PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Elektroniczny System Antykorozyjny, warto?



RockFord
24-08-2007, 23:57
Czy warto coś takiego zamontowac w autku? Ma ktoś z tym doświadczenia? Cena znikoma bo 69zł, TUTAJ (http://moto.allegro.pl/item228927362_korozji_mowimy_stop_esa_nowy_promocj a_od_tc4_.html) przykładowy link do aukcji.

GrekuPL
25-08-2007, 00:43
wiesz...przejrzałem komentarze te w aukcji i może i to działa...z czysto naukowego położenia może mieć to swoje plusy... :)

LaBobas
25-08-2007, 00:56
W klkeocie nie trza,sama rdza odpada od drgan :satan:
A wracajac do tematu to sam jestem ciekawy czy to dziala,kiedys czytalem o tym i podobno dziala,ale jak jest naprawde? 8O

matisl
25-08-2007, 00:58
zamierzam to kupic, ale decysuje sie juz na to od ponad pol roku, ale czytająć inne fora to to działa podobno

matisl
25-08-2007, 00:58
tylko, zeby to dzialalo to samochod musi byc mokry, czy cos takiego

LaBobas
25-08-2007, 01:02
tylko, zeby to dzialalo to samochod musi byc mokry, czy cos takiego
?????????????????????????? 8O 8O 8O 8O

Exodos
25-08-2007, 01:12
Mi się zdaje że to nie działa tak jak tam piszą, niby prądem się coś zabezpiecza, no dobra, ale przez lakier to prąd nie przepłynie, no chyba że metalic.

Netoper
25-08-2007, 01:16
przez lakier to prąd nie przepłynie, no chyba że metalic.
Chyba że chodzi o prądy powierzchowne, coś na zasadzie elektrostatyki :niewiem:
Netoper

maniek_
25-08-2007, 03:58
Znajomy przed chwila wrocil z salonu Mazdy z nowa furka i chwalil sie tym cudem. Na lakier dostal dozywotnia gwarancje wiec cos w tym chyba jest

jedrek_G
25-08-2007, 09:38
Działa - na psychikę kierowcy

krzys-68
25-08-2007, 09:46
Czy warto coś takiego zamontowac w autku? Ma ktoś z tym doświadczenia? Cena znikoma bo 69zł, TUTAJ (http://moto.allegro.pl/item228927362_korozji_mowimy_stop_esa_nowy_promocj a_od_tc4_.html) przykładowy link do aukcji.Niewarte pieniedzy
sam patent jest wykorzystywany na statkach morskich ale to jest inne urzadzenie :hehe:

MiG
26-08-2007, 19:45
Działa - na psychikę kierowcy
Dokładnie. Takie zabezpieczenia instalowane są na statkach, tyle że statek pływa w wodzie a w naszym przypadku elektrolitem ma być para!? :)) . Co do tych komentarzy: kto przy zdrowych zmysłach zdziera lakier do gołej blachy z samochodu by sprawdzić urządzonko za parę złotych?

adi_m
26-08-2007, 21:15
wiecie tylko pomyslmy rozsadnie kiedy najcześciej rdzewieja nam samochody jest jedna prosta odp jesień- zima . a te pory roku sa zazwyczaj moke no chyba ze ja mam zwidy i to co pada z nieba to nie deszcze ;P po za ty mtaki pełnomorski statek pływa w słonej wodzie która swietnie współgra z rdza wiec jesli to urzadzonko sprawdzało by sie tylko w wodzie zasolonej to idealnie na nasze warunki zimowe. nie zebym bronił tego urzadzonka ale moze i ono dział

lyssy
27-08-2007, 09:16
Działa - na psychikę kierowcy
I tak, i nie... :))

To, że takie metody się stosuje nie tylko na statkach, to fakt. Wystarczy pojechać na jakąś bardziej szacowną stację benzynową i poczytać etykietki na szafkach elektrycznych :) Szukamy tekstu "ochrona katodowa" (polecam też wpisać taki tekst w Google :bigok:).

Mi nie pasuje tylko jedno: chroniony obiekt musi mieć odpowiedni potencjał w stosunku do otoczenia. Ale, o ile łatwo mówić o otoczeniu w kontekście statku (otoczonego wodą) czy zbiornika (otoczonego glebą), to czym jest to "otoczenie" w przypadku samochodu?? :satan: Poza tym, o ile pamiętam, wartość różnicy potencjałów musi być bardzo dokładnie ustalona. Czy 69 zł do tego wystarczy? :))

Tyle teorii - a praktyka? Kupić, założyć, obserwować... :satan:

gordon
27-08-2007, 10:31
Napewno najlepiej zabezpieczy zderzaki :satan: