PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MkIII 2.0 TDCI 130KM na zimnym szarpie



bartim
08-07-2005, 15:22
Mam mondeo 2004 rok z salonu i po roku przy odpaleniu zimnego silnika ma dziwnąnierówną prace troszke puszcza dymku nawet spaliny inaczej pachna w tym momencie i jak jade rowną predkością to czuje lekie szarpanie po chwili jazdy to sie uspokaja czy spodkaliscie sie z czyms takim jak to rozwiązaliscie w ASO nic nie stwierdzili ani komputer ani jakies badania wtryskiwaczy itd. nic nie pokazało. Z góry dzieki za pomoc

m3hoo
08-07-2005, 15:25
A świece żarowe OK?

bartim
08-07-2005, 23:16
Raczej OK bo nawet w mróz pali odrazu bez dłuzszego tak pali jak i na ciepłym.

waldemarz
08-07-2005, 23:23
Mam mondeo 2004 rok z salonu i po roku przy odpaleniu zimnego silnika ma dziwnąnierówną prace troszke puszcza dymku nawet spaliny inaczej pachna w tym momencie i jak jade rowną predkością to czuje lekie szarpanie po chwili jazdy to sie uspokaja czy spodkaliscie sie z czyms takim jak to rozwiązaliscie w ASO nic nie stwierdzili ani komputer ani jakies badania wtryskiwaczy itd. nic nie pokazało. Z góry dzieki za pomoc Ja jednak stawial bym na wtryskiwacze, moze ktorys kiepsko podaje i jest rozlegulowany, albo za duzo podaje i go zalewa. Jesli dymek idzie z rury to albo swiece albo wtryski :metal ale stawialbym na wtryski. Jesli sprawdzali wtryskiwacze to je odkrecali i brali na specjalny przyrzad czy tylko popatrzyl i orzekl ze jest OK? :satan: Moze byc jeszcze jedna przyczyna - zmien stacje paliw :metal

bartim
09-07-2005, 12:12
Wtryskiwacze to chyba wykrecali bo wymieniał co tam sprawdzał i jakis test przelewowy i cisnienie chyba tez a stacja paliw odpada bo wszystkie samochody na niej tankuje a tylko ten ma takie dziwne objawy. Ale mozliwe zeby swieca i dobrze zapalał bo on naprade bardzo dobrze pali.

Fredee
09-07-2005, 19:09
świeca w takim silniku jest tylko i wyłącznie po to żeby auto nie dymiło po zapaleniu..:) Zimny silnik z commonrailem zapalisz i bez świec....tylko zadymi...:) Do zapalenia diesla potrzeba obrotów i ciśnienia paliwa - w normalnym (czyt starym) dieslu paliwo było sprężane silnikiem i żeby rozrusznikowi było łatwiej kręcić to najpierw grzaliśmy świece ( ciśnienie samozapłonu się zmniejszało) w nowoczesnych CR ciśnienie daje pompa a nie sprężanie tłokiem....moze więc jednak warto sprawdzić te świece - to chyba niewielka robota a może pomóc...bo właśnie jeśli auto pali bezproblemowo ale mniej kulturalnie to może być świeca.;)
Pozdrawiam
:bigok:

waldemarz
09-07-2005, 19:18
świeca w takim silniku jest tylko i wyłącznie po to żeby auto nie dymiło po zapaleniu..:) Zimny silnik z commonrailem zapalisz i bez świec....tylko zadymi...:) Do zapalenia diesla potrzeba obrotów i ciśnienia paliwa - w normalnym (czyt starym) dieslu paliwo było sprężane silnikiem i żeby rozrusznikowi było łatwiej kręcić to najpierw grzaliśmy świece ( ciśnienie samozapłonu się zmniejszało) w nowoczesnych CR ciśnienie daje pompa a nie sprężanie tłokiem....moze więc jednak warto sprawdzić te świece - to chyba niewielka robota a może pomóc...bo właśnie jeśli auto pali bezproblemowo ale mniej kulturalnie to może być świeca.;)
Pozdrawiam
:bigok: Fredee ale jak cie przeczytalem to sam sobie zaprzeczasz. Jesli swieca przy zapaleniu tylko pomaga to wiec szukalbym przyczyny w wtryskiwaczach a nie w swiecy, poniewaz moze wtryskiwacz nie dawac takiej ilosci paliwa co potrzeba. On opisywal ze nie ma problemu z uruchomieniem silnika tylko po uruchomieniu mu skacze, tzn nierowno pracuje na wolnych obrotach. Fakt ze jeszcze moze byc przyczyna zwiazana z pompa wtryskową podajaca paliwo na wtryski. :jezyk1:

Fredee
09-07-2005, 19:23
no skacze skacze.....auto zapala i bez świec ale mniej komfortowo się to dzieje i praca przez chwilę jest twardsza...o to mi chodziło. świeca nie jest potrzebna do zapalenia auta ale do zapalenia bez dymu i szarpania.:)
Pozdroffki :bigok:

bartim
10-07-2005, 18:24
No juz zielony jestem jutro bede na serwisie z innym mondkiem to zapytam o tamtego czy to moze być swieca bo wtryskiwacze sprawdzane a mam tam zaprzyjaznionego mechanika to nie bedzie sciemniał