PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] xsenony a spryskiwacze



Chudy26
19-08-2007, 10:26
witam
mam pytanko bo zastanawialem sie nad zamontowaniem xsenonow (zestaw do przerobki z allegro) i kolega ktory juz tak ma przerobione w audi powiedzial mi ze ostatnio dostal mandat za brak spryskiwaczy podcisnieniowych (podobno jak sie ma xsenony to trzeba je miec). ile w tym prawdy ? jak patrzalem na miescie to rzeczywiscie wszystkie maja ale zeby mandat za to dostac ? wie ktos cos na ten temat ?
pozdrawiam

vectra
19-08-2007, 10:35
Pczytaj w dziale tuning. Nie ma sie co rozpisywac, taka modyfikacja nie jest niestety zgodna z naszymi przepisami. Ksenony powinny miec uklad samopoziomujacy oraz spryskiwacze. Co do policji to wiesz ze sa niedouczeni i sami nie wiedza co wolno a co nie. Nie masz jednak szans w spieraniu sie z nimi bo to przeciez "wladza" i jak sie uprze to dowod Ci zatrzyma. Jak sie bedziesz stawial to sporzadzi wniosek do grodzkiego a tam Ci powiedza co mysla o palnikach ksenonowych w normalnych reflektorach.

GrekuPL
19-08-2007, 18:10
niech się cieszy że dowodu mu nie zabrali...bo na pewno nie usunął by usterki na miejscu :)) :)) :)) a jeżeli nie usunie to autko nie sprawne...a takie nie dorobione ksenony są udręką dla jadących z naprzeciwka !! normalnie !! mus !! układ samopoziomujący się i spryskiwacze !! to jest bardzo ważne !! inaczej nie myśl nawet o ksenonach...bo będziesz oślepiać na drogach jak nie jeden :ass: :ass: :ass: mi to robił jak jechałem na urlop...

Andrzej10
19-08-2007, 18:17
Zastanawia mnie co to za mania montowania ksenonów w samochodach w których nigdny nie było i nie będzie chomologowanych ksenonów. W MkII mamy tylko normalne zwykłe światła więc jak nie ma instalki pod ksenony i nie da się jej dołorzyć to poco takie kombinacjie. Pozdrawiam

STraits
19-08-2007, 18:22
Zastanawia mnie co to za mania montowania ksenonów w samochodach w których nigdny nie było i nie będzie chomologowanych ksenonów. W MkII mamy tylko normalne zwykłe światła więc jak nie ma instalki pod ksenony i nie da się jej dołorzyć to poco takie kombinacjie. Pozdrawiam

Ale jest np. taki fokus 1998-2004 do którego nie było fabrycznych ksenonów, a Hella sprzedaje zestaw homologowany (lampy + cały osprzet) do takiej przeróbki... ale kosztuje to... słono :)

Andrzej10
19-08-2007, 19:15
Zastanawia mnie co to za mania montowania ksenonów w samochodach w których nigdny nie było i nie będzie chomologowanych ksenonów. W MkII mamy tylko normalne zwykłe światła więc jak nie ma instalki pod ksenony i nie da się jej dołorzyć to poco takie kombinacjie. Pozdrawiam

Ale jest np. taki fokus 1998-2004 do którego nie było fabrycznych ksenonów, a Hella sprzedaje zestaw homologowany (lampy + cały osprzet) do takiej przeróbki... ale kosztuje to... słono :)

No właśnie do tego zmierzałem że jak nie ma homologacji i jest to przerubka partyzancka to cosik takiego nie powinno być. Takie światła są sporym zagrożeniem dla ruchu bo oślepienie tym światłem jest moim zdaniem o wiele bardziej nieprzyjemne niż zwykłymi lampami. Pozdrawiam

Chudy26
19-08-2007, 20:28
Andrzej10 co ty na wlasne posty odpowiadasz ? bo nie widze nawiazania do postu STraits

Andrzej10
19-08-2007, 21:02
Andrzej10 co ty na wlasne posty odpowiadasz ? bo nie widze nawiazania do postu STraits
Ja nawiązać chciałem do tego że jak Hella zbudowała system kompletny do dokładki ksenonów który ma chomologacjię to chciałem ująć istotę problemu niechomologowanych przerubek lamp. Jak koniecznie chce ktoś takie coś zbudować to powinien dokombinować samopoziomowanie a jak by to zrobił to może by sporo na tym zarobił. Nawiązałem do faktu że do niektórych samochodów już są takie komplety a niestety do naszych pięknych bolidów niestety tego brak. Jeśli by cośtakiego powstało to pewnie bym rozwarzył możliwość montażu ale kombinacji takich to nie popieram. Pozdrawiam

P.S. Fakt że może ciut niezrozumiale dopisałem. Jeszcze raz pozdrawiam