PDA

Zobacz pełną wersję : czy ktos z Was montował dystanse do kół w mondim



maq
06-07-2005, 10:25
jeśli tak, to jakie efekty przyniosło i jak reagują na te zmiany opony.

pozdro maq

Borro
06-07-2005, 14:21
jeśli tak, to jakie efekty przyniosło i jak reagują na te zmiany opony.

pozdro maq

Ja założyłem do swojego mondka na tył takowe krążki. Ich szerokość to 2,5 cm na stronę. Robione u kumpla w zakładzie na zamówioenie za 200 zł komplet (ma w tym doświadczenie bo robił sporą partię tego dla Riegera). Efekt taki, że oponka (205/15/55) była równo z rantem błotnika. Niestety przy moich już dosyć mocno zużytych amorkach opony ocierały o nadkola i się rysowały co mnie wkurzało :wall:
Właściwości jezdne prawie wogóle się nie poprawiły, jedyne co mi się w tym wszystkim podobało to efekt wizualny. Przy moim ospojlerowaniu taki sztucznie poszerzony Mondek wygląda naprawdę superowo :metal

Obecnie jeżdżę bardzo dużo więc wymieniłem oponki na węższe, a dystanse zdjąłem. Niestety taki zestaw bardzo negatywnie wpływa na 10 letnie już zawieszenie Mondka.

Wizualny aspekt jak najbardziej :up:
Niestety przy częstej jeździe zawiecha cierpi na tym bardzo :down:

Oktan
06-07-2005, 15:27
słyszałem podobne opnie co do montażu dystansów:

tak pisał borro: efekt wizualny :up: ale trwałość zawieszenia niestety :wall: - zwiększenie masy nieresorowanej a to już nie jest korzystne.


wybór należy do ciebie :bigok:

piatek77
27-10-2005, 23:03
Każda felga ma tzw ET czyli odsadzenie mocowania okła od srodka piasty. Jesli zmienisz odsadzenie dystansem to kup sobie za wczasu nowe łożyska. POnieważ kolo bedzie dalej od osi wachacza auto bedzie bardziej miekkie i nawet najlepsze amorki nic nie zmienia.

v1tek77
28-10-2005, 08:49
Ja tam tez jestem przeciwnikiem dystansow, wyglad wygladem, ale nie poprawia to az tak wlasciwosci jezdnych, zreszta przy naszych drogach to szkoda zawieszenia :beer: