PDA

Zobacz pełną wersję : węże od paliwa ?????



XDX
12-07-2005, 18:05
Panowie nowy temat !!!
Który wężyk wychodzący ze zbiornika to ten dostarczający paliwo a który zwrotny ?
Chce jako zabezpieczenie założyć sobie elektrozawór ale nie wiem który ciąć ?
i jeszcze jedno pytanko, czy jak przetne i zejdzie mi troche paliwa to będe miał jakieś problemy ? bo wiadomo że powietrze się dostanie do wężyka !!!!
mój krążownik jest dieslem 1,8 td 1998

numerek
12-07-2005, 22:04
najprościej sprawdzić ktory jest który to odpalic na chwile silnik , zgasic i zdjąć węzyk najpierw jeden potem drugi
wiadomo w jednym idzie do silnika drugim wraca :satan:

jak ci się zapowietrzy to spoko nie ma problemu bo jest przeciez pompka na filtrze paliwa
a jesli to nie pomoze to weź klucz 17-tke i popuść jeden wtrysk i odpal silnik - pompa się odpowietrzy
robilem tak wiele razy :)

mikidr
12-07-2005, 23:33
Najprosciej zobacz, ktory wezyk wchodzi do filtra paliwa i ten ktory wychodzi z filtra jest oznaczony stralka na zewnatrz to jest wezyk wchodzacy do pompy , przetnij go i wstaw elektrozawor, ja tak wlasnie mam zrobione. Zapowietrzeniem sie nie przejmuj bo pompa sama sie odpowietrza nie potrzeba nic odkrecac chwile pochodzi, moze pare razy Ci zgasnie silnik ale szybko sie odpowietrzy i bedzie wszystko ok. :metal

Witam kolege klekotka z moich okolic :beer:

waldemarz
12-07-2005, 23:40
Nie zawsze sama sie odpowietrzy czasami trzeba zrobic tak jak pisal Numerek.

mikidr
12-07-2005, 23:44
Jakos nigdy nie mialem problemow, a odlaczalem weze wszystkie od pompy wymienialem elektrozawor tak ze pompa byla dosyc mocno zapowietrzona i co najwyzej trzeba bylo chwile pokrecic rozrusznikiem, par razy silnik gasl ,ewentualnie najpierw reczna pompka podpompowac az zrobi sie twarda i zawsze ladnie sie pompa odpowietrzala a nigdy nic nie odkrecalem.

numerek
13-07-2005, 00:49
Jakos nigdy nie mialem problemow, a odlaczalem weze wszystkie od pompy wymienialem elektrozawor tak ze pompa byla dosyc mocno zapowietrzona i co najwyzej trzeba bylo chwile pokrecic rozrusznikiem, par razy silnik gasl ,ewentualnie najpierw reczna pompka podpompowac az zrobi sie twarda i zawsze ladnie sie pompa odpowietrzala a nigdy nic nie odkrecalem.

a widzisz u mnie tez tak było az pewnego razu krecilem rozrusznikiem do upadlego i nic
musiałem akumulator ładować :(
dopiero popuszczenie nakretki wtryskiwacza odpowietrzyło pompe

waldemarz
13-07-2005, 10:07
Posluchaj nie wiem jaka masz pompe (chodzi mi o firme) ale zawsze jest tak ze przewod doprowadzajacy paliwo do pompy jest z boku pompy, a odprowadzajacy paliwo do zbiornika jest posrodku na gorze pompy, odprowadzajacy przewod jest metalowy i odchodzi od niego taka cienka odnozka. Nie zawsze na przewodach sa strzalki.

Slavol
13-07-2005, 12:11
W tddi jest tak że przewód odprowadzający paliwo z silnika (powrotny do baku) jest na radiatorze który chłodzi ropę - ten do silnika jest standard.
Nie wiem co prawda jak to w TD MKII ale dobrze mówi waldemarz - w pompie jest tak jak pisze.