PDA

Zobacz pełną wersję : czujniki parkowania



neo
06-03-2005, 23:19
czy można pociągnąć lakierem czujniki parkowania na zderzaku ?
tzn. czy one jeszcze po tym będą spełniały swoje zadanie
czujniki są koloru czarnego a mondi platinium ... :(
może ktoś juz to robił ?

MietasM
06-03-2005, 23:41
czy można pociągnąć lakierem czujniki parkowania na zderzaku ?
tzn. czy one jeszcze po tym będą spełniały swoje zadanie
czujniki są koloru czarnego a mondi platinium ... :(
może ktoś juz to robił ?

Ja mam oryginalne fordowskie. Były srebrne, a w ASO pomalowali mi je na kolor nadwozia. Spełniają swoje zadanie bezproblemowo.

Bert_777
07-03-2005, 11:39
max do trzech warstw lakieru

aro_d
07-03-2005, 11:42
ja zakupiłem do swojego mondeo czujniki "steel mate". Sklep, a zarazem montażysta zalecali aby lakierować max jedną warstwą bazy i jedną warstwą lakieru bezbarwnego. daje to gwarancję dobrej pracy czujników.

darpro
07-03-2005, 11:52
ja zakupiłem do swojego mondeo czujniki "steel mate". Sklep, a zarazem montażysta zalecali aby lakierować max jedną warstwą bazy i jedną warstwą lakieru bezbarwnego. daje to gwarancję dobrej pracy czujników.

Ile taka przyjemność kosztuje, w sumie? Aha, ile czasu zajmuje montaż?

aro_d
07-03-2005, 12:01
Moje kosztowały 500 zł + lakierowanie 50 + montaż 150 zł.

A są to takie czujniczki:
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=129,130&kid=130&pid=646

m3hoo
07-03-2005, 12:39
Też zastanawiałem się nad czujnikami, ale nie wiem jak będą spełniały swoje zadanie u mnie, ponieważ mam hak. Czy jest ktoś, kto ma hak i jeździ z czujnikami? Jak to się ma do długości haka?

aro_d
07-03-2005, 12:42
Też zastanawiałem się nad czujnikami, ale nie wiem jak będą spełniały swoje zadanie u mnie, ponieważ mam hak. Czy jest ktoś, kto ma hak i jeździ z czujnikami? Jak to się ma do długości haka?

czujniki nie mają aż tak szerokiego kąta widzenia żeby zobaczyły hak. Problem zato może być inny....

Niech montażysta zwróci uwagę żeby zamontować czujniki najwyżej jak się da w zdeżaku (minj 50 cm od ziemi) inaczej możesz mieć problem że będą czuły ziemię....Ja mam MkII kombi, jak chcesz to podeślę ci zdjęcie jak to u mnie rozmieścił....

m3hoo
07-03-2005, 12:48
czujniki nie mają aż tak szerokiego kąta widzenia żeby zobaczyły hak. Problem zato może być inny...

Nie chodzi mi o to czy czujniki będą widziały hak, tylko o to, że na wyświetlaczu pokaże mi się, że mogę jeszcze sobie cofnąć, bo odległość czujników (które są na zderzaku a nie na haku) od przeszkody będzie powiedzmy 10 cm, a ja tymczasem przywalę hakiem.

darpro
07-03-2005, 12:58
Moje kosztowały 500 zł + lakierowanie 50 + montaż 150 zł.

A są to takie czujniczki:
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=129,130&kid=130&pid=646

Dzięki. Warte przemyślenia.

aro_d
07-03-2005, 13:07
czujniki nie mają aż tak szerokiego kąta widzenia żeby zobaczyły hak. Problem zato może być inny...

Nie chodzi mi o to czy czujniki będą widziały hak, tylko o to, że na wyświetlaczu pokaże mi się, że mogę jeszcze sobie cofnąć, bo odległość czujników (które są na zderzaku a nie na haku) od przeszkody będzie powiedzmy 10 cm, a ja tymczasem przywalę hakiem.

Kwestia przyzwyczajenia się. W chwili kmiedy czujnik pokazuje ci np. 20 cm musisz wziąć poprawkę na haki zatrzymać. z drugiej strony moje czujniki są takie że nawet jak pokazują "0" to jueszcze zostaje te 15 cm i hak się mieści....

m3hoo
07-03-2005, 13:33
Chyba jednak poprzestanę na zakupie soczewki na tylną szybę. Miałem w poprzednim samochodzie i doskonale się sprawdziła. Inna sprawa, że przemawia za tym cena : 500 PLN vs 20 PLN :)

gnacik
07-03-2005, 14:06
m3hoo a masz moze namiar na takie soczewki i czy do przysiemnianych szyb sie to "cudo" nadaje ?

m3hoo
07-03-2005, 14:43
m3hoo a masz moze namiar na takie soczewki i czy do przysiemnianych szyb sie to "cudo" nadaje ?

Hej gnacik. Ja taką soczewkę kupowałem w jakimś sklepie typu Norauto lub Feuvert albo w supermarkecie na dziale motoryzacja - nie pamiętam, ale jak tylko kupię, to dam Ci znać.
Jeśli chodzi o przyciemniane szyby, to według mnie nie powinno być problemu - skoro Ty przez nią dobrze widzisz, to przez soczewkę i szybę też powinno być dobrze widać. Jak już kupię, to możemy się gdzieś spotkać i sobie "przylepisz" i sprawdzisz sam - to nie jest na żaden klej, wiec można spokojnie ją zdejmować i nakładać na szybę pare razy.

neo
07-03-2005, 15:49
czujniki są ok. ja ich dostałem między innymi w ramach negocjacji o cenę auta , nawet jak jest wyższy krawęznik to ostrzegaja, mam hachback więc słabo widać co jest z tyłu, i jest ok. jak ktoś przełazi gdy cofam, warto zainstalować...

Bert_777
07-03-2005, 19:28
1. Czujniki parkowania mają taką funkcję jak pamięć - jeżeli jakaś przeszkoda (np. hak) pojawia się 5-krotnie w tym samym miejscu przy każdym uruchomieniu czujnika, to urządzenie przestaje ją widzieć.
2. jest tak, jak pisze aro_d -poprostu nie cofasz do zera (choć w moim przypadku zero oznacza jeszcze ok. 10-12 cm)
3. Czujnik jaki jest pod tym linkiem da się kupić o połowę taniej (240PLN) + montaż (ew. można wykonać samodzielnie)

Mam czujnik od 2 lat (wciąż ten sam :) ) i jestem z niego baaardzo zadowolony.

krzys-68
07-03-2005, 23:07
Moje kosztowały 500 zł + lakierowanie 50 + montaż 150 zł.

A są to takie czujniczki:
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=129,130&kid=130&pid=646

Dzięki. Warte przemyślenia.Sorry,ale przepłacone o 100% ceny.Dokładnie takie same mozna zanabyć do 280pln brutto i to jest ich realna cena.Sprawdzaja sie dobrze,nawet na autach z hakami holowniczymi.Trzeba tylko dosyć wysoko montować i pamietac o prawidłowym ustawieniu sensora.Jest lekko skośna obudowa,abu wyeliminowac skos zderzaka :)