PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja gazowa problem.......



piotrek75
09-07-2005, 19:57
kupiłem MKIII 2001 rok 2.5v6 sedan furka jest dograna z każdej strony tylko że : chcę założyć instalacje gazową ale jest problem:

jest metalowy kolektor ale jest za to jekiś system OBD II
trzeba ustalić rownież czy prowadnice gniazd zaworów są ceramiczne czy metalowe......bo jeżeli ceramiczne to do gazu trzeba jeszcze założyć instalacje smarowania zaworów.....dodatkowe koszty a smarek trzeba wymieniać po 4 zbiornikach gazy ...koszy smaru 100zl.
acha i piszę o zalożeniu instalki za 4500zł.....

I co w takim razie mi na to odpowiecie???

Jeżeli ktoś mial takie problemy lub ma MKIII z gazem niech się odezwie proszę.........Pozdrawiam Piotrek

Piotrek
09-07-2005, 23:11
Witaj Piotrek, odradzam ci montowania instalacji gazowej w tego typu silnikach jest po prostu za duzo elektroniki napakowane, na początku bedzie wszystko ok ale póżniej mogą zacząć sie dziać kwiatki.
Pozdrawiam :beer:

waldemarz
10-07-2005, 00:50
Wtedy to nawet przelaczenie na benzynke nie pomoze. :jezyk1:

piotrek75
10-07-2005, 21:24
Wszystko zależy właśnie od tego jakie są tam prowadnice tych..........zaworów lecz jak na razie nic nie ustaliłem ale zaznaczam że w tych silnikach podobno się nic nie zmieniło i w MKII podobno jest to samo. Pożyjemy zobaczymy. Szukam tego programu Microcata może tam się coś wyjaśni wkońcu. Nie wiem tylko dlaczego w serwisie Forda nikt mi nie odpowiedział na to pytanie przecież oni powinni mieć wszystko.
Pozdrawiam.....

piotrek75
10-07-2005, 22:17
Jak ustaliłem z dobrym gazownikiem musi to być instalacja VII gen ponieważ to komputer auta ma sterować gazem wtedy jest wporządku i elektryka będzie ok. Poprzednie instalacje zabijają komputer w aucie. Po ok 40000 km przejechanych.

krzys-68
10-07-2005, 23:40
kupiłem MKIII 2001 rok 2.5v6 sedan furka jest dograna z każdej strony tylko że : chcę założyć instalacje gazową ale jest problem:

jest metalowy kolektor ale jest za to jekiś system OBD II
trzeba ustalić rownież czy prowadnice gniazd zaworów są ceramiczne czy metalowe......bo jeżeli ceramiczne to do gazu trzeba jeszcze założyć instalacje smarowania zaworów.....dodatkowe koszty a smarek trzeba wymieniać po 4 zbiornikach gazy ...koszy smaru 100zl.
acha i piszę o zalożeniu instalki za 4500zł.....

I co w takim razie mi na to odpowiecie???

Jeżeli ktoś mial takie problemy lub ma MKIII z gazem niech się odezwie proszę.........Pozdrawiam PiotrekNa OBD2 zakładasz sekwencję LPG,dobrze wspołpracuje :) .To że kolektor metalowy to nie znaczy ze mozna zalozyć tzw II generację.MKIII nie ma ceramicznych gniazd,ale smarowanie to mit,nie pomaga.Jedyne wyjscie to okresowa kontrola luzów zaworowych i ich regulacja.Luzy nie sa regulowane hydrauliczne,tylko poprzez wymianę szkalnek na niewymiarowe

piotrek75
11-07-2005, 01:32
Nie bardzo rozumiem?

MKIII nie ma ceramicznych gniazd,ale smarowanie to mit,nie pomaga.Jedyne wyjscie to okresowa kontrola luzów zaworowych i ich regulacja.Luzy nie sa regulowane hydrauliczne,tylko poprzez wymianę szkalnek na niewymiarowe

Ustalone mam to że część aut z tym silnikem wychodziła z ceramiką, Werc sprawdzal w microcat i też ustalił , że takowe wychodziły?

Wyjaśnij mi jak możesz bardziej szczegółowo o tej kontroli luzów zaworow co ile ta kontrola i wogole?. I odnośnie wymiany na niewymiarowe.

Z góry dziękuje i pozdrawiam . Piotrek.

RWalentynowicz
11-07-2005, 15:24
kupiłem MKIII 2001 rok 2.5v6 sedan furka jest dograna z każdej strony tylko że : chcę założyć instalacje gazową ale jest problem:

jest metalowy kolektor ale jest za to jekiś system OBD II
trzeba ustalić rownież czy prowadnice gniazd zaworów są ceramiczne czy metalowe......bo jeżeli ceramiczne to do gazu trzeba jeszcze założyć instalacje smarowania zaworów.....dodatkowe koszty a smarek trzeba wymieniać po 4 zbiornikach gazy ...koszy smaru 100zl.
acha i piszę o zalożeniu instalki za 4500zł.....

I co w takim razie mi na to odpowiecie???

Jeżeli ktoś mial takie problemy lub ma MKIII z gazem niech się odezwie proszę.........Pozdrawiam Piotrek


OBD to system diagnostyki. Dla Ciebie oznacza to, ni mniej ni więcej, jak zapalanie się "Checka" gdy zaistnieje błąd w montażu lub kalibracji map. W ekstremalnych przypadkach MDO nie będzie chciał jeździć, ale to już trzeba być wybitnym partaczem. Zakładam sytuację, że wstawisz auto do dobrego fachowca i założysz porządną sekwencję.
Prowadnice zaworów ceramiczne?! A co to za jakieś mity tu rozpowszechniasz? A nawet jeśli tam jest jakaś ceramika, to co pytam?
Instalacja smarowania zaworów?! To kolejny mit z cyklu: magnetyzer i injector mocy. :satan: Zapomnij...
Czuje się uprawniony do odpowiedzenia na Twój post bo mam MkII z takim silnikiem jak Ty. Napędzam go LPG od września 2004. I powiem tak: zakładaj waść sekwencję i szerokiej drogi! Ale zaklinam nie żałuj na gazownikach i producencie systemu. Kup Prinse`a i zapodaj go w jakimś zakładzie przez duże Z!
Z gazowniczym pozdrowieniem: Prrrryyyyytttt! :satan:

Rafał

Borro
12-07-2005, 13:01
Poprawcie mnie jeśli się mylę ale z tego co pamiętam to Pikap miał w MkIII 2,5V6 założony gaz II generacji prawie od nowości i zrobił na niej 300 tyś kilosów bez wiekszych problemów.
Jeżli to jest ten sam silnik co w MKII to ja znam kilka takich V-ałek, które pomykają na instalce II generacji zupełnie bezproblemowo :glupi1:

Truszek
12-07-2005, 17:51
Poprawcie mnie jeśli się mylę ale z tego co pamiętam to Pikap miał w MkIII 2,5V6 założony gaz II generacji prawie od nowości i zrobił na niej 300 tyś kilosów bez wiekszych problemów.
Jeżli to jest ten sam silnik co w MKII to ja znam kilka takich V-ałek, które pomykają na instalce II generacji zupełnie bezproblemowo :glupi1:

Ot to!!! Masz rację, w dodatku on zasadził sam tą instalację do tego samochodu !!! Własnymi rencami :)

Graluu
12-07-2005, 17:54
Poprawcie mnie jeśli się mylę ale z tego co pamiętam to Pikap miał w MkIII 2,5V6 założony gaz II generacji prawie od nowości i zrobił na niej 300 tyś kilosów bez wiekszych problemów.
Jeżli to jest ten sam silnik co w MKII to ja znam kilka takich V-ałek, które pomykają na instalce II generacji zupełnie bezproblemowo :glupi1:

Ot to!!! Masz rację, w dodatku on zasadził sam tą instalację do tego samochodu !!! Własnymi rencami :)

ale jak to ?

Truszek
12-07-2005, 17:57
ale jak to ?

Normalnie, nie u gazowników, tylko sam w garażu. :)

Graluu
12-07-2005, 17:58
o ja cie ... 8O

no to nieźle :)

piotrek75
12-07-2005, 18:11
To ja w takim razie nic już nie wiem.

To po co w takim razie podają że są rożne prowadnice w gniazdach zaworów skoro to mity??????????????

Truszek
13-07-2005, 12:05
To ja w takim razie nic już nie wiem.

To po co w takim razie podają że są rożne prowadnice w gniazdach zaworów skoro to mity??????????????

Krótko i na temat - ciemniaki i barany :satan:

Graluu
13-07-2005, 12:13
Krótko i na temat - ciemniaki i barany satan:

super pointa :metal

nic dodac nic ująć :satan:

damga
18-07-2005, 00:25
... musi to być instalacja VII gen ....

na tym to dopiero musi isc samochodzik :)

RWalentynowicz
18-07-2005, 13:58
Jak ustaliłem z dobrym gazownikiem musi to być instalacja VII gen ponieważ to komputer auta ma sterować gazem wtedy jest wporządku i elektryka będzie ok. Poprzednie instalacje zabijają komputer w aucie. Po ok 40000 km przejechanych.

Ty zmień lepiej gazownika. Bo ten albo się z Ciebie nabija, albo też nie ma najmniejszego pojęcia o tym co robi!