PDA

Zobacz pełną wersję : Do właścicieli widlaków i nie tylko.



RWalentynowicz
12-07-2005, 17:33
Dwa tygodnie temu wygrałem na ebayu aukcję kpl. uszczelek do mojego Durateca (góra). Dziś z drżącym sercem otworzyłem przesyłkę od angola i stwierdzam, że jest wszystko to, co facio opisał. :banan: Za zestaw zapłaciłem 500 PLN wraz z przesyłką. Taki sam komplecik w ABScarze miał mnie kosztować 1500 i podobno taniej nigdzie na świecie nie ma! Ależ nas qwa kroją w tym kraju... :wall:
Reasumując, jeśli tylko macie problemy ze znalezieniem części silnikowych do MDO to walcie śmiało na www.ebay.co.uk i odnajdźcie gostka o nicku cossieboyz. Jest szansa, że będzie miał poszukiwany asortyment i to znacznie taniej jak u nas.
Pozdrawiam i przepraszam za kryptoreklamę ale uznałem, że taka informacja może się przydać każdemu z nas. :metal :metal :metal

waldemarz
12-07-2005, 19:30
Dwa tygodnie temu wygrałem na ebayu aukcję kpl. uszczelek do mojego Durateca (góra). Dziś z drżącym sercem otworzyłem przesyłkę od angola i stwierdzam, że jest wszystko to, co facio opisał. :banan: Za zestaw zapłaciłem 500 PLN wraz z przesyłką. Taki sam komplecik w ABScarze miał mnie kosztować 1500 i podobno taniej nigdzie na świecie nie ma! Ależ nas qwa kroją w tym kraju... :wall:
Reasumując, jeśli tylko macie problemy ze znalezieniem części silnikowych do MDO to walcie śmiało na www.ebay.co.uk i odnajdźcie gostka o nicku cossieboyz. Jest szansa, że będzie miał poszukiwany asortyment i to znacznie taniej jak u nas.
Pozdrawiam i przepraszam za kryptoreklamę ale uznałem, że taka informacja może się przydać każdemu z nas. :metal :metal :metal Ten co sprzedawal to musial miec ten towar bardzo goracy :jezyk1: Jakbym szukal na allegro to moze i swoje halogeny bym kupil, te co mi skubneli. :))

remik07
12-07-2005, 20:59
ten gościu to by musiał być niezły szpenio ,żeby Ci w Polsce zakosić halogeny i wystawić je na aukcji w UK.Czyżby Angole byli lepsi od "naszych"???? :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

waldemarz
12-07-2005, 21:27
ten gościu to by musiał być niezły szpenio ,żeby Ci w Polsce zakosić halogeny i wystawić je na aukcji w UK.Czyżby Angole byli lepsi od "naszych"???? :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) Nie mowie o nim tylko wogole na allegro albo ebay.pl to mozna i kupic wlasne czesci :jezyk1:

RWalentynowicz
12-07-2005, 21:45
ten gościu to by musiał być niezły szpenio ,żeby Ci w Polsce zakosić halogeny i wystawić je na aukcji w UK.Czyżby Angole byli lepsi od "naszych"???? :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) Nie mowie o nim tylko wogole na allegro albo ebay.pl to mozna i kupic wlasne czesci :jezyk1:

A przede wszystkim uszczelki, które ktoś wcześniej skradł z czyjegoś silnika :satan: :) :satan:

yaro_walbrzych
13-07-2005, 09:56
Dwa tygodnie temu wygrałem na ebayu aukcję kpl. uszczelek do mojego Durateca (góra). Dziś z drżącym sercem otworzyłem przesyłkę od angola i stwierdzam, że jest wszystko to, co facio opisał. :banan: Za zestaw zapłaciłem 500 PLN wraz z przesyłką. Taki sam komplecik w ABScarze miał mnie kosztować 1500 i podobno taniej nigdzie na świecie nie ma! Ależ nas qwa kroją w tym kraju... :wall:
Reasumując, jeśli tylko macie problemy ze znalezieniem części silnikowych do MDO to walcie śmiało na www.ebay.co.uk i odnajdźcie gostka o nicku cossieboyz. Jest szansa, że będzie miał poszukiwany asortyment i to znacznie taniej jak u nas.
Pozdrawiam i przepraszam za kryptoreklamę ale uznałem, że taka informacja może się przydać każdemu z nas. :metal :metal :metal

To są które uszczelki?? 2x głowica??? czy coś jeszcze , napisz ile przesyłka a ile uszczelki . Bo moze będę musiał zainwestować 8O

Andy
13-07-2005, 10:00
Spox dzięki za namiary :metal

RWalentynowicz
13-07-2005, 10:14
Dwa tygodnie temu wygrałem na ebayu aukcję kpl. uszczelek do mojego Durateca (góra). Dziś z drżącym sercem otworzyłem przesyłkę od angola i stwierdzam, że jest wszystko to, co facio opisał. :banan: Za zestaw zapłaciłem 500 PLN wraz z przesyłką. Taki sam komplecik w ABScarze miał mnie kosztować 1500 i podobno taniej nigdzie na świecie nie ma! Ależ nas qwa kroją w tym kraju... :wall:
Reasumując, jeśli tylko macie problemy ze znalezieniem części silnikowych do MDO to walcie śmiało na www.ebay.co.uk i odnajdźcie gostka o nicku cossieboyz. Jest szansa, że będzie miał poszukiwany asortyment i to znacznie taniej jak u nas.
Pozdrawiam i przepraszam za kryptoreklamę ale uznałem, że taka informacja może się przydać każdemu z nas. :metal :metal :metal

To są które uszczelki?? 2x głowica??? czy coś jeszcze , napisz ile przesyłka a ile uszczelki . Bo moze będę musiał zainwestować 8O

Oj jest tego tam troszke:
- 2X pokrywa zaworów,
- 2X głowica,
- 24 x uszczelniacze zaworowe,
- uszczelka pod przepustnicę,
- uszczelka pod zawór bocznikowy,
- uszczelka pod EGR,
- 3 uszczelki pokrywy rozrządu,
- 2 X kolektor wydechowy,
- 4 x kolektor ssący,
- 6 x oring pod świece,
- oraz jedna, której jeszcze nie zidentyfikowałem ale napisane, że niezbędna :satan:

Wymieniałem z pamięci, więc mam nadzieję, że niczego nie przegapiłem, a to dopiero góra. Muszę jeszcze dół kupić. Dopiero wówczas gdy będę miał kpl. zabiorę się za uszczelnianie silnika :wall:

yaro_walbrzych
13-07-2005, 10:57
Dwa tygodnie temu wygrałem na ebayu aukcję kpl. uszczelek do mojego Durateca (góra). Dziś z drżącym sercem otworzyłem przesyłkę od angola i stwierdzam, że jest wszystko to, co facio opisał. :banan: Za zestaw zapłaciłem 500 PLN wraz z przesyłką. Taki sam komplecik w ABScarze miał mnie kosztować 1500 i podobno taniej nigdzie na świecie nie ma! Ależ nas qwa kroją w tym kraju... :wall:
Reasumując, jeśli tylko macie problemy ze znalezieniem części silnikowych do MDO to walcie śmiało na www.ebay.co.uk i odnajdźcie gostka o nicku cossieboyz. Jest szansa, że będzie miał poszukiwany asortyment i to znacznie taniej jak u nas.
Pozdrawiam i przepraszam za kryptoreklamę ale uznałem, że taka informacja może się przydać każdemu z nas. :metal :metal :metal

To są które uszczelki?? 2x głowica??? czy coś jeszcze , napisz ile przesyłka a ile uszczelki . Bo moze będę musiał zainwestować 8O

Oj jest tego tam troszke:
- 2X pokrywa zaworów,
- 2X głowica,
- 24 x uszczelniacze zaworowe,
- uszczelka pod przepustnicę,
- uszczelka pod zawór bocznikowy,
- uszczelka pod EGR,
- 3 uszczelki pokrywy rozrządu,
- 2 X kolektor wydechowy,
- 4 x kolektor ssący,
- 6 x oring również do ssącego,
- oraz jedna, której jeszcze nie zidentyfikowałem ale napisane, że niezbędna :satan:

Wymieniałem z pamięci, więc mam nadzieję, że niczego nie przegapiłem, a to dopiero góra. Muszę jeszcze dół kupić. Dopiero wówczas gdy będę miał kpl. zabiorę się za uszczelnianie silnika :wall:


Jaki koszt przesyłki?
Powiedz co Ci sie dzieje z naszym ślicznym :jezyk1: DURATEKIEM???

RWalentynowicz
13-07-2005, 13:46
Dwa tygodnie temu wygrałem na ebayu aukcję kpl. uszczelek do mojego Durateca (góra). Dziś z drżącym sercem otworzyłem przesyłkę od angola i stwierdzam, że jest wszystko to, co facio opisał. :banan: Za zestaw zapłaciłem 500 PLN wraz z przesyłką. Taki sam komplecik w ABScarze miał mnie kosztować 1500 i podobno taniej nigdzie na świecie nie ma! Ależ nas qwa kroją w tym kraju... :wall:
Reasumując, jeśli tylko macie problemy ze znalezieniem części silnikowych do MDO to walcie śmiało na www.ebay.co.uk i odnajdźcie gostka o nicku cossieboyz. Jest szansa, że będzie miał poszukiwany asortyment i to znacznie taniej jak u nas.
Pozdrawiam i przepraszam za kryptoreklamę ale uznałem, że taka informacja może się przydać każdemu z nas. :metal :metal :metal

To są które uszczelki?? 2x głowica??? czy coś jeszcze , napisz ile przesyłka a ile uszczelki . Bo moze będę musiał zainwestować 8O

Oj jest tego tam troszke:
- 2X pokrywa zaworów,
- 2X głowica,
- 24 x uszczelniacze zaworowe,
- uszczelka pod przepustnicę,
- uszczelka pod zawór bocznikowy,
- uszczelka pod EGR,
- 3 uszczelki pokrywy rozrządu,
- 2 X kolektor wydechowy,
- 4 x kolektor ssący,
- 6 x oring również do ssącego,
- oraz jedna, której jeszcze nie zidentyfikowałem ale napisane, że niezbędna :satan:

Wymieniałem z pamięci, więc mam nadzieję, że niczego nie przegapiłem, a to dopiero góra. Muszę jeszcze dół kupić. Dopiero wówczas gdy będę miał kpl. zabiorę się za uszczelnianie silnika :wall:


Jaki koszt przesyłki?
Powiedz co Ci sie dzieje z naszym ślicznym :jezyk1: DURATEKIEM???

Zapłaciłem 500 PLN z przesyłką. Same uszczelki kosztowały mnie 70 funtów. Reszta to koszty kuriera.
Mój Duratec przecieka jakby byl z sitka zrobiony. Na każde 1000 km dolewam 1 litr oleju :wall:

Truszek
13-07-2005, 14:52
Mój Duratec przecieka jakby byl z sitka zrobiony. Na każde 1000 km dolewam 1 litr oleju :wall:

Za dużo wełny :terefere:

RWalentynowicz
13-07-2005, 18:47
Mój Duratec przecieka jakby byl z sitka zrobiony. Na każde 1000 km dolewam 1 litr oleju :wall:

Za dużo wełny :terefere:

Wełny powiadasz?! :satan:

jarekch
13-07-2005, 22:12
Na dole została ci praktycznie tylko uszczelka pod miskę.
Jej zakup jest raczej niezbędny, ponieważ może się uszkodzić łatwo po ściągnięciu pokrywy łańcucha - tak było u mnie.

Szkoda, że wcześniej nie znalazłem takiej oferty - byłoby znacznie taniej.

Czy uszczelki są oryginalne? Czy numery zgadzają ci się z Microcatem?
Jeżeli nie, to jaka firma robiła np. uszczelki pod głowicę?

U nas można kupić komplet z AJUSA za jakiś 1000zł ale w rezultacie wybrałem oryginały, na które przyszło mi troszkę poczekać i kosztowo wyszło drożej niestety. :(

RWalentynowicz
14-07-2005, 08:32
Na dole została ci praktycznie tylko uszczelka pod miskę.
Jej zakup jest raczej niezbędny, ponieważ może się uszkodzić łatwo po ściągnięciu pokrywy łańcucha - tak było u mnie.

Szkoda, że wcześniej nie znalazłem takiej oferty - byłoby znacznie taniej.

Czy uszczelki są oryginalne? Czy numery zgadzają ci się z Microcatem?
Jeżeli nie, to jaka firma robiła np. uszczelki pod głowicę?

U nas można kupić komplet z AJUSA za jakiś 1000zł ale w rezultacie wybrałem oryginały, na które przyszło mi troszkę poczekać i kosztowo wyszło drożej niestety. :(

Tak wiem, że na dole została tylko uszczelka miski olejowej. Jednak muszę dokupić jeszcze 2 simeringi na wał główny.
Producentem uszczelek jest angielska firma BGA należąca do grupy The British Gaskets Group. Legitymują się certyfikatami ISO więc pewien poziom jakości powinni sobą reprezentować. Przynajmniej taką mam nadzieję :satan:

jarekch
14-07-2005, 18:09
Tak wiem, że na dole została tylko uszczelka miski olejowej. Jednak muszę dokupić jeszcze 2 simeringi na wał główny.
Producentem uszczelek jest angielska firma BGA należąca do grupy The British Gaskets Group. Legitymują się certyfikatami ISO więc pewien poziom jakości powinni sobą reprezentować. Przynajmniej taką mam nadzieję :satan:

Na wał, to raczej tylko jeden simmering potrzebujesz, chyba, że chcesz rozbierać jeszcze sprzęgło.
ISO to tylko określenie procesów w firmie. Jakości nie gwarantuje ale miejmy nadzieję, że uszczelki, które kupiłeś są OK!

badseed
14-07-2005, 20:06
Ja do V6-tki w MkI placilem za komplet uszczelek na caly silnik Motorcrafta zaplacilem ok.1300zł w ASO.

Z drugiej strony to wiem jak to jest jak leci z silnika jak z sitka.... :( przerobilem temat + pierscienie :(
ale powiem ci ze po wymianie tylko troche sie polepszylo bo dalej troche zrzeral...juz nie 1l na 1000km ale zawsze wiecej niz powinien... i powiem wam ze to wszystko przez LPG coraz sceptyczniej podchodze do LPG obecna V6-tke tez zagazowalem no i problem oleju powrocil...coprawda sa to ilosci sladowe...ok. 0.5l na 10kkm ale zawsze....wiec jesli jeszcze sobie kupie jakas V6 to jej nie zagazuje :)

jarekch
14-07-2005, 20:39
...coprawda sa to ilosci sladowe...ok. 0.5l na 10kkm ale zawsze....

0.5l na 10kkm to jak najbardziej normalne zużycie :) - nie masz się czym martwić

pdolar
15-07-2005, 09:23
z czego mozna by dorobic jakas uszczelke, na przyklad taka pod egr albo regulator obr biegu jalowego ?

Graluu
15-07-2005, 09:27
z czego mozna by dorobic jakas uszczelke, na przyklad taka pod egr albo regulator obr biegu jalowego ?

śmiało możesz ją wyciąć z puszki po piwie :metal

koledzy tak robili i jest to bardzo popularne i niezłe rozwiązanie

RWalentynowicz
17-07-2005, 11:49
z czego mozna by dorobic jakas uszczelke, na przyklad taka pod egr albo regulator obr biegu jalowego ?

Oryginalnie uszczelki te robione są z materiału, który przypomina matę bitumiczną.