PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Problem z ABS i ASR



motke
21-08-2007, 15:36
witam
od jakiegos czasu zapalaja mi sie kontrolki abs i asr. nie ma znaczenia czy jade prosto czy skrecam. po wylaczeniu silnika i ponownym wlaczeniu gasna i po jakims czasie znow swieca. jaka moze byc tego przyczyna?

robocord
21-08-2007, 15:45
witam
od jakiegos czasu zapalaja mi sie kontrolki abs i asr. nie ma znaczenia czy jade prosto czy skrecam. po wylaczeniu silnika i ponownym wlaczeniu gasna i po jakims czasie znow swieca. jaka moze byc tego przyczyna?

A przypadkiem kontolka ręcznego też się nie zapala?

Obstawiam przerwaną wiązkę do któregoś z czujników ABS, ewentualnie padnięty czujnik. Niestety żeby się dowiedzieć który trzeba podpiąć się pod kompa alo znaleźć organoleptycznie.

motke
21-08-2007, 15:48
kontrolka recznego sie nie zapala. a nie ma jakiegos innego sposobu by sprawdzic czujniki. np. zdejmowac kazde kolo i sprawdzac miernikiem?

Netoper
21-08-2007, 16:06
kontrolka recznego sie nie zapala. a nie ma jakiegos innego sposobu by sprawdzic czujniki. np. zdejmowac kazde kolo i sprawdzac miernikiem?
Można próbować, odpinaj czujniki od kostek i mierz opór czujnika może coś wyjdzie.
Obejżyj też dobrze przewodziki czy nie przetarty któryś i obejżyj kostki czy nie zaśniedziały w środku na stykach.
Netoper

low_radiation
30-08-2007, 13:43
u mnie "fachowcy" majstrując przy hamulcach, robili to na podniesionym aucie i z włączonym zapłonem- efekt podobny do Twojego oczywiście jak ktoś w hamulcach u Ciebie majstrował. U mnie wystarczył reset kompa. Pozdrawiam