PDA

Zobacz pełną wersję : [Mk1] Parę pytanek



Dybek
19-08-2007, 22:22
1. Nie działa mi silniczek od spryskiwaczy (sprawdzałem napięcie dochodzi, silniczka nie słychać), więc na pewno silniczek kapuuut, ile coś takiego kosztuje, oryginał czy zamiennik lepiej łyknąć ??
2. Jaki olej dolewać do zbiorniczka od wspomagania? Nigdy wcześniej nie posiadałem fury ze wspomaganiem wiec dlatego pytam, olej taki sam co do skrzyni się leje?
3. I w sumie najważniejsza rzecz, auto kupilem z zepsutym zegarem od temperatury (nie wskazuje pomiaru nagrzania sie silnika oraz nie swieci podswietlenie deski w tym miejscu), jest sens to grzebac, czy najlepiej kupic jakis osobny i podpiąć pod termostat? Jak myślicie? Ahhh autko się nie przegrzewa, wentylator sie załącza bez problemu, ale wiecie wole mieć wszystko zrobione na tip top i mieć pewność, że nie przegrzej autka

rc23
19-08-2007, 22:27
ad1 na allegro są za kilkanaście złotych używki a nowe w poszukaj w ford sklep.pl
ad2 przede wszystkim wymień go jeśli nie wiadomo co było
zalej dobrym olejem do przekładni oryginałem forda lub jak polecaja koledzy Castrolem
ad3 pewnie padł czujnik temp POD termostatem

Netoper
19-08-2007, 22:28
1. Nie działa mi silniczek od spryskiwaczy (sprawdzałem napięcie dochodzi, silniczka nie słychać), więc na pewno silniczek kapuuut, ile coś takiego kosztuje, oryginał czy zamiennik lepiej łyknąć ??
Bierz który tańszy.


2. Jaki olej dolewać do zbiorniczka od wspomagania?
Jaki masz kolor płynu czerwony żółty czy czarny?


(nie wskazuje pomiaru nagrzania sie silnika oraz nie swieci podswietlenie deski w tym miejscu), jest sens to grzebac,
Jest sens bo może wszystko jest OK tylko wtyczka przy zegarach nie kontaktuje.
Netoper

Dybek
19-08-2007, 22:32
1. Nie działa mi silniczek od spryskiwaczy (sprawdzałem napięcie dochodzi, silniczka nie słychać), więc na pewno silniczek kapuuut, ile coś takiego kosztuje, oryginał czy zamiennik lepiej łyknąć ??
Bierz który tańszy.


2. Jaki olej dolewać do zbiorniczka od wspomagania?
Jaki masz kolor płynu czerwony żółty czy czarny?


(nie wskazuje pomiaru nagrzania sie silnika oraz nie swieci podswietlenie deski w tym miejscu), jest sens to grzebac,
Jest sens bo może wszystko jest OK tylko wtyczka przy zegarach nie kontaktuje.
Netoper

1. ok
2. kolor czarny
3. Jak jest sens to się pobawię, pozdrawiam

Netoper
19-08-2007, 22:35
2. kolor czarny
Tylko jest kwestia czy on jest czarny sam w sobie (bo są takie oleje) czy od przepracowania szczerniał.
Myślę że trzeba punkt 2 z postu rc23 wykonać.
Netoper

Dybek
19-08-2007, 22:39
ok, dzięki za rady

Dybek
21-08-2007, 19:37
3. Mondeo ile posiada czujników od temp. silnika? 1 czy 2? Bo jeden znalazlem (dziwne bo jest dwu kabelkowy, zawsze spotykałem sie z jedno kabelkowym), zrobilem króciutki test "kabelkiem" - powinna sie raczej wychylic na max w prawo i a tu zima ani drgnie, wiec obstawiam, że coś nie łaczy przy desce rozdzielczej. Proszę o info

Netoper
21-08-2007, 21:13
Są 2 czujniki, jeden idzie na wskaźnik w kabinie, drugi przekazuje dane do pcm-a.
Netoper

jachu
21-08-2007, 21:30
"do kabiny" jest ten od dołu w obudowie termostatu :satan: :bigok:

kojot
21-08-2007, 21:40
2. Jaki olej dolewać do zbiorniczka od wspomagania?
Jak to dolewać? 8O Ze wspomy nie powinno ubywac.

Dybek
21-08-2007, 22:01
2. Jaki olej dolewać do zbiorniczka od wspomagania?
Jak to dolewać? 8O Ze wspomy nie powinno ubywac.
Nie ubywa, tylko nie mam nalane na max, a poza tym nie wiem ile na tym było jezdzone, stad bylo moje pytanie

Dotti&Netoper, jachu serdeczne dzięki

Dybek
31-08-2007, 17:11
A więc silniczek od spryskiwaczy wymieniłem koszt 50 zł nowy, na firme 35 zł, czujnik temp. (tak jak koledzy wspomnieli ten od dołu) wymieniłem koszt 37 zł nowy, na firme 25 zł, wszytko gra elegancko :), pozdrawiam

Dybek
18-09-2007, 20:41
czujnik temp. prawdopodobnie padł (po miesiącu użytkowania, w sumie nie moglem w to uwierzyć, ale tak to bywa, najtańsze zamienniki, mniejsza o to). Myslalem ze czujnik jest jak najbardziej ok. wiec zabralem sie za sprawdzanie bezpiecznikow - wszystkich. I cos podupilem nie dziala mi podwojne ryglowanie drzwi. Stad moje pytanie w instrukcji dokladnie nie pisze, ktory bezpiecznik za to odpowiada, wiec prosze o pomoc, co by nie sprawdzac wszystkich.
Ps. Nie slychac pikania kompa, oraz zamek nie zamyka sie podwojnie, centralny dziala, wiec ktory bezpiecznik moze za to odpowiadac?

Netoper
18-09-2007, 20:45
Ps. Nie slychac pikania kompa, oraz zamek nie zamyka sie podwojnie, centralny dziala, wiec ktory bezpiecznik moze za to odpowiadac?
Wyciągając bezpieczniki pewnie coś pamięć utraciło i dlatego nie masz tego blokowania
Jak central działa to bezpieczniki ok, o podwójnym ryglowaniu poszukaj na forum, bo jakąś procedurę trzeba wykonać żeby zaskoczyło.
Netoper

Dybek
18-09-2007, 21:05
cytuje : fuel111
Dobra znalazłem
Podwójne ryglowanie
Podwójne ryglowanie można uruchomić na dwa sposoby.
Pierwszy to pilota centralnego zamka, w kluczyku - naciskasz szybko dwa razy przycisk zamykania drzwi.
Drugi to poprzez szybkie przekręcenie kluczyka z pozycji neutralnej na pozycje otwórz a nastepnie zamknij (w czasie około 1-2 sekundy ).
Sygnalizacją podwójnego ryglowania jest:
- podwójne błyśnięcie kierunkowskazów lub
- jak wyżej plus sygnał dźwiękowy lub
- tylko sygnał dźwiękowy

jutro to sprawdze, bo u nas to dzis "super" leje, dam znac co i jak, chyba ze ktos zna jeszcze inne sposoby to prosze pisac, pozdrawiam

Netoper
18-09-2007, 21:30
wyedytuj to o laniu bo zielony któryś wpadnie i cię ostem zleje.

Netoper

Dybek
18-09-2007, 21:38
wyedytuj to o laniu bo zielony któryś wpadnie i cię ostem zleje.

Netoper
dzieki, dzieki, nie wiedzialem, ze az tak sie moga czepiac...

Netoper
18-09-2007, 21:49
W regulaminie jest napisane że za łacinę osty się sypią. :)
Za to np. " u nas :ass: leje" jest OK
Myślę że z łaciną to dobry pomysł żeby ograniczyć, jak patrzę na inne fora i co drugie słowo to :ass: to czasami w potoku tych słów nie można sensu posta odnalejść
Netoper

Dybek
19-09-2007, 10:44
2 sposób u mnie zadziałał :D, usterka zlikwidowana