PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] zdalne odpalanie



moyes
23-08-2007, 23:08
Witam.
Szukam schematu lub informacji, jakie obwody włącza stacyjka w ostatnim położeniu tzn. przed położeniem, w którym rozrusznik pracuje.
Chciałbym wykorzystać drugi kanał alarmu do odpalania zdalnie.
:)

BS
24-08-2007, 09:11
jeżeli masz immo w kluczyku to zapomnij ... chyba że transponder wyciągniesz bez uszkodzenia z kluczyka (marne szanse) i na stałe go gdzieś pod deską ulokujesz ...

gordon
24-08-2007, 10:16
Ewentualnie immo do wywalenia. Ryzykowną operację chcesz przeprowadzić. Przede wszystkim kilka czujników ekstra trzeba zainstalować. Np. taki co będzie sprawdzał bieg jałowy skrzyni i tylko w takim wypadku odpali samochód, czujka która uruchomi silnik z drugiego kanału tylko przy zamkniętych drzwiach, żeby nikt nie odjechał Ci samochodem. Odradzam. Mój kuzyn ma takie coś, ale montowane w profesjonalnym punkcie dającym gwarancję i oczywiście urządzenie jest specjalne.

GrekuPL
24-08-2007, 11:07
mój kumpel robił samoróbkę w kadecie i fajnie to wyglądało...tylko że zrobienie tego zajęło mu z 2 tygodnie...bo sam wszystko robił...a i :beer: :beer: :beer: trzeba było się napić :)) :)) :))

moyes
24-08-2007, 19:34
Nie mam blachy na pompie wtryskowej to czy mam immo? Może ktoś wcześniej zdemontował ta blachę? Chociaż zastanawia mnie ten kluczyk


http://img504.imageshack.us/img504/5493/pict2834mt7.th.jpg (http://img504.imageshack.us/my.php?image=pict2834mt7.jpg)

Co do czujników to myślę, że można zamontować taki wykrywający luz.
Można wykorzystać przekaźnik od świec żarowych, dodatkowy przekaźnik samopodtrzymujący i układ do automatycznego włączania świateł po przekroczeniu progu ładowania do rozłączania rozrusznika
Odpalałbym tylko w zasięgu wzroku – o kradzież się nie boję :))

GrekuPL
24-08-2007, 22:19
ewidentnie masz immo...ta czerwona przykrywka (zaślepka) tam masz transponder ... a immo znajdziesz gdzieś za radiem...

moyes
24-08-2007, 23:59
Pierwszy raz się nie cieszę z wyposażenia.
Jak nie mam blachy zabezpieczającej na pompie to immo nie spełnia swojej funkcji.
Chyba się poddam, bo raczej nie wydłubie tego z kluczyka.
Pozostaje tylko podłączyć klapę bagażnika.