PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Migająca kontrolka klocków hamulcowych.



cyber_killer
24-08-2007, 12:03
Ostatnio zaóważyłem następujący problem. Kiedy po postoju włączam autko i przejade pare metrów potrafi zapalić mi się na pare sekund kontrolka klocków hamulcowych, po czym zgaśnie i znów sie zapala. Tak przez kilka minut, po czym gaśnie i jest ok na jakiś czas (dzień , dwa).

Zaczynam się zastanawiać czy to kabelek sie gdzieś oberwał, przetarł cZy poprostu klocki się już kończą.

Pytanie 2. Ile mogą kosztować oryginalne klocki + wymiana w serwisie?

pleban
24-08-2007, 18:22
Klocki ok 100pln(motorcraft) a wymiana ok godziny.W warsztacie chyba ok 50 zeta policzą

cyber_killer
24-08-2007, 19:02
Klocki z czujnikami w szczecinskim ASO kosztują 235 zl netto + 102 zl netto za wymiane.

Kurde troche mnie zaskoczyli...

1. Czy może mi kotś polecić dobre klocki z czujnikami do MkI w rozsądnej cenie??? (jakiś link)

2. Czy zna ktoś może jakiś tani i dobry serwis w szczecinie?

Będę dzwięczny za info....

3. Czy kontorlka może mi pokazywać że coś nie tak jest z hamulcami z tyłu czy działają tylko na przód ???

Exodos
24-08-2007, 19:09
Sprawdź ile masz płynu w zbiorniczku, jak jest mało to faktycznie klocki się kończą, nie dolewaj płynu bo jak wymienisz klocki to poziom sie podniesie, bo tłoczek nie musi się wychylać tak daleko jak przy zużytych klockach, przez co jest więcej płynu w zbiorniczku.

Exodos
24-08-2007, 19:11
http://ford.sklep.pl/sklep,1502,,,03,,pl-pln,159597,0.html

Tu masz klocki z czujnikami do MkI

cyber_killer
24-08-2007, 22:24
Sprawdź ile masz płynu w zbiorniczku ...
Wszystkie płyny są na poziomie max, ale tak jak mowilem samochód kupiłem miesiąc temu więc nie wiem czy nie były dolane przed sprzedażą.
A powiedzcie mi , jeżeli z tyłu mam bębny - czy kontrolka na check palnelu też je obejmuje?

Netoper
25-08-2007, 00:26
czy kontrolka na check palnelu też je obejmuje?
Nie, przy szczękach nie ma czujnika.
Netoper

altoot
25-08-2007, 11:27
ferodo :up:

cyber_killer
25-08-2007, 12:08
A wieć kupiłem klocki z czujnikami (2 czujniki), pojechalem do warsztatu i co się okazało?

Jakiś kolo w niemczech oszukał czujnik zakładając jakąś spinke na kabel od czujnika, która się rozpięła i to powodowało miganie kontrolki.

Panowie zapięli ją, zaizolowali i jest ok. A klocki były dopiero co wymieniane.

Tak więc mam na sprzedaż nowe klocki do Mondeo z 1996 r. z dwoma czunikami.

Jeśli ktoś jest chętny to sprzedam za ile kupiłem czyli 150 zl (z wysyłką).

Chętni proszę na PW.

Dzieki za informacje dla wszystkich...
Pozdrawiam...