PDA

Zobacz pełną wersję : Szyba przednia...nie grzeje :(



badseed
07-03-2005, 17:19
od jakiegos tyg nie grzeje mi polowa szyby przedniej (lewa strona). Bezpieczniki sprawdzone sa OK, przekaznik tez OK(no bo druga strona dziala), a szyba dalej nic....wiem ze bylo kilka razy ale nie doczytalem sie zadnych rozwiazan....co sprawdzic jesszcze.....jesli ktos sobie z tym poradzil to prosze o pomoc....zima jeszcze sroga wiec szyba sie przyda:) a i nie piszcie ze "trza wymienic" bo to juz wiem. Pozdrawiam!

fuel111
07-03-2005, 19:30
Szyba ogrzewana jest po połowie i są dwa obwody grzania szyby. Musisz sprawdzić, czy ci się nie odłączył jeden z nich lub nie odkleiła metalowa folilia od pasków grzejnych. A może przewód jest uszkodzony. Zacznij od sprawdzenia prądu na podłączeniu do szyby

badseed
07-03-2005, 20:08
...trzeba odkrecic podszybie z lewej strony...probowalem ale nie mog sobie poradzic z wycieraczkami....sruba sie odkrecila elegancko ale za cholere nie moglem jej zdjac:( czy wycieraczka jest w jakis "specjalny" sposob wlozona i takowy trza zastosowac do sciagania??

grzebyk
07-03-2005, 20:40
ramie wycieraczki jest nakładane na frezy nie możesz zdjąć bo prawdopodobnie zaśniedźała też miałem z tym problem ale jakoś dałem radę,
pozdrawiam

badseed
07-03-2005, 20:49
bez wizyty u mechaniora...bo nie mam w "domowym" warsztacie sciagarki a ona by tu sprawe zalatwila....dzieki za info....a moze tylko zamarzla:)

jarekch
07-03-2005, 21:52
Możesz spróbować polać troszkę PEPSI albo psiknąć WD-40. Jak się troszkę porusza, to powinny zejść.

Co do szyby, to w moim Mondku część kierowcy działa bez zarzutu a w części pasażera tylko kilka pojedynczych nitek i podejrzewam, że już nic się nie da z tym zrobić.

fuel111
07-03-2005, 22:14
Da da się z tym coś zrobić tylko jest od cholery roboty i efekt też nie jest do końca pewny, ale spróbować zawsze warto - tylko poczekaj do cieplejszych dni. :hmm:

jarekch
07-03-2005, 22:32
Czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy co należy zrobić.
W Sierce też miałem podgrzewaną szybę :( ale niestety działała dużo gorzej (bardziej pasażer i kilka nitek). Szybę niestety musiałem wymienić na normalną (względy ekonomiczne) a przyglądając się wyciętej starej nie widziałem za bardzo możliwości jakichś ingerencji bez ryzyka uszkodzenia szyby.

fuel111
07-03-2005, 22:59
Są specjalne kleje zawierające metal i przewodzą prąd. Trazeba próbować czymś takim naprawić łączenie taśmy z nitkami

badseed
07-03-2005, 23:45
...jak mroz zelzeje bo teraz to lipa....probowalem odmrazaczem ale nic nie dalo...mam nadzieje ze cos sie da zrobic...bo to taka fajna sprawa zima:)

BJSusel
08-03-2005, 09:12
Niestety, ale klejem przewodzącym nic tutaj nie zrobisz.
Połączenia są wewnątrz szyby - w szkle.

badseed
08-03-2005, 16:25
ale jesli sie przepali jedna nitka lub dwie to reszta powinna grzac...? mi nie grzeje cala polowka wiec to raczej wina czegos innego....nie wiem czego bo jeszcze nie doszlem do tego...czekam na wiosne:)

polomen
14-03-2005, 11:31
Witam
No właśnie co trzeba odkręcić aby sie dostać do końcówek w szybie ogrzewanej u mnie w Mondeo grzeje tylko jakieś 3 cm po stronie pasażera.
Czt te przewody są od zewnatrz czy też trzeba odkręcić tapicerkę w środku.
Pozdrawiam

BJSusel
14-03-2005, 14:32
Trzeba zdjąć wycieraczki i rozebrać podszybie.
Po prawej i lewej stronie szyby są kostki do których dochodzi napięcie.
Do szyby są też dwa bezpieczniki jeden na lewą, drugi na prawą stronę.
Miernik do ręki i szukaj prądu :)

polomen
14-03-2005, 20:14
Trzeba zdjąć wycieraczki i rozebrać podszybie.
Po prawej i lewej stronie szyby są kostki do których dochodzi napięcie.
Do szyby są też dwa bezpieczniki jeden na lewą, drugi na prawą stronę.
Miernik do ręki i szukaj prądu :)

Oczywiście jak rozumię wszystko z zewnątrz samochodu?
pozdrawiam
polomen

badseed
14-03-2005, 20:48
tak wszystko z zwenatrz ale sciagniecie wycieraczek nie jest takie proste... :( moze teraz jak mroz poscil bedzie latwiej...hehe ale skoro zima sie konczy to chyba sobie to odpuszcze do jesieni... :)