plastikowa prostokątna?,Zapomniłem powiedzieć o centralce, dzięki za przypomnienie jutro rano dzwonie aby wymontowali jeszcze centalke, ale muszę dokładnie wiedzieć gdzie się znajduje

Andrzej10
18-08-2007, 22:19
Z tego co wiem to jest ona za boczkiem bagażnika lewym. Tak gdzieś czytałem. W tamtych okolicach nie ma zbyt wielu wiązek więc zapewne powinni dojść po kablach. Pozdrawiam

STraits
19-08-2007, 10:50
Jest po lewej stronie za wykładziną. Wyświetlacz montowany jest na PRAWYM słupku "C". Bierz cała wiązke. Z elektryki od lampy podłączasz tylko sygnał wstecznego i mase przykręasz na karoserie.

Delfinek81
20-08-2007, 20:50
Reaktywuje temat, ponieważ system jest już w drodze do mnie, ale mam kolejne watpliwości: czujniki są w kolorze zielonym, a ja mam srebrny zderzak? Można je pezmalować, w ajki sposób sobie z tym poradzić. Po drugie jak zamontować je w zderzaku w jakiej odległości od siebie w jakim miejscu, aby dobrze działały, najchętniej kupiłbymorginalny zderzak do MK2 z otworami pod te czujniki (czy pianka w tkim zderzaku jest inaczej wyprofilowana?

STraits
20-08-2007, 21:58
Reaktywuje temat, ponieważ system jest już w drodze do mnie, ale mam kolejne watpliwości: czujniki są w kolorze zielonym, a ja mam srebrny zderzak? Można je pezmalować, w ajki sposób sobie z tym poradzić. Po drugie jak zamontować je w zderzaku w jakiej odległości od siebie w jakim miejscu, aby dobrze działały, najchętniej kupiłbymorginalny zderzak do MK2 z otworami pod te czujniki (czy pianka w tkim zderzaku jest inaczej wyprofilowana?

Pianke wydłubujesz. Tak jest fabrycznie. Walisz otwór wiertłem koronowym takie dobre fi 50-60. Czujniki zmywasz najlepiej nitro - zmywasz stary lakier aż do metalu i lakiernik dalej da sobie rade. MUSISZ odczyścić je bo bedze za gruba warstawa lakieru.

Delfinek81
20-08-2007, 22:00
A w jakiej odległosci i na jakiej wysokości wywiercić otwory?

Andrzej10
20-08-2007, 22:04
A w jakiej odległosci i na jakiej wysokości wywiercić otwory?
O ile dobrze kojażę to w piance są otworki (punkty) fabrycznie i chyba w tych punktach są miejsca mocowania.