PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny dźwięk w automacie na zimnym silniku



stabilo4
09-07-2005, 01:35
Witam,

Jestem posiadaczem Mondeo, 1997, 1.8, automat, 156500 km. Od pewnego czasu pojawił się dziwny dźwięk. Na zimnym silniku podczas ruszania słychać dziwny metaliczny jednosekundowy dźwięk podobny do czegoś, co jakby sie rozpędzało. Pojawia się to tylko 1 raz i tylko na zimnym silniku. Dzwięk słyachać z lewej strony. Co to może być? Mechanik nie potrafił mi tego wyjaśnić. Miał ktoś z was coś podobnego?

Pozdrawiam
Marcin

davcio
09-07-2005, 14:50
O kurcze mam to samo.
Przy zimnym silniku przy zmianie z 1 na 2 jest takie chrumchniecie i tylko raz. Pozniej juz jest wporzo.
Pozdrawiam :terefere:

pingwin
09-07-2005, 19:32
Ja niczego takiego nie mam.

Pozdrawiam!

stabilo4
09-07-2005, 23:07
Przy zimnym silniku przy zmianie z 1 na 2 jest takie chrumchniecie i tylko raz. Pozniej juz jest wporzo.
Dokładnie o to chodzi! Pytanie do tych, którym włącza się kontrolka skrzyni. Jakie objawy mieli zanim kontrolka zaczęła się świecić?

pioter_73
03-10-2005, 15:01
Witam

Mam taki sam dzwiek i to nie koniecznie przy zimnym silniku. Wystarczy ze postoi kilkanascie minut a po starcie brzeknie cos w skrzyni (jak domniemam). Niepokojacy jest to dzwiek, zwlaszcza ze jak wiesc niesie skrzynie automatyczne w mk1(CD4E) sa bardzo awaryjne. :(
Niestety nie mam bladego pojecia co to moze byc. Lampka O/D nie miga w prawdzie i komputer nie rejestruje bledow, ale...