PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto założyć instalacje?



kerid
09-07-2005, 16:05
Witam.
Czy warto złożyć instalacje do samochodu z przebiegiem 200 tys km? Ponoć przy tak dużych przebiegach może wzrosnąć zużycie oleju, tylko że w moim (1,8) od zmiany do zmiany nic nie ubywa a jezdzi na Formula XR+. Ile wogóle te silniki robią max przebiegu?

qulek
09-07-2005, 16:26
Witam
Posiadam mondeo z instalacja gazową z sekwencyjnym wtryskiem - i taka plecam - koszt 3000zl. Auto ma 194kkm. jak zakładałem mialo 180kkm i nie zauważyłem zwiększonego apetytu na olej po zamontowaiu instalacji, praktycznie od zmiany do zmiany może doleje może 200ml oleju i to wszystko- tak jak i wcześniej.
...pozdrawiam...

kerid
09-07-2005, 19:17
Witam
Posiadam mondeo z instalacja gazową z sekwencyjnym wtryskiem - i taka plecam - koszt 3000zl. Auto ma 194kkm. jak zakładałem mialo 180kkm i nie zauważyłem zwiększonego apetytu na olej po zamontowaiu instalacji, praktycznie od zmiany do zmiany może doleje może 200ml oleju i to wszystko- tak jak i wcześniej.
...pozdrawiam...

A orientujesz się może jakie przebiegi osiągają te silniki?
Ja w swoim mam skrzynie automatyczną a niektórzy mówią silniki wtedy nie są tak nadwyrężone, ale może się mylę.

qulek
10-07-2005, 16:07
Witam raz jeszcze
Nie wiem jakie przebiegi bez naprawy głównej osiągaja te silniki, mam nadzieję, że napewno ponad 300kkm przy dobrym serwisowaniu (oleje, zawory - w moim przypadku) powinien przejechać. Ja mam auto z czerwca 98 i w zwiazku z tym mam zawory regulowane płytkami. Mierzyłem luz ok. 5kkm "temu" :) i juz nie mieslił sie w zakresie dopuszczalnym, był większy o ok 0,05mm (na niektórych zaworach) niz podaje mądra książka - . Muszę to zrobic jak najszybciej. Z tego co słyszałem zawory przy zasilaniu gazem trzeba kontrolować/regulować częściej, chyba, że sie same regulują - auta do czerwca 98.
Mam znajomych,którzy maja instalacje II generacji i sobie chwalą, mimo że czasem jakis strzal się zdarzy - aby sie nie zdarzył trzeba dbac o kable i świece. Ja wolałem zapłacic 1000zł wiecej i się nie bac , że mi strzeli.
...pozdrawiam...

krzys-68
10-07-2005, 23:41
Witam.
Czy warto złożyć instalacje do samochodu z przebiegiem 200 tys km? Ponoć przy tak dużych przebiegach może wzrosnąć zużycie oleju, tylko że w moim (1,8) od zmiany do zmiany nic nie ubywa a jezdzi na Formula XR+. Ile wogóle te silniki robią max przebiegu?Warto,jeśli robisz spore roczne przebiegi,inaczej instalacja sie nie zamortyzuje szybko :metal

kerid
11-07-2005, 01:52
Witam.
Czy warto złożyć instalacje do samochodu z przebiegiem 200 tys km? Ponoć przy tak dużych przebiegach może wzrosnąć zużycie oleju, tylko że w moim (1,8) od zmiany do zmiany nic nie ubywa a jezdzi na Formula XR+. Ile wogóle te silniki robią max przebiegu?Warto,jeśli robisz spore roczne przebiegi,inaczej instalacja sie nie zamortyzuje szybko :metal

Jak go kupiłem miał 142 tys i założenie sekwencji kosztowało prawie 5 tys zł teraz ma przejechane 201 a sekwencja kosztuje 3 koła :banan: , wychodzi że robię po 20 tys na rok, ale co teraz robić? Niby 201 nakulane, chodzi dobrze ale różnie to bywa.
Chyba tego sprzedam, kupię młodszy i wtedy założe gazik :)