PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Świeci kontrolka zużytych klocków na checkpanelu



Delfinek81
22-08-2007, 14:45
Witam
Po wymianie kolcków i tarcz, orginalne (motorcraft), nie zgasła mi kontrolka zużytych klocków. DOdam, że klocki kupiłem z czujniki, a z powodu braku wtyczki w przewodzie przy kole przewód od klocków odciąłem, a przewody przy kole zmostkowałem, mimo wszystko kotrolka świeci.
Co robić, pomocy
Grzegorz

pleban
22-08-2007, 19:24
Poszukaj sobie na szrocie nowej wtyczki.
Może musi być odpowiednia rezystacja i samo złączenie nie pomoże.
A na której osi klocuszki zmieniałeś??? Jak na przodzie to może z tyłu jeszcze są słabe klocki.

Netoper
23-08-2007, 09:33
mimo wszystko kotrolka świeci.
Co robić, pomocy
Zresetuj auto, i jak mostek jest dobrze założony i z tyłu klocki są ok to powinno zgasnąć, chyba że czujnik abs-u padł albo nie ma kontaktu na którejś złączce.
Netoper

Delfinek81
23-08-2007, 10:46
Mam TD, z tyłu są bębny (dopiero szykuje się do zamiany na tarcze - szukam zestawu).
A o oczym jeszcze może informować ta dioida na check panelu - poza złużytymi klockami, od ABS i hamulców, jest przecież jeszcze na tablicy.
Grzegorz

pleban
23-08-2007, 17:35
To jest tylko i wyłącznie od klocków i nie trzeba resetoeać ponieważ to nie błłąd i nie jest zapisywany.
Najprościej kupić na szrocie wtyczkę

Exodos
23-08-2007, 17:52
Sorki że się wtrące, z tyłu tarcze też są wentylowane jak z przodu ? Czy pełne ? Bo ja mam u siebie i z przodu i z tyłu wentylowane.

mad
23-08-2007, 18:26
Exodos pochwal się nowym nabytkiem może fotki :satan:

Exodos
23-08-2007, 18:59
http://mkp.nazwa.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=427666#427666

polonista
23-08-2007, 20:50
A o oczym jeszcze może informować ta dioida na check panelu

Gdy świeci, informuje też o niskim poziomie płynu hamulcowego. Kiedy wymieniałeś?

jachu
23-08-2007, 21:12
A o oczym jeszcze może informować ta dioida na check panelu

Gdy świeci, informuje też o niskim poziomie płynu hamulcowego. Kiedy wymieniałeś?Może sie mylę, ale czy kontrolka niskiego poziomu płynu hamulcowego nie jest w "zegarach", ta sama co od ręcznego??Przynajmniej u mnie w MkI tak jest. Miałem kiedyś podobny przypadek,zmostkowalem przy wtyczce (znaczy się nie miałem wtyczki ,bo sie wzięła i urwała :) ) i dalej świeciło.Okazało się,że miałem jeszcze jedną przerwę na kabelku wyżej,pod nadkolem :bigok: .Dodam ,że pękł mi teraz nie dawno kabelek z drugiej strony, zmostkowałem i kontrolka zgasła.Tak więc, jak masz z obu stron wtyczki ,to sprawdzaj ,jak nie to gdzieś na kabelku masz jeszcze przerwę :zakrecony: :beer: :beer:

pleban
23-08-2007, 21:53
Tak kontrolka na checku jest tylko od klocków!~!!!