PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr stożkowy



white
12-07-2005, 00:04
Jaki filtr stożkowy założyć do 2,5 V6 czy dużo przeróbki?bo tam w obudowie jest czujnk?

RWalentynowicz
12-07-2005, 08:46
Jaki filtr stożkowy założyć do 2,5 V6 czy dużo przeróbki?bo tam w obudowie jest czujnk?

Również mam zamiar założyć stożek i po wielu dylematach dochodzę do wniosku, że kupię K&N`a 57i. Przyczyna prozaiczna: dolot ten jest kompletny. Ma wszystko co niezbędne do montażu oraz został zaprojektowany pod to auto więc jest większe prawdopodobieństwo wzrostu osiągów jak przy zestawie stożek + improwizacja. Niestety cena dość wysoka - ponad 500 PLN.

aldek
12-07-2005, 09:48
Jaki filtr stożkowy założyć do 2,5 V6 czy dużo przeróbki?bo tam w obudowie jest czujnk?
mam założony filtr K&N , ale nie stożkowy .

Graluu
12-07-2005, 10:11
Również mam zamiar założyć stożek i po wielu dylematach dochodzę do wniosku, że kupię K&N`a 57i. Przyczyna prozaiczna: dolot ten jest kompletny. Ma wszystko co niezbędne do montażu oraz został zaprojektowany pod to auto więc jest większe prawdopodobieństwo wzrostu osiągów jak przy zestawie stożek + improwizacja. Niestety cena dość wysoka - ponad 500 PLN.

też niedawno zastanawiałem się nad zamontowaniem takowego u siebie, ale na razie brak $$ na takie wydatki, ale jakby co to go sobie założe :)

Borro
12-07-2005, 10:49
Kurcze, fajna sprawa taki filterek. Czy to dodaje mocy to nie wiem ale dzwięk kaloryferka w MDO z takim filterem jest rewelecyjny :metal .
Z tego co pamiętam to Trzastek miał w swoim kombiaczku (nie pamiętam jakiej firmy) i chodził strasznie agresywnie - tak jak lubię :satan: :satan:

Moj za słaby i za stary żeby się w to bawić ale za to nadrabiam wydechem :) :)

RWalentynowicz
12-07-2005, 11:02
K&N to firma z tradycjami i świetną opinią w tzw. "środowisku" więc jestem skłonny uwierzyć w historie o wzroście mocy i momentu o tych kilka procent.

Lowlander
12-07-2005, 14:33
K&N to firma z tradycjami i świetną opinią w tzw. "środowisku" więc jestem skłonny uwierzyć w historie o wzroście mocy i momentu o tych kilka procent.

Biorąc pod uwagę twoje wcześniejsze wypowiedzi o magnetyzerach, myślałem, że jesteś bardziej sceptyczny. :satan:

RWalentynowicz
12-07-2005, 14:51
K&N to firma z tradycjami i świetną opinią w tzw. "środowisku" więc jestem skłonny uwierzyć w historie o wzroście mocy i momentu o tych kilka procent.

Biorąc pod uwagę twoje wcześniejsze wypowiedzi o magnetyzerach, myślałem, że jesteś bardziej sceptyczny. :satan:

Jestem piekielnie sceptyczny :satan:. Ale dobrze dobrany stożek to fizyka a nie metafizyka, czy parapsychologia :)
No i jeszcze jedno, brzmienie widlaka z mokrym filtrem i choć częściowo uwolnionym wydechem budzi we mnie jakieś atawistyczne żądze :satan:

Lowlander
12-07-2005, 15:32
Jestem piekielnie sceptyczny :satan:. Ale dobrze dobrany stożek to fizyka a nie metafizyka, czy parapsychologia :)

Zgodzę się jeżeli mówimy o sporcie samochodowym. W aucie "cywilnym" to moim zdaniem taki sobie gadżet. Ale fajnie wygląda.



No i jeszcze jedno, brzmienie widlaka z mokrym filtrem i choć częściowo uwolnionym wydechem budzi we mnie jakieś atawistyczne żądze :satan:

Wiem o co ci chodzi. Kiedyś miałem sporą dziurę w tym przedostatnim tłumiku (przelotowym). Mój mondek ryczał jak V8 :) i cieszył się sporym zainteresowaniem na stacjach benzynowych :satan:.

RWalentynowicz
12-07-2005, 15:42
Miałem okazję kiedyś uczestniczyć w spocie IKS (Internetowy Klub Seata). Jeden z kolegów, obecnych na zlocie, miał w swej Ibizce właśnie taki zestaw. Łoił wszystkich z analogicznymi autami na standardowym filtrze. Aż miło było patrzeć. Nadmieniam, iż była to jedyna modyfikacja jaką zrobił w aucie ów człowiek.

Truszek
12-07-2005, 16:03
Jaki filtr stożkowy założyć do 2,5 V6 czy dużo przeróbki?bo tam w obudowie jest czujnk?
mam założony filtr K&N , ale nie stożkowy .

Aldek - rozwiń myśl, działa czy nie działa? Ładnie silnik "gulgocze" :satan: na nim? :)

RWalentynowicz
12-07-2005, 16:05
Jaki filtr stożkowy założyć do 2,5 V6 czy dużo przeróbki?bo tam w obudowie jest czujnk?
mam założony filtr K&N , ale nie stożkowy .

Aldek - rozwiń myśl, działa czy nie działa? Ładnie silnik "gulgocze" :satan: na nim? :)

Właśnie, rozwiń się bardziej. Miałem panelaki w poprzednich autach i nigdy nie odnotowałem zmiany brzmienia, jednakże silniki były rzędowe. Więc może w widlakach jest inaczej?

Borro
12-07-2005, 16:33
Właśnie, rozwiń się bardziej. Miałem panelaki w poprzednich autach i nigdy nie odnotowałem zmiany brzmienia, jednakże silniki były rzędowe. Więc może w widlakach jest inaczej?

U Aldka to już sam silniczek fajnie pracuje, a pomaga mu w tym jeszcze powdójny wydech Remusa. Choć w teście na głośność wypadł gorzej od mojego :satan:
Dlatego sądzę, że filterek (panelak) w ST-ku za dużo nie daje mocy, ani dzwięku.
U Trzastka to już zupełnie inna bajka. Oryginalny wydech i zwykła V6-stka ładnie potrafią wyeksponować bulgocik, który nadaje stożek.
Jak dla mnie to był najładniejszy dzwięk silnika w mondku jaki słyszałem :)
Mój - zdecydowanie za głośny i wulgarny, Aldka - troszkę za delikatny jak na ST-ka, Trzastka - ideał, piękne rodzinne kombi, a pod maską smok :metal :satan:

Truszek
12-07-2005, 17:36
Mój - zdecydowanie za głośny i wulgarny, Aldka - troszkę za delikatny jak na ST-ka, Trzastka - ideał, piękne rodzinne kombi, a pod maską smok :metal :satan:

Mało tego on tego smoka miał wzmocnionego, bo mimo, że zwykłe V6 to silnik nie 170 a 195 koni, ale u niego stożek tak ładnie gulgotał :satan: .

aldek
12-07-2005, 23:34
Jaki filtr stożkowy założyć do 2,5 V6 czy dużo przeróbki?bo tam w obudowie jest czujnk?
mam założony filtr K&N , ale nie stożkowy .

Aldek - rozwiń myśl, działa czy nie działa? Ładnie silnik "gulgocze" :satan: na nim? :)

Właśnie, rozwiń się bardziej. Miałem panelaki w poprzednich autach i nigdy nie odnotowałem zmiany brzmienia, jednakże silniki były rzędowe. Więc może w widlakach jest inaczej?
W moim aucie trudno zauważyć różnicę , ale po włożeniu zwykłego filtra jakby trochę była inna praca silnika . Co do dzwięków to nic nie zmieni pracy Remusa x 2. :satan:

Truszek
13-07-2005, 11:24
W moim aucie trudno zauważyć różnicę , ale po włożeniu zwykłego filtra jakby trochę była inna praca silnika . Co do dzwięków to nic nie zmieni pracy Remusa x 2. :satan:

No właśbie Remus :satan: dużo kosztował? Chętnie bym do mojego zaszczepił :jezyk1:

piotrek75
30-07-2005, 16:08
Ja też był bym zainteresowany zmianą ukladu wydechowego na x2 ile by ta przyjemność kosztowala????

aldek
30-07-2005, 19:28
Ja też był bym zainteresowany zmianą ukladu wydechowego na x2 ile by ta przyjemność kosztowala????
nie wiem , już kupiłem z tymi tłumikami , ale koszt około 1500 zł

piotrek75
30-07-2005, 22:24
No to koszt jeszcze nie taki bardzo straszny tylko czy to nie jest bardzo uciążliwe przy dłuższej jeździe? tego się obawiam.

VinCe
30-07-2005, 23:17
za tydzień się wypowiem na temat stożka w V6..bedzie na trochę montowany stożek KN a później będzie zastąpiony filtrem stożkowym w obudowie firmy MG :-)

aldek
30-07-2005, 23:48
No to koszt jeszcze nie taki bardzo straszny tylko czy to nie jest bardzo uciążliwe przy dłuższej jeździe? tego się obawiam.
wręcz przeciwnie ! jeżeli zrobisz to z produktów markowych to sam dzwięk przystwarza o gęsią skórkę . Ja nie lubię "ryku" z tłumika , u mnie jest "przyjemne mruczenie"

Oktan
01-08-2005, 13:56
więcej info o filtrach powietrza

tutaj (http://www.tuningbaja.pl/?p=/1/7)

piotrek75
01-08-2005, 23:48
Ja nie lubię "ryku" z tłumika , u mnie jest "przyjemne mruczenie"[/quote]

No jeżeli jest to przyjemne mruczenie to ok bo ryki takie jak niektóre furki wydają to .................aż trzeba nauszniki zakładać. :banan:

bartim
11-11-2005, 20:44
Kot ma w dieslu taki filtr K&N MkII w miejscu oryginalnego jak to sie sprawuje czy, czy jest różnica w mocy, w pracy silnika?? prosze o wypowiedzi i ile taki filtr kosztuje do MkII.

Bauma
14-11-2005, 21:48
Kot ma w dieslu taki filtr K&N MkII w miejscu oryginalnego jak to sie sprawuje czy, czy jest różnica w mocy, w pracy silnika?? prosze o wypowiedzi i ile taki filtr kosztuje do MkII.
po zamontowaniu filtra dedykowanego do danego auta z innym orurawaniem to da efekt. wymiana samego filtra to za malo podejrzewam ze jesli bylby efekt to tylko odczuwalny na hamowni.

co do wydechu to tylko renomowane firmy spelniaja normy glosnosci i daja gwarancje nie pogorszenia wlasnosci auta z ewentualnym wzrostem glownie momentu obrotowego (tylko dedykowane, uniwersalne to blee)
wydech renomowanej firmy najbardziej jest slyszalny i odczuwalny do ok 3tys obr silnika takze napewno nie jest uciazliwy. jesli z wymiana wydechy chce sie poprawic moc i moment a nie tylko dzwiek to trzeba wywalic doslownie wszystko bo wymiana samego tylnego tlumika oprocz dzwieku nic nie pomoze.

swietna sprawa dla podniesienia mocy i bez wiekszych ingerencji jest polaczenia wymiany calego wydechu na sportowy z ukladem dolotowym.

aha moj pierwszy post witam wszystkich!!! :)

matisl
24-07-2006, 13:37
I jsak ten stożek? Dał coś mocy?

Aha. Dajcie mi jakieś fotki jak powinien być prawidłowo założony stożek. Czym się przedłuża dolot? itp. Wrzućcie pare fotek

STraits
24-07-2006, 13:50
Jaki filtr stożkowy założyć do 2,5 V6 czy dużo przeróbki?bo tam w obudowie jest czujnk?
mam założony filtr K&N , ale nie stożkowy .

Jest różnica, nie :satan: :satan: :satan: Brzmi ładniej, ciągnie więcej i mniej pali :satan:

STraits
24-07-2006, 13:52
I jsak ten stożek? Dał coś mocy?

Aha. Dajcie mi jakieś fotki jak powinien być prawidłowo założony stożek. Czym się przedłuża dolot? itp. Wrzućcie pare fotek

Ty sobie wrzuć "focus pipe'a" zanim stożek włożyć. Ten rezonator co siedzi na silniku to nie jest za dobry pomysł :)

konio
24-07-2006, 13:56
Wydech uwolniony już mam 2x przelot na tyle - i piknie mruczy - teraz mam ochote na K&N tylko nie wiem czy 57i za 370 czy za 180 wkład.
No ale chyba jednak będzie stozek :) Na mocy mi nie zależy jedynie na dzwięku.

matisl
24-07-2006, 14:02
I jsak ten stożek? Dał coś mocy?

Aha. Dajcie mi jakieś fotki jak powinien być prawidłowo założony stożek. Czym się przedłuża dolot? itp. Wrzućcie pare fotek

Ty sobie wrzuć "focus pipe'a" zanim stożek włożyć. Ten rezonator co siedzi na silniku to nie jest za dobry pomysł :)

co??

Prześlijcie mi jakąś fotke jak poprawnie ma być założony stożek. Bo u wszystkich jak widziałem to jest odrazu na przepływomierz założony. Proszę prześlijcie, lub wstawcie na forum.

STraits
24-07-2006, 14:04
Wydech uwolniony już mam 2x przelot na tyle - i piknie mruczy - teraz mam ochote na K&N tylko nie wiem czy 57i za 370 czy za 180 wkład.
No ale chyba jednak będzie stozek :) Na mocy mi nie zależy jedynie na dzwięku.

Wstaw sobie puszke od ST200, albo wywierć dziure na dole średnicy 40-50 mm. Ja po włożeniu puszki uzyskałem bardzo ciekawy dźwięk... sąsiad mówi że brzmi jak Porsche :)

matisl
24-07-2006, 14:06
Brak kasy na cześci od ST :metal

Niech ktoś zrobi fotkę jak ma założony stożek u siebie. Prosze

STraits
24-07-2006, 14:08
I jsak ten stożek? Dał coś mocy?

Aha. Dajcie mi jakieś fotki jak powinien być prawidłowo założony stożek. Czym się przedłuża dolot? itp. Wrzućcie pare fotek

Ty sobie wrzuć "focus pipe'a" zanim stożek włożyć. Ten rezonator co siedzi na silniku to nie jest za dobry pomysł :)

co??

Prześlijcie mi jakąś fotke jak poprawnie ma być założony stożek. Bo u wszystkich jak widziałem to jest odrazu na przepływomierz założony. Proszę prześlijcie, lub wstawcie na forum.

Zobacz fotki focusa pod maską :

http://www.focushacks.com/images/engines/EngineZetec.jpg

Widzisz tą rure od góry ? Chłopaki w UK mówią że lepiej i płynniej (smoother) sie zbiera ZETEC. Silnik taki jak w mondeo, wiec skoro ford w focusach zastosował coś takiego to znaczy że zrobił to celowo :) To jest dobra sprawa do podejścia pod stożek.

STraits
24-07-2006, 14:10
Tu masz jeszcze dokładniejszą fotke :

http://www.ecotekplc.com/images/Focuscb26p.jpg


Z tego co pamiętam to trzeba było sobie wytoczyć tulejke, bo średnica jest inna...

insider
24-07-2006, 16:09
wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem jest, tak jak pisze Marcin, zastosowanie "rury" w dolocie, obudowe zostawic ta ktora jest i jedynie co, to dostawic jej dodatkowy dolot powietrza i wymienic obecny filtr na filtr panelowy firmy K&N nasaczony olejkami.

Zebys zamontowal stozek, i zeby nie pogorszyl parametrow silnika, to bys musial bo dokladnie obudowac, tak zeby nie lapal powietrza z silnika tylko z zewnatrz auta.... czesto trzeba maske ciac.... ale to juz mowa o profesjonalnym podejsciu... inaczej, to ja wogole bym sie nie bawil...

Bauma
24-07-2006, 18:52
wiecej fotek mozna znalesc na stronie K&N tam jest do praktycznie kazde auta opis krok po kroku jak montowac razem z foto....

na stozek mozna bardzo prosto zrobic samemu obudowe a mianowicie wstawic go w rure od junkersa, rynny czy czegokolwiek..... chwile sie pobawic z montazem i obudowa jak trza :metal

konio
24-07-2006, 19:17
wiecej fotek mozna znalesc na stronie K&N tam jest do praktycznie kazde auta opis krok po kroku jak montowac razem z foto....

na stozek mozna bardzo prosto zrobic samemu obudowe a mianowicie wstawic go w rure od junkersa, rynny czy czegokolwiek..... chwile sie pobawic z montazem i obudowa jak trza :metal
Dokładnie , ale lepiej taką rurę giętką stosowaną w wentylacji np do odprowadzania spalin w wyciągach - tyle ze jest droższa , ale wygląda super

matisl
24-07-2006, 20:14
A tak jak oni to w tym focusie zrobili to kupię taką rure? Czy jak? Ską wziąść taką powyninaną? Jaka crna itp?? Czyli sama rura dużo daje?

STraits
24-07-2006, 20:15
A tak jak oni to w tym focusie zrobili to kupię taką rure? Czy jak? Ską wziąść taką powyninaną? Jaka crna itp?? Czyli sama rura dużo daje?


Tak. pewnie z 1 KM :) Czego Ty sie spodziewasz ? 200 KM ?

matisl
24-07-2006, 20:18
eee to się nie opłsca. A idzie założyć turbine to benzyniaka do MKII?? Jeśli tak to jaka cena? Ze 3tyś?? Ale to to przynajmniej wtedy coś daje :D

STraits
24-07-2006, 20:19
eee to się nie opłsca. A idzie założyć turbine to benzyniaka do MKII?? Jeśli tak to jaka cena? Ze 3tyś?? Ale to to przynajmniej wtedy coś daje :D

A z 7 to nie łaska ?

konio
24-07-2006, 20:23
eee to się nie opłsca. A idzie założyć turbine to benzyniaka do MKII?? Jeśli tak to jaka cena? Ze 3tyś?? Ale to to przynajmniej wtedy coś daje :D
3 tyś marzyciel :)tak w 10 tysiaczkach to by się zamkneło.

Lowlander
24-07-2006, 20:24
Kiedyś na MKP ktoś dał zdjęcie uturbionego Zeteca. Wyglądało to trochę dziwnie.

Wstawianie turbo do 1.8 będzie kosztować majątek to raz. A dwa, skrzynia automatyczna pewnie nie pociągnie długo przy wyższym momencie obrotowym.

Nie da się jednocześnie tanio, szybko i skutecznie.

Bauma
24-07-2006, 22:38
zestawy LP zaczynaja sie od ok 6tys a kompressor chyba jeszcze taniej.... za ponad 10tys to juz cos bedzie rowne lub ponad 1Bara. ciezko sie tuninguje Fordy szczegolnie mondeo no chyba ze diesel to juz jezdza 2,2 ponad 220KM....
latwy w tuningu jest Focus 2 ST..... 270-280KM elektronika a Volva z tym silnikiem jezdza ponad 400KM....

wracajac dotego stozka to czy ktos zauwazyl zmiane w dynamice auta?? czy tylko dzwiek i spalanie?? interesuje mnie 57i K&N

STraits
24-07-2006, 23:00
zestawy LP zaczynaja sie od ok 6tys a kompressor chyba jeszcze taniej.... za ponad 10tys to juz cos bedzie rowne lub ponad 1Bara. ciezko sie tuninguje Fordy szczegolnie mondeo no chyba ze diesel to juz jezdza 2,2 ponad 220KM....
latwy w tuningu jest Focus 2 ST..... 270-280KM elektronika a Volva z tym silnikiem jezdza ponad 400KM....

wracajac dotego stozka to czy ktos zauwazyl zmiane w dynamice auta?? czy tylko dzwiek i spalanie?? interesuje mnie 57i K&N

Z własnego doświadczenia tutaj (mkp.org) powiem tak. Jak chcesz takie ekstrawagancje jak K&N to jak sam nie założysz to sie nie przekonasz. Jak ja bym czekał na info co i jak to bym juz 3x zdążył sprzedać samochód zanim bym sie czegokolwiek dowiedział :satan: Także - DO DZIEŁA - i daj znać o wynikach.

konio
25-07-2006, 10:37
zestawy LP zaczynaja sie od ok 6tys a kompressor chyba jeszcze taniej.... za ponad 10tys to juz cos bedzie rowne lub ponad 1Bara. ciezko sie tuninguje Fordy szczegolnie mondeo no chyba ze diesel to juz jezdza 2,2 ponad 220KM....
latwy w tuningu jest Focus 2 ST..... 270-280KM elektronika a Volva z tym silnikiem jezdza ponad 400KM....

wracajac dotego stozka to czy ktos zauwazyl zmiane w dynamice auta?? czy tylko dzwiek i spalanie?? interesuje mnie 57i K&N

Z własnego doświadczenia tutaj (mkp.org) powiem tak. Jak chcesz takie ekstrawagancje jak K&N to jak sam nie założysz to sie nie przekonasz. Jak ja bym czekał na info co i jak to bym juz 3x zdążył sprzedać samochód zanim bym sie czegokolwiek dowiedział :satan: Także - DO DZIEŁA - i daj znać o wynikach.
Dokładnie zakładaj , czekamy na info - ja i tak na razie uziemiony jestem , szybciej niż za miesiąc i tak nic nie wykombinuje.Ja też zwlekałem z wydechem aż w końcu zaryzykowałem , założyłem taki jak sobie wymyśliłem i jestem super zadowolony.Z filtrem jestem uziemiony na razie , ale jak sie wykuruje to biore się za sprawe - moze ktoś będzie pierwszy i założy 57i.

Bauma
25-07-2006, 18:31
zrobilbym tak jak mowicie ale sa 2 wazne powody
- warto sie zapytac bo po co wyrzucic 400zl w bloto jakby cos wyszlo nie tak
- kolejna sprawa ze musze sie dogadac z serwisem bo mam jeszcze do grudnia gwarancje....a ryzykowac nie chce chociaz z tego wzgledu ze jeszcze pare razy mam do nich zagladnac na aktualizacje softow (glowny powod to ze chce miec chwilowke) no i prawdopodobnie wzmocnia mi go... ale na sprawy poza serwisowe jak narazie krzywo patrza ale zobaczymy po wszelkich modyfikacjach jak autko bedzie sie sprawowac to sie zaryzykuje.

Bauma
12-08-2006, 13:19
zamowilem ten dedykowany stozek K&N prawdopodobnie ma byc pod koniec przyszlego tygodnia a wszystko przez ten dlugi weekend...

STraits
12-08-2006, 16:21
Ty musisz brać stożek do ST220, a nie 2.5 V6. Nie wiem czy K&N robi stożek do ST220...

insider
12-08-2006, 17:41
zamowilem ten dedykowany stozek K&N prawdopodobnie ma byc pod koniec przyszlego tygodnia a wszystko przez ten dlugi weekend...

przy okazji... witam kolege z Bydgoszczy :) :metal

Bauma
13-08-2006, 00:15
Ty musisz brać stożek do ST220, a nie 2.5 V6. Nie wiem czy K&N robi stożek do ST220...
hehe wiem wiem.... K&N robi :) tylko sie okarze czy dobrze.... :p

witam witam

insider
13-08-2006, 20:07
ja wlasnie czekam na swojego K&N'a.... mial do mnie wczoraj dojechac... ale cosik sie spoznia....

STraits
13-08-2006, 20:14
ja wlasnie czekam na swojego K&N'a.... mial do mnie wczoraj dojechac... ale cosik sie spoznia....

Ostatnio poczta daje totalne ciała... piorytety które wysyłam dochodzą po 3-4 dniach. Ale zbieram teraz wszystkie potwierdzenia nadania i pisze na koniec miesiąca pismo do nich. Niech zwaracają kase za wysyłke.

insider
13-08-2006, 20:38
tylko tym razem to nie wina poczty, tylko kuzyn sie zpoznia... mial byc juz wczoraj a do dzisiaj jeszcze nie przyjechal.. hehe

KarolRS
14-08-2006, 00:04
stożek do gazu, nie ma sensu

Rafał-Jawor
14-08-2006, 00:23
stożek do gazu, nie ma sensu
a co z dieslem??
mam tu w angli do zakupienia w przystepnej cenie kit K&N do mkII TD...czy inwestycja opłacalna??

KarolRS
14-08-2006, 00:31
Szczerze mówiąc, to nie wiem, jak ma sie sprawa w dieslu.
Ale jeśli dedykowany K&N to napewno nie szkodzi, ja bym wzial na twoim miejscu. :beer:

jackuno
14-08-2006, 12:51
stożek do gazu, nie ma sensu

Przy sekwencji ma :terefere:

Bauma
17-08-2006, 14:10
stozek dotarl....teraz pytanie czy konieczny jest reset kompa? czy moze komp sie douczy bez resertu? w sumie w instrukcji montazu jest zeby odlaczyc kleme"-" tylko nie wiem czy ze wzglendu na samoadaptacje czy bezpieczenstwo.....

jak robic reset to jaki macie przepis??? kurcze tylko znowu zabawa z szybami i radiem.... :zly:

aha z obudowa bedzie troche wiecej roboty niz myslalem gdyz ten stozek nie jest okragly tylko ma ksztalt elipsy...

white
17-08-2006, 14:40
reset nie jest potrzebny raczej.komputer powinien sam się dostroić.

Bauma
20-08-2006, 21:01
wstawilem niby wszystko pasuje ale czas a wlasciwie kilometry pokaza.... jeszcze tylko czeka mnie zabawa z obudowa i poprowadzeniem zimnego powietrza udoskonalajac fabryczne doprowadzenie ale to jak bedzie wiecej czasu.....

Bauma
08-10-2006, 22:29
dla zaiteresowanych mala probka dzwiekowa:
http://rapidshare.de/files/35964915/zew.MPG.html
http://rapidshare.de/files/35965673/zew2.MPG.html
http://rapidshare.de/files/35966350/wew.MPG.html
ujecia z zewnatrz troszke wiatr i opory toczenia przeszkadzaja.... pewne jest jedno jest w dzwieku na zywo roznica kolosalna miedzy seria a stozkiem.... dzwiek bylby z pewnoscia lepszy chyba fabrycznie auto schodzilo z wydechem od ST a nie wstawili zapchany od 2,5 170KM...

petlicki_84
22-07-2011, 16:23
Witam koledzy. Ktoś wcześniej wspominał o tej rurze dolotowej od focusa. Kupiłem taką rurkę i niestety nie pasuje na moją przepustnicę. Czy ktoś z Was dorabiał sobie taką tulejkę na przepustnicę? Z jakiego materiału itp.?

Jondi
22-07-2011, 17:05
kolego na allegro powinieneś znaleźć takie gumowe ringi do filtrów stożkowych może taki daj na przepustnice a na to rurę

Krystian86
22-07-2011, 17:42
Tak jak kolega Jondi napisał poszukaj na Allegro w dziale Tuning-Filtry "Redukcja do Filtra Stożkowego", ja też mam u siebie założoną taką redukcje.

fubu1986
23-07-2011, 17:41
Witam, dziś założyłem wstępnie filtr stożkowy do mk3 1.8 + lpg sekwencja, w celu sprawdzenia jak się bedzie sprawował, w planach jest jeszcze założenie foterka do odmy, dłuższa złączka tak aby filtr był jak najbliżej dolotu powietrza, i jakaś osłona termiczna alby zniwelować zasysanie ciepłego powietrza, być może pomyślę nad innym dolotem, większym, ale na to narazie pomysłu nie mam

zamieszczam film który pokazuje pracę filtra, nie jest on w najlepszym stanie, i podkreślam że jest tymczasowo, ale zastanawia mnie cienki przewód, który wcześniej dochodził do górnej częsci oryginalnej pokrywy, teraz przykręciłem go do złączki, nie mam pojęcia do czego służy i czy takie rozwiązanie może być, kolega mi powiedział że to "coś" od gazu, widoczny jest na zdjęciu więc prosiłbym o wskazówki

z góry dziękuje


http://www.youtube.com/watch?v=XjUfPWpSBWE

fubu1986
24-07-2011, 14:07
ktokolwiek widział ktokolwiek wie?;p

kub4
03-04-2012, 22:56
a ja mam takie pytanie, czy filtr stożkowy który w swojej dolnej części jest w oleju silnikowym da się wyczyścić? Mam filtr K&N, tylko, że wcześniej przez odmę lał się olej więc stożek go trochę zassał...

Ry2y
04-04-2012, 12:08
a ja mam takie pytanie, czy filtr stożkowy który w swojej dolnej części jest w oleju silnikowym da się wyczyścić? Mam filtr K&N, tylko, że wcześniej przez odmę lał się olej więc stożek go trochę zassał...
Te filtry i tak trzeba czyścić. Ja używam takiego zestawu chemii K&N. Spryskujesz pierwszym środkiem żeby rozpuścić brud (w tym momencie może zejdzie ten olej silnikowy) i wrzucam do miski z wodą. Tam staram się wypłukać cały brud. Potem odstawiam do wyschnięcia (nie zalecają grzejników/sztucznego ciepła). Po wyschnięciu spryskuje sie taka różową oliwka, nie za dużo żeby z niego nie kapało. No i montaż...

kub4
04-04-2012, 17:10
zamówiłem sobie taki zestaw do czyszczenia, zobaczymy co z tego wyjdzie. Sam zestaw się i tak przyda ;) bo jak nie stożek to będzie wkład